Moen til Kypros

0
297

Svein Oddvar Moen tar med seg Kim THomas Haglund, Magnus Lundberg og Tom Harald Hagen til Kypros i tredje kvalifiserende runde til Europaligaen.

Kampen spilles torsdag ettermiddag/kveld og er mellom Larnaca og belgiske Gent.

Det er kun en uke siden Moen og hans team var i Baku og dømte CL-kvalifisering.

Vi tar også med at Kari Iuell, Dag Steinar Vestlund og Espen Eriksen skal være UEFA-delegater denne runden, mens Kjell Alseth er dommerveileder.

Her er dommeroppsettet for første kamp i tredje kvalifiserende runde til Europaligaen (kilde: Law 5 – The Referee):

6 August 2019, 17:00 CET – Yerevan (Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht)
Ararat-Armenia FC (ARM) – FC Saburtalo (GEO)
Referee: Alain Bieri (SUI)
Assistant Referee 1: Jan Köbeli (SUI)
Assistant Referee 2: Sertac Kurnazca (SUI)
Fourth Official: Urs Schnyder (SUI)
UEFA Referee Observer: Andrejs Sipailo (LVA)
UEFA Delegate: Aleksandra Ana Raspopović (MNE)

6 August 2019, 18:00 CET – Riga (Daugavas Stadions)
Riga FC (LVA) – HJK Helsinki (FIN)
Referee: Kirill Levnikov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitriy Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Yegor Bolkhovitin (RUS)
Fourth Official: Vasiliy Kazartsev (RUS)
UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)

6 August 2019, 20:15 CET – Podgorica (Gradski Stadion)
FK Sutjeska (MNE) – Linfield FC (NIR)
Referee: Alan Mario Sant (MLT)
Assistant Referee 1: Edward Spiteri (MLT)
Assistant Referee 2: Luke Portelli (MLT)
Fourth Official: Philip Farrugia (MLT)
UEFA Referee Observer: Georgi Yordanov (BUL)
UEFA Delegate: Michel Schafroth (SUI)

7 August 2019, 20:15 CET – Bratislava (Národný Futbalový Štadión)
ŠK Slovan Bratislava (SVK) – Dundalk FC (IRL)
Referee: Frank Schneider (FRA)
Assistant Referee 1: Guillaume Debart (FRA)
Assistant Referee 2: Djemel Zitouni (FRA)
Fourth Official: Éric Wattellier (FRA)
UEFA Referee Observer: Nicolae Grigorescu (ROU)
UEFA Delegate: Cristel Brorsson (SWE)

8 August 2019, 16:00 CET – Nur-Sultan (Astana Arena)
FC Astana (KAZ) – Valletta FC (MLT)
Referee: Vladislav Bezborodov (RUS)
Assistant Referee 1: Valeriy Danchenko (RUS)
Assistant Referee 2: Maksim Gavrilin (RUS)
Fourth Official: Aleksey Yes’kov (RUS)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Paul Krähenbühl (SUI)

8 August 2019, 17:30 CET – Larnaca (AEK Arena – Geórgios Karapatákis)
AEK Larnaca FC (CYP) – KAA Gent (BEL)
Referee: Svein Oddvar Moen (NOR)
Assistant Referee 1: Kim Thomas Haglund (NOR)
Assistant Referee 2: Magnus Lundberg (NOR)
Fourth Official: Tom Harald Hagen (NOR)
UEFA Referee Observer: David Malcolm (NIR)
UEFA Delegate: Anastasiya Ryabova (RUS)

8 August 2019, 18:00 CET – Yerevan (Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht)
FC Pyunik (ARM) – Wolverhampton Wanderers FC (ENG)
Referee: Michael Fabbri (ITA)
Assistant Referee 1: Filippo Meli (ITA)
Assistant Referee 2: Mauro Galetto (ITA)
Fourth Official: Luca Pairetto (ITA)
UEFA Referee Observer: Thomas Einwaller (AUT)
UEFA Delegate: Christian Welander (SWE)

8 August 2019, 18:00 CET – Prague (Generali Arena)
AC Sparta Praha (CZE) – Trabzonspor (TUR)
Referee: José Luis Munuera Montero (ESP)
Assistant Referee 1: Íñigo Prieto López de Ceraín (ESP)
Assistant Referee 2: Alfonso Baena Espejo (ESP)
Fourth Official: Valentín Pizarro Gómez (ESP)
UEFA Referee Observer: Lucílio Cardoso Cortez Batista (POR)
UEFA Delegate: Mihail Kasabov (BUL)

