Svein Erik Edvartsen debuterer som hoveddommer i en VM-kvalifiseringskamp når han lørdag skal lede kampen mellom Bosnia og Herzegovina mot Gibraltar.

Kampen spilles i Zenica, og med seg i teamet har Edvartsen Jan Erik Engan og Jon Michael Knutsen som assistentdommere og Espen Eskås som fjerdedommer.

Her er oversikten på alle som skal dømme VM-kvalifisering fredag og lørdag. Listen er hentet fra «The 3rd Team», en dommerside som alltid er tidlig ute med kampoppsett.

24 Mars

Group D, 20:45, Vienna (Austria)
Austria – Moldova 
Referee: István Vad (Hungary)
Assistant Referee 1: István Albert (Hungary)
Assistant Referee 2: Péter Berettyán (Hungary)
Fourth Official: Ferenc Karakó (Hungary)

FIFA Referee Assessor: Lassin Isaksen (Faroe Islands)
FIFA Match Commissioner: Outi Saarinen (Finland)

Group D, 20:45, Tbilisi (Georgia)
Georgia – Serbia 
Referee: Felix Zwayer (Germany)
Assistant Referee 1: Thorsten Schiffner (Germany)
Assistant Referee 2: Marco Achmüller (Germany)
Fourth Official: Christian Dingert (Germany)

FIFA Referee Assessor: Vítor Melo Pereira (Portugal)
FIFA Match Commissioner: Patrick Wattebled (France)

Group D, 20:45, Dublin (Republic of Ireland)
Republic of Ireland – Wales
Referee: Nicola Rizzoli (Italy)
Assistant Referee 1: Lorenzo Manganelli (Italy)
Assistant Referee 2: Filippo Meli (Italy)
Fourth Official: Davide Massa (Italy)

FIFA Referee Assessor: Ichko Lozev (Bulgaria)
FIFA Match Commissioner: Bernd Barutta (Germany)

Group G, 20:45, Palermo (Italy)
Italy – Albania
Referee: Slavko Vinčić (Slovenia)
Assistant Referee 1: Tomaž Klančnik (Slovenia)
Assistant Referee 2: Andraž Kovačič (Slovenia)
Fourth Official: Matej Jug (Slovenia)
FIFA Referee Assessor: Oguz Sarvan (Turkey)
FIFA Match Commissioner: Balázs Makray (Hungary)

Group G, 20:45, Vaduz (Liechtenstein)
Liechtenstein – FYR Macedonia 
Referee: Jonathan Lardot (Belgium)
Assistant Referee 1: Laurent Conotte (Belgium)
Assistant Referee 2: Frédéric Godelaine (Belgium)
Fourth Official: Alexandre Boucaut (Belgium)
FIFA Referee Assessor: Nicolae Grigorescu (Romania)
FIFA Match Commissioner: Kari Iuell (Norway)

Group G, 20:45, Gijón (Spain)
Spain – Israel 
Referee: Michael Oliver (England)
Assistant Referee 1: Jake Collin (England)
Assistant Referee 2: Gary Beswick (England)
4th Official: Robert Madley (England)
FIFA Referee Assessor: Gylfi Þor Orasson (Iceland)
FIFA Match Commissioner: Ainar Leppänen (Estonia)

Group I, 20:45, Zagreb (Croatia)
Croatia – Ukraine
Referee: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Spain)
Assistant Referee 1: Pau Cebrián Devís (Spain)
Assistant Referee 2: Javier Aguilar Rodríguez (Spain)
Fourth Official: Carlos Clos Gómez (Spain)

FIFA Referee Assessor: Andreas Schluchter (Switzerland)
FIFA Match Commissioner: Barry Bright (England)

Group I, 20:45, Shkoder (Albania)
Kosovo – Iceland
Referee: Artur Soares Dias (Portugal)
Assistant Referee 1: Rui Tavares (Portugal)
Assistant Referee 2: Paulo Soares (Portugal)
Fourth Official: 
João Pinheiro (Portugal)
FIFA Referee Assessor: Jørn West Larsen (Denmark)
FIFA Match Commissioner: Wolfgang Thierrichter (Austria)

