Hobber Nilsen med kveldskampen 2. påskedag

0
890

Det er klart for runde tre i Eliteserien, selv om ikke alle lagene har fått gjennomført det de skal av kamper. To av lagene som er tippet i toppen på tabellen har kommet litt skjevt ut, og møtes i denne runden.

Odd står så langt uten poeng, og storfavoritt Rosenborg med ett poeng etter to spilte kamper. Dermed blir kveldskampen i Skien mellom de to lagene ekstra viktig selv om det er tidlig i sesongen.

Ola Hobber Nilsen dømmer kampen, og har med seg Tom Harald Grønevik og Geir-Oskar Isaksen som assistentdommere. Marius Lien er fjerdedommer i kampen.

Her er dommerne til kampene andre påskedag.

Bodø/Glimt – Haugesund
Aspmyra stadion 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 1: Leif Erik Opland (Byneset IL)
Ass.dommer 2: Svein Inge Wiken (Kolstad Fotball)
4. dommer: Martin Berg (Hunstad FK – Fotball)
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen (Gruben IL)
Kampdelegat: Heine Nordahl Wilhelmsen (Luna, FK)

Kristiansund – Lillestrøm
Kristiansund stadion 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Ass.dommer 1: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
Ass.dommer 2: Eivin Christofer Møllerud Hansen (Grorud IL)
4. dommer: Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK – Fotball)
Dommerveileder: Arild Haugstad (Faaberg Fotball)
Kampdelegat: Njål Rønning (Valder, IL – Fotball)

Sarpsborg 08 – Vålerenga
Sarpsborg st KG 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Kai Erik Steen (Gneist, IL)
Ass.dommer 1: Jan Erik Engan (Loddefjord IL)
Ass.dommer 2: Runar Langseth (Kolstad Fotball)
4. dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Dommerveileder: Morten Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)
Kampdelegat: Jan Olav Knutsen (Haugsbygd IF)
Sikkerhetsdelegat: Geir Ellefsen (Norge – Fotball)

Strømsgodset – Brann
Marienlyst stadion 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
4. dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (Fet)
Kampdelegat: Sigrun Myhrvold

Molde – Tromsø
Aker stadion 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Ass.dommer 1: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Kim André Johnsen (Enebakk)
4. dommer: Per Erik Haugen (Rælingen)
Dommerveileder: Kjell Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard (Mjøndalen IF)

Start – Sandefjord Fotball
Sparebanken Sør Arena 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Reidar Mørkestøl Gundersen (Frisk Asker, IF)
Ass.dommer 2: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
4. dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Dommerveileder: Håkon Bondal (Eik IF Tønsberg)
Kampdelegat: Hallgeir Oftedal (Våg FK)

Ranheim TF – Stabæk
EXTRA Arena 02.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Tom Harald Hagen (Grue IL)
Ass.dommer 1: Harald Strand (Midtbygdens IL – fotball)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Thomas Solum Lystad (Kolstad Fotball)
Dommerveileder: Thorbjørn Aass (Rosenborg BK)
Kampdelegat: Per Axel Nygren (Strømmen)

Odd – Rosenborg
Skagerak Arena 02.04.2018 20:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Gneist, IL)
Ass.dommer 2: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
4. dommer: Marius Lien (Otra IL)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Helge Breilid (Start, IK)