Ingen norske dommere i dagen Europaliga

0
29
Serhiy Boyko. Foto: Олександр Осіпов

Den norske deltakelsen blir dermed gjennom Rosenborg, som spiller sin siste kamp i Europaligaen for denne gangen.

Motstander er FK Vardar, og kampen spilles i Skopje. RBK vant hjemmekampen 3-1.

Dommerteamet kommer fra Ukraina, og ledes av Serhiy Boyko. Han ble autorisert som FIFA-dommer i 2011, og dette er hans fjerde Europaligakamp i høst.

Her er kamp og dommeroppsett:

Group A | 19:00 CET, Prague
SK Slavia Praha – FK Astana
Referee: Davide Massa (ITA)
Assistant Referee 1: Filippo Meli (ITA)
Assistant Referee 2: Alberto Tegoni (ITA)
Fourth Official: Andrea Crispo (ITA)
Additional Assistant Referee 1: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)
Additional Assistant Referee 2: Antonio Damato (ITA)
UEFA Referee Observer: Gylfi Þór Orrason (ISL)
UEFA Delegate: Mirosław Ryszka (POL)

Group A | 19:00 CET, Villarreal
Villarreal CF – Maccabi Tel-Aviv FC
Referee: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Sønderby (DEN)
Assistant Referee 2: Dennis Wollenberg Rasmussen (DEN)
Fourth Official: Lars Hummelgaard (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Anders Poulsen (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Jørgen Daugbjerg Burchardt (DEN)
UEFA Referee Observer: Elmir Pilav (BIH)
UEFA Delegate: Łukasz Wachowski (POL)

Group B | 19:00 CET, Berne
BSC Young Boys – KF Skënderbeu
Referee: Simon Lee Evans (WAL)
Assistant Referee 1: Philip Thomas (WAL)
Assistant Referee 2: Ian Bird (WAL)
Fourth Official: Daniel Beckett (WAL)
Additional Assistant Referee 1: Bryn David Markham-Jones (WAL)
Additional Assistant Referee 2: Nicholas Pratt (WAL)
UEFA Referee Observer: Kóstas Kapitanís (CYP)
UEFA Delegate: Tammo Beishuizen (NED)

Group B | 19:00 CET, Kyiv
FC Dynamo Kyiv – FK Partizan
Referee: Paweł Gil (POL)
Assistant Referee 1: Konrad Sapela (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
Fourth Official: Adam Kupsik (POL)
Additional Assistant Referee 1: Jarosław Przybył (POL)
Additional Assistant Referee 2: Piotr Lasyk (POL)
UEFA Referee Observer: Manuel López Fernández (ESP)
UEFA Delegate: Michael Foster (ENG)

Group C | 19:00 CET, Istanbul
İstanbul Başakşehir – SC Braga
Referee: John Beaton (SCO)
Assistant Referee 1: Douglas Potter (SCO)
Assistant Referee 2: Sean Carr (SCO)
Fourth Official: Jordan Stokoe (SCO)
Additional Assistant Referee 1: Steven McLean (SCO)
Additional Assistant Referee 2: Alan Muir (SCO)
UEFA Referee Observer: Joeri Van De Velde (BEL)
UEFA Delegate: Olzhas Abrayev (KAZ)

Group C | 19:00 CET, Sinsheim
TSG 1899 Hoffenheim – PFC Ludogorets 1945
Referee: Orel Grinfeld (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Roy Hassan (ISR)
Fourth Official: Amihay Yehoshua Mozes (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Eli Hacmon (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Ziv Adler (ISR)
UEFA Referee Observer: Jørn West Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Tarik Shamel (ENG)

Group D | 19:00 CET, Vienna
FK Austria Wien – AEK Athens FC
Referee: Craig Pawson (ENG)
Assistant Referee 1: Stephen Child (ENG)
Assistant Referee 2: Adam Nunn (ENG)
Fourth Official: Lee Betts (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Robert Madley (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Jonathan Moss (ENG)
UEFA Referee Observer: Lutz Michael Fröhlich (GER)
UEFA Delegate: Jacob Erel (ISR)

Group D | 19:00 CET, Rijeka
HNK Rijeka – AC Milan
Referee: István Vad (HUN)
Assistant Referee 1: István Albert (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Berettyán (HUN)
Fourth Official: Theodoros Georgiou (HUN)
Additional Assistant Referee 1: Ferenc Karakó (HUN)
Additional Assistant Referee 2: József Erdős (HUN)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Steve Stride (ENG)

Group E | 19:00 CET, Nicosia
Apóllon Limassol FC – Everton FC
Referee: Sébastien Delférière (BEL)
Assistant Referee 1: Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Kevin Monteny (BEL)
Fourth Official: Jo De Weirdt (BEL)
Additional Assistant Referee 1: Lawrence Visser (BEL)
Additional Assistant Referee 2: Alexandre Boucaut (BEL)
UEFA Referee Observer: Michael Thomas Ross (NIR)
UEFA Delegate: Luis Cuervas del Real (ESP)