Group I, 18:00, Antalya (Turkey)
Turkey – Finland
Referee: Jesús Gil Manzano (Spain)
Assistant Referee 1: Roberto Alonso Fernández (Spain)
Assistant Referee 2: Juan Carlos Yuste Jiménez (Spain)
Fourth Official: Carlos del Cerro Grande (Spain)
FIFA Referee Assessor: László Vágner (Hungary)
FIFA Match Commissioner: Rainer Koch (Germany)

25 Mars 2017

Group A, 20:45, Sofia (Bulgaria)
Bulgaria – Netherlands 
Referee: William Collum (Scotland)
Assistant Referee 1: Francis Connor (Scotland)
Assistant Referee 2: Douglas Ross (Scotland)
Fourth Official: John Beaton (Scotland)

FIFA Referee Assessor: Zbigniew Przesmycki (Poland)
FIFA Match Commissioner: Stefano Pucci (Italy)

Group A, 20:45, City of Luxembourg (Luxembourg)
Luxembourg – France
Referee: Andris Treimanis (Latvia)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (Latvia)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonnikovs (Latvia)
Fourth Official: Aleksandrs Golubevs (Latvia)
FIFA Referee Assessor: Terje Hauge (Norway)
FIFA Match Commissioner: Luca Zorzi (Switzerland)

Group A, 20:45, Solna (Sweden)
Sweden – Belarus 
Referee: Harald Lechner (Austria)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (Austria)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (Austria)
Fourth Official: Alexander Harkam (Austria)
FIFA Referee Assessor: Alan Snoddy (Northern Ireland)
FIFA Match Commissioner: Anne Rei (EST)

Group B, 18:00, Andorra La Vella (Andorra)
Andorra – Faroe Islands
Referee: Ognjen Valjić (Bosnia and Herzegovina)
Assistant Referee 1: Senad Ibrisimbegović (Bosnia and Herzegovina)
Assistant Referee 2: Sreten Udovičić (Bosnia and Herzegovina)
Fourth Official: Edin Jakupović (Bosnia and Herzegovina)
FIFA Referee Assessor: Kaj Natri (Finland)
FIFA Match Commissioner: Graham Hover (England)

Group B, 20:45, Lisbon (Portugal)
Portugal – Hungary
Referee: Szymon Marciniak (Poland)
Assistant Referee 1: Paweł Sokolnicki (Poland)
Assistant Referee 2: Tomasz Listkiewicz (Poland)
Fourth Official: Paweł Raczkowski (Poland)
FIFA Referee Assessor: Manuel Díaz Vega (Spain)
FIFA Match Commissioner: Paolo Rondelli (San Marino)

Group B, 18:00, Geneva (Switzerland)
Switzerland – Latvia
Referee: Vladislav Bezborodov (Russia)
Assistant Referee 1: Maksim Gavrilin (Russia)
Assistant Referee 2: Valeri Danchenko (Russia)
Fourth Official: Aleksei Eskov (Russia)
FIFA Referee Assessor: Plarent Kotherja (Albania)
FIFA Match Commissioner: Duncan Fraser (Scotland)

Group H, 20:45, Brussels (Belgium)
Belgium – Greece 
Referee: Felix Brych (Germany)
Assistant Referee 1: Mark Borsch (Germany)
Assistant Referee 2: Stefan Lupp (Germany)
Fourth Official: 
Marco Fritz (Germany)
FIFA Referee Assessor: Jozef Marko (Slovakia)
FIFA Match Commissioner: Christian Mutschler (Switzerland)

Group H, 18:00, Zenica (Bosnia and Herzegovina)
Bosnia and Herzegovina – Gibraltar 
Referee: Svein- Erik Edvartsen (Norway)
Assistant Referee 1: Jan Erik Engan (Norway)
Assistant Referee 2 : Jon M. Knutsen (Norway)
Fourth Official: Espen Eskås (Norway)
FIFA Referee Assessor: Iain Brines (Scotland)
FIFA Match Commissioner: Vladislav Khodeev (Russia)

Group H, 18:00, Nicosia (Cyprus)
Cyprus – Estonia 
Referee: Ville Nevalainen (Finland)
Assistant Referee 1: Jan-Peter Aravirta (Finland)
Assistant Referee 2: Sami Nykänen (Finland)
Fourth Official: Dennis Antamo (Finland)
FIFA Referee Assessor: Drago Kos (Slovenia)
FIFA Match Commissioner: Thomas Grimm (Switzerland)

26 March 2017

Group C, 18:00, Baku (Azerbaijan)
Azerbaijan – Germany
Referee: Daniele Orsato (Italy)
Assistant Referee 1: Mauro Tonolini (Italy)
Assistant Referee 2: Riccardo Di Fiore (Italy)
Fourth Official: Marco Guida (Italy) 

FIFA Referee Assessor: Aleksei Spirin (Russia)
FIFA Match Commissioner: Adrian Ixari (Moldova)

Group C, 20:45, Belfast (Northern Ireland)
Northern Ireland – Norway
Referee: Hüseyin Göçek (Turkey)
Assistant Referee 1: Mustafa Emre Eyisoy (Turkey)
Assistant Referee 2: Kemal Yilmaz (Turkey)
Fourth Official: Mete Kalkavan (Turkey)
FIFA Referee Assessor: Victor Mintoff (Malta)
FIFA Match Commissioner: Virgar Hvidbro (Faroe Islands)

Group C, 18:00, Serravalle (San Marino)
San Marino – Czech Republic
Referee: Kristo Tohver (Estonia)
Assistant Referee 1: Hannes Reinvald (Estonia)
Assistant Referee 2: Sten Klaasen (Estonia)
Fourth Official: Juri Frischer (Estonia)
FIFA Referee Assessor: Gevorg Hovhannisyan (Armenia)
FIFA Match Commissioner: David Griffiths (Wales)

Group E, 18:00, Yerevan (Armenia)
Armenia – Kazakhstan 
Referee: Aleksandar Stavrev (FYR Macedonia)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (FYR Macedonia)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (FYR Macedonia)
Fourth Official: Dejan Jakimovski (FYR Macedonia)
FIFA Referee Assessor: John Ward (Republic of Ireland)
FIFA Match Commissioner: Paul Krähenbühl (Switzerland)

Group E, 20:45, Podgorica (Montenegro)
Montenegro – Poland
Referee: Viktor Kassai (Hungary)
Assistant Referee 1: Vencel Tóth (Hungary)
Assistant Referee 2: György Ring (Hungary)
Fourth Official: Tamás Bognár (Hungary)
FIFA Referee Assessor: Robert Sedlacek (Austria)
FIFA Match Commissioner: Petr Fousek (Czech Republic)

Group E, 20:45, Cluj-Napoca (Romania)
Romania – Denmark 
Referee: Martin Atkinson (England)
Assistant Referee 1: Stephen Child (England)
Assistant Referee 2: Stuart Burt (England)
Fourth Official: Anthony Taylor (England)

FIFA Referee Assessor: Bosko Jovanetic (Serbia)
FIFA Match Commissioner: Georg Lüchinger (Liechtenstein)

Group F, 18:00, London (England)
England – Lithuania 
Referee: Ruddy Buquet (France)
Assistant Referee 1: Frédéric Cano (France)
Assistant Referee 2: Guillaume Debart (France)
Fourth Official: Amaury Delerue (France) 

FIFA Referee Assessor: Eugen Strigel (Germany)
FIFA Match Commissioner: Nebojsa Ivkovic (Serbia)

Group F, 20:45, Ta’ Qali (Malta)
Malta – Slovakia
Referee: Ali Palabıyık (Turkey)
Assistant Referee 1: Çem Satman (Turkey)
Assistant Referee 2: Serkan Olguncan (Turkey)
Fourth Official: Halil Umut Meler (Turkey)
FIFA Referee Assessor: Ray Ellingham (Wales)
FIFA Match Commissioner: Susanne Erlandsson (Sweden)

Group F, 20:45, Glasgow (Scotland)
Scotland – Slovenia 
Referee: Björn Kuipers (Netherlands)
Assistant Referee 1: Sander van Roekel (Netherlands)
Assistant Referee 2: Erwin Zeinstra (Netherlands)
Fourth Official: Pol van Boekel (Netherlands)
FIFA Referee Assessor: Michel Vautrot (France)
FIFA Match Commissioner: Jean-Francois Crucke (Belgium)