8 August 2019, 18:15 CET – Craiova (Stadionul Ion Oblemenco)
FC Universitatea Craiova (ROU) – AEK Athens FC (GRE)
Referee: Dennis Johan Higler (NED)
Assistant Referee 1: Johan Balder (NED)
Assistant Referee 2: Joost van Zuilen (NED)
Fourth Official: Allard Lindhout (NED)
UEFA Referee Observer: Nikolay Levnikov (RUS)
UEFA Delegate: Dag Steinar Vestlund (NOR)
Security Officer: Stephen Grange (NIR)

8 August 2019, 18:30 CET – Brøndbyvester (Brøndby Stadion)
Brøndby IF (DEN) – SC Braga (POR)
Referee: Tamás Bognár (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Kóbor (HUN)
Fourth Official: Péter Solymosi (HUN)
UEFA Referee Observer: Nikolay Ivanov (RUS)
UEFA Delegate: Crawford Wilson (NIR)

8 August 2019, 18:45 CET – Riga (Daugavas Stadions)
FK Ventspils (LVA) – Vitória SC (POR)
Referee: Filip Glova (SVK)
Assistant Referee 1: František Ferenc (SVK)
Assistant Referee 2: Miroslav Benko (SVK)
Fourth Official: Boris Marhefka (SVK)
UEFA Referee Observer: Kenneth William Clark (SCO)
UEFA Delegate: Mark Bos (NED)

8 August 2019, 19:00 CET – Molde (Aker Stadion)
Molde FK (NOR) – Áris Thessaloniki FC (GRE)
Referee: Maurizio Mariani (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Valentino Fiorito (ITA)
Fourth Official: Gianpaolo Calvarese (ITA)
UEFA Referee Observer: Orhan Erdemir (TUR)
UEFA Delegate: Styrbjörn Oskarsson (FIN)

8 August 2019, 19:00 CET – Thun (Stockhorn Arena)
FC Thun (SUI) – FC Spartak Moskva (RUS)
Referee: Irfan Peljto (BIH)
Assistant Referee 1: Senad Ibrišimbegović (BIH)
Assistant Referee 2: Davor Beljo (BIH)
Fourth Official: Admir Šehović (BIH)
UEFA Referee Observer: Jan Willem Wegereef (NED)
UEFA Delegate: Kari Iuell (NOR)
Delegate Trainee: Alex Miescher (SUI)

8 August 2019, 19:00 CET – Odessa (Stadion «Chornomorets'»)
FC Mariupol (UKR) – AZ Alkmaar (NED)
Referee: Michael Tykgaard (DEN)
Assistant Referee 1: Christian Just Brixen (DEN)
Assistant Referee 2: Elvis Boric (DEN)
Fourth Official: Mikkel Redder (DEN)
UEFA Referee Observer: Rusmir Mrković (BIH)
UEFA Delegate: Paul Daniel Zaharia (ROU)
Security Officer: Nico De Pauw (BEL)

8 August 2019, 19:00 CET – Haugesund (Haugesund Stadion)
FK Haugesund (NOR) – PSV Eindhoven (NED)
Referee: Matej Jug (SVN)
Assistant Referee 1: Matej Žunič (SVN)
Assistant Referee 2: Manuel Vidali (SVN)
Fourth Official: Nejc Kajtazovič (SVN)
UEFA Referee Observer: Erol Ersoy (TUR)
UEFA Delegate: Hanna Bordyuhova (UKR)
Security Officer: Stephen John Thomas (ENG)

8 August 2019, 19:00 CET – Malmö (Swedbank Stadion)
Malmö FF (SWE) – HŠK Zrinjski (BIH)
Referee: Stuart Attwell (ENG)
Assistant Referee 1: Constantine Hatzidakis (ENG)
Assistant Referee 2: Daniel Cook (ENG)
Fourth Official: Simon Hooper (ENG)
UEFA Referee Observer: Boško Jovanetić (SRB)
UEFA Delegate: Fiona Pförtke (GER)
Security Officer: Nikolay Shiryayev (RUS)

8 August 2019, 19:00 CET – Baku (Dalğa Arena)
Neftçi PFK (AZE) – Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)
Referee: Karim Abed (FRA)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Mikaël Berchebru (FRA)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Kjell Alseth (NOR)
UEFA Delegate: Ionel Piscanu (ROU)