Group E | 19:00 CET, Reggio Emilia
Atalanta Bergamasca Calcio – Olympique Lyonnais
Referee: Aleksey Yeskov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitriy Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Igor Demeshko (RUS)
Fourth Official: Valeriy Danchenko (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Mikhail Vilkov (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Vladimir Moskalov (RUS)
UEFA Referee Observer: Michális Argyroú (CYP)
UEFA Delegate: Jean-François Crucke (BEL)

Group F | 19:00 CET, Olomouc
FC Fastav Zlín – FC Lokomotiv Moskva
Referee: Mete Kalkavan (TUR)
Assistant Referee 1: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Assistant Referee 2: Esat Sancaktar (TUR)
Fourth Official: Kemal Yılmaz (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Halil Umut Meler (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Arda Kardeşler (TUR)
UEFA Referee Observer: Michael Riley (ENG)
UEFA Delegate: Jan Willem van Dop (NED)

Group F | 19:00 CET, Copenhagen
FC København – FC Sheriff
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Davy Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Bas van Dongen (NED)
Fourth Official: Joost van Zuilen (NED)
Additional Assistant Referee 1: Dennis Higler (NED)
Additional Assistant Referee 2: Jeroen Manschot (NED)
UEFA Referee Observer: Laurent Duhamel (FRA)
UEFA Delegate: Camelia Nicolae (ROU)

Group G | 21:05 CET, Bucharest
FCSB – FC Lugano
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Milutin Đukić (MNE)
Assistant Referee 2: Jovica Tatar (MNE)
Fourth Official: Vladan Todorović (MNE)
Additional Assistant Referee 1: Miloš Bošković (MNE)
Additional Assistant Referee 2: Miloš Savović (MNE)
UEFA Referee Observer:
UEFA Delegate:

Group G | 21:05 CET, Beer-Sheva
Hapoel Beer-Sheva FC – FC Viktoria Plzeň
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (MKD)
Fourth Official: Goce Petreski (MKD)
Additional Assistant Referee 1: Dimitar Mečkarovski (MKD)
Additional Assistant Referee 2: Dejan Jakimovski (MKD)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Milovan Đukanović (MNE)

Group H | 21:05 CET, London
Arsenal FC – FC BATE Barysau
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Markus Gutschi (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Riedel (AUT)
Fourth Official: Andreas Witschnigg (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Markus Hameter (AUT)
Additional Assistant Referee 2: René Eisner (AUT)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Mikael Salzer (SWE)

Group H | 21:05 CET, Belgrade
FK Crvena zvezda – 1. FC Köln
Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Alastair Mather (SCO)
Fourth Official: Francis Connor (SCO)
Additional Assistant Referee 1: Donald Robertson (SCO)
Additional Assistant Referee 2: Euan Anderson (SCO)
UEFA Referee Observer: Thomas Einwaller (AUT)
UEFA Delegate: David McDowell-Zor (SVN)

Group I | 21:05 CET, Marseille
Olympique de Marseille – FC Red Bull Salzburg
Referee: Aliaksiej Kulbakou (BLR)
Assistant Referee 1: Dzmitryj Žuk (BLR)
Assistant Referee 2: Alieh Maslianka (BLR)
Fourth Official: Juryj Chomčanka (BLR)
Additional Assistant Referee 1: Dzianis Ščarbakoŭ (BLR)
Additional Assistant Referee 2: Dzmitryj Dzmitryjeŭ (BLR)
UEFA Referee Observer: Manuel Díaz Vega (ESP)
UEFA Delegate: István Huszár (HUN)

Group I | 21:05 CET, Guimarães
Vitória SC – Atiker Konyaspor
Referee: Daniel Siebert (GER)
Assistant Referee 1: Holger Henschel (GER)
Assistant Referee 2: Rafael Foltyn (GER)
Fourth Official: Guido Kleve (GER)
Additional Assistant Referee 1: Sascha Stegemann (GER)
Additional Assistant Referee 2: Benjamin Brand (GER)
UEFA Referee Observer: Haim Jakov (ISR)
UEFA Delegate: Angelo Chetcuti (MLT)

Group J | 21:05 CET, Lviv
FC Zorya Luhansk – Athletic Club
Referee: Ruddy Buquet (FRA)
Assistant Referee 1: Guillaume Debart (FRA)
Assistant Referee 2: Frédéric Cano (FRA)
Fourth Official: Cyril Gringore (FRA)
Additional Assistant Referee 1: Amaury Delerue (FRA)
Additional Assistant Referee 2: François Letexier (FRA)
UEFA Referee Observer: Jan Willem Wegereef (NED)
UEFA Delegate: Andrian Ixari (MDA)

Group J | 21:05 CET, Berlin
Hertha BSC – Östersunds FK
Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
Assistant Referee 1: Ricardo Jorge Ferreira dos Santos (POR)
Assistant Referee 2: Luís André Ferreira Pinto Campos (POR)
Fourth Official: Rui Miguel Martins Teixeira (POR)
Additional Assistant Referee 1: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel (POR)
Additional Assistant Referee 2: João Carlos dos Santos Capela (POR)
UEFA Referee Observer: Luciano Luci (ITA)
UEFA Delegate: