Disse dømmer Eliteserie i kveld og i morgen

0
763

Vi er litt sent ute, men her er oversikten på hvem som dømmer hvilke kamper i runde fem av Eliteserien.

Molde – Lillestrøm
Aker stadion 15.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
4. dommer: Thomas Solum Lystad (Kolstad Fotball)
Dommerveileder: Morten Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)
Kampdelegat: Svein Erik Waters (Fredrikstad FK)

Ranheim TF – Haugesund
EXTRA Arena 15.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Tommy Skjerven (Kaupanger IL)
Ass.dommer 1: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Dommerveileder: Thorbjørn Aass (Rosenborg BK)
Kampdelegat: Audhild Skare (Fotlandsvåg IL)

Sandefjord – Kristiansund
Komplett Arena 15.04.2018 18:00
Underlag: Naturgress
Dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Ass.dommer 1: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Dommerveileder: Håkon Bondal (Eik IF Tønsberg)
Kampdelegat: Bernt Karl Ødegård (Giv Akt, IL)

Strømsgodset – Odd
Marienlyst stadion 15.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Reidar Mørkestøl Gundersen (Frisk Asker, IF)
Ass.dommer 2: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
4. dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Dommerveileder: Geir Åge Masovn Holen (Rælingen)
Kampdelegat: Kjetil Næs (Rosendal TL)

Stabæk – Tromsø
Nadderud stadion 15.04.2018 18:00
Underlag: Naturgress
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
Ass.dommer 2: Erik Hegstad (Sverresborg Fotball)
4. dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Dommerveileder: Espen Berntsen (Fart, FL)
Kampdelegat: Sigrun Myhrvold (NFF’s klubb for ukjent klubbtilhørighet)

Sarpsborg 08 – Brann
Sarpsborg st KG 15.04.2018 20:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Tom Harald Hagen (Grue IL)
Ass.dommer 1: Morten Jensen (Fjellhamar)
Ass.dommer 2: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (Ready)
4. dommer: Ajdin Medic (Trosvik IF)
Dommerveileder: Rune Pedersen (Sprint-Jeløy, SK)
Kampdelegat: Tone Åsrud Reime (Mysen IF)

Bodø/Glimt – Rosenborg
Aspmyra stadion 16.04.2018 19:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Ass.dommer 1: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
Ass.dommer 2: Eivin Christofer Møllerud Hansen (Grorud IL)
4. dommer: Martin Berg (Hunstad FK – Fotball)
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen (Gruben IL)
Kampdelegat: Per Axel Nygren (Strømmen)

I tillegg gikk det en kamp lørdag mellom Start og Vålerenga med disse dommerne, veileder og delegat involvert:

Start – Vålerenga 1-6
Sparebanken Sør Arena 14.04.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Tilskuere: 5 007
Dommer: Kai Erik Steen (Gneist, IL)
Ass.dommer 1: Jan Erik Engan (Loddefjord IL)
Ass.dommer 2: Jon-Michael Knutsen (Løvenstad)
4. dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Dommerveileder: Roy Helge Olsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Morten Engebretsen (Sørumsand)
Sikkerhetsdelegat: Bjørn Furuheim (Norge – Fotball)