8 August 2019, 19:00 CET – Tiraspol (Stadionul Sheriff)
FC Sheriff Tiraspol (MDA) – AIK (SWE)
Referee: Kevin Clancy (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Graeme Stewart (SCO)
Fourth Official: Euan Anderson (SCO)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Götz Bender (GER)

8 August 2019, 19:30 CET – Brussels (Koning Boudewijnstadion)
Royal Antwerp FC (BEL) – FC Viktoria Plzeň (CZE)
Referee: Jens Grabski Maae (DEN)
Assistant Referee 1: Jesper Dahl (DEN)
Assistant Referee 2: Victor Skytte (DEN)
Fourth Official: Morten Krogh (DEN)
UEFA Referee Observer: Rien Koopman (NED)
UEFA Delegate: Tarik Shamel (ENG)
Delegate Trainee: Frédéric Veraghaenne (BEL)
Security Officer: Vincent Egbers (NED)

8 August 2019, 19:30 CET – Rotterdam (Stadion Feijenoord)
Feyenoord (NED) – FC Dinamo Tbilisi (GEO)
Referee: Serhiy Boyko (UKR)
Assistant Referee 1: Andriy Skrypka (UKR)
Assistant Referee 2: Semen Shlonchak (UKR)
Fourth Official: Vitaliy Romanov (UKR)
UEFA Referee Observer: Michális Koukoulákis (GRE)
UEFA Delegate: Patrick Dempsey (IRL)
Mentor for Delegate: Pierino Lardi (SUI)

8 August 2019, 19:30 CET – Plovdiv (Stadion «Lokomotiv»)
PFC Lokomotiv Plovdiv 1926 (BUL) – RC Strasbourg (FRA)
Referee: João Pedro da Silva Pinheiro (POR)
Assistant Referee 1: Rui Licínio Barbosa Tavares (POR)
Assistant Referee 2: Bruno Miguel de Campos Rodrigues (POR)
Fourth Official: Vítor Jorge Fernandes Ferreira (POR)
UEFA Referee Observer: Kevin Azzopardi (MLT)
UEFA Delegate: Peter Oskam (NED)

8 August 2019, 19:30 CET – Sofia (Natsionalen Stadion «Vasil Levski»)
PFC CSKA-Sofia (BUL) – FC Zorya Luhansk (UKR)
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Stéphane De Almeida (SUI)
Assistant Referee 2: Bekim Zogaj (SUI)
Fourth Official: Lionel Tschudi (SUI)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Eduard Kindle (LIE)

8 August 2019, 19:30 CET – Netanya (Itztadion Netanya)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) – FK Sūduva (LTU)
Referee: Neil Doyle (IRL)
Assistant Referee 1: Robert Clarke (IRL)
Assistant Referee 2: Emmett Dynan (IRL)
Fourth Official: Robert Hennessy (IRL)
UEFA Referee Observer: Are Habicht (EST)
UEFA Delegate: Duško Grabovac (CRO)

8 August 2019, 19:30 CET – Razgrad (Ludogorets Arena)
PFC Ludogorets 1945 (BUL) – The New Saints FC (WAL)
Referee: Ionuț Marius Avram (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Cristian Mircea Orbuleț (ROU)
Fourth Official: Andrei Florin Chivulete (ROU)
UEFA Referee Observer: Karel Vidlák (CZE)
UEFA Delegate: Olzhas Abrayev (KAZ)

8 August 2019, 19:45 CET – Zenica (Stadion Bilino Polje)
FK Sarajevo (BIH) – FC BATE Barysaŭ (BLR)
Referee: Alexandre Boucaut (BEL)
Assistant Referee 1: Jimmy Cremers (BEL)
Assistant Referee 2: Pieter Becquet (BEL)
Fourth Official: Erik Lambrechts (BEL)
UEFA Referee Observer: John Ward (IRL)
UEFA Delegate: Tugomir Frajman (SVN)

8 August 2019, 20:00 CET – Norrköping (Östgötaporten)
IFK Norrköping (SWE) – Hapoel Be’er-Sheva FC (ISR)
Referee: Pol van Boekel (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Rens Bluemink (NED)
Fourth Official: Jeroen Manschot (NED)
UEFA Referee Observer: John Ferry (NIR)
UEFA Delegate: Þórir Þormar Hákonarson (ISL)

8 August 2019, 20:00 CET – Herning (MCH Arena)
FC Midtjylland (DEN) – Rangers FC (SCO)
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Silver Kõiv (EST)
Assistant Referee 2: Aron Härsing (EST)
Fourth Official: Juri Frischer (EST)
UEFA Referee Observer: Markus Strömbergsson (SWE)
UEFA Delegate: Ivan Tsitovich (RUS)

8 August 2019, 20:00 CET – Rijeka (Stadion HNK Rijeka)
HNK Rijeka (CRO) – Aberdeen FC (SCO)
Referee: Ricardo de Burgos Bengoetxea (ESP)
Assistant Referee 1: Roberto Díaz Pérez del Palomar (ESP)
Assistant Referee 2: Jon Núñez Fernández (ESP)
Fourth Official: José Luis González González (ESP)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Jan Willem van Dop (NED)
Security Officer: Alfredo Lorenzo Mena (ESP)

8 August 2019, 20:00 CET – Luxembourg (Stade Josy Barthel)
F91 Dudelange (LUX) – Nõmme Kalju FC (EST)
Referee: Fábio José da Costa Veríssimo (POR)
Assistant Referee 1: Luís André Ferreira Pinto de Campos (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Nuno de Sá Martins (POR)
Fourth Official: António Emanuel de Carvalho Nobre (POR)
UEFA Referee Observer: Martin Hansson (SWE)
UEFA Delegate: Sonia Testaguzza (SUI)

8 August 2019, 20:30 CET – Vienna (Generali Arena)
FK Austria Wien (AUT) – Apóllon Limassol FC (CYP)
Referee:Massimiliano Irrati (ITA)
Assistant referee 1:Stefano Alassio (ITA)
Assistant referee 2:Salvatore Longo (ITA)
Fourth official:Gianluca Manganiello (ITA)
UEFA Referee Observer: Helmut Fleischer (GER)
UEFA Delegate: Ginta Pēce (LVA)

8 August 2019, 20:30 CET – Giurgiu (Stadionul Marin Anastasovici)
FCSB (ROU) – FK Mladá Boleslav (CZE)
Referee: Adrien Jaccottet (SUI)
Assistant Referee 1: Vital Jobin (SUI)
Assistant Referee 2: Jonas Erni (SUI)
Fourth Official: Fedayi San (SUI)
UEFA Referee Observer: Eyjólfur Ólafsson (ISL)
UEFA Delegate: Jacob Erel (ISR)
Security Officer: Robert Marković (MKD)

8 August 2019, 20:30 CET – Vaduz (Rheinpark Stadion)
FC Vaduz (LIE) – Eintracht Frankfurt (GER)
Referee: Paul Tierney (ENG)
Assistant Referee 1: Edward Smart (ENG)
Assistant Referee 2: Ian Hussin (ENG)
Fourth Official: Peter Bankes (ENG)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Dennis Cruise (IRL)
Security Officer: Marek Doliński (POL)

8 August 2019, 21:00 CET – Turin (Stadio Olimpico Grande Torino)
Torino FC (ITA) – FC Šachcior Salihorsk (BLR)
Referee: Daniel Stefański (POL)
Assistant Referee 1: Marcin Boniek (POL)
Assistant Referee 2: Dawid Golis (POL)
Fourth Official: Bartosz Frankowski (POL)
UEFA Referee Observer: Volodymyr Petrov (UKR)
UEFA Delegate: Roy Cathcart (NIR)

8 August 2019, 21:00 CET – Warsaw (Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego)
Legia Warszawa (POL) – Atrómitos FC (GRE)
Referee: Manuel Schüttengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Robert Steinacher (AUT)
Fourth Official: Christopher Jäger (AUT)
UEFA Referee Observer: Frank De Bleeckere (BEL)
UEFA Delegate: Danilo Filacchione (ITA)

8 August 2019, 21:00 CET – Belgrade (Stadion FK Partizan)
FK Partizan (SRB) – Yeni Malatyaspor (TUR)
Referee: Sergey Ivanov (RUS)
Assistant Referee 1: Roman Usachev (RUS)
Assistant Referee 2: Dmitriy Safyan (RUS)
Fourth Official: Mikhail Vilkov (RUS)
UEFA Referee Observer: Andreas Schluchter (SUI)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)

8 August 2019, 21:00 CET – Lucerne (Swissporarena)
FC Luzern (SUI) – RCD Espanyol (ESP)
Referee: Fran Jović (CRO)
Assistant Referee 1: Ivica Modrić (CRO)
Assistant Referee 2: Hrvoje Radić (CRO)
Fourth Official: Igor Pajač (CRO)
UEFA Referee Observer: Augustus Viorel Constantin (ROU)
UEFA Delegate: Siarhiej Iĺič (BLR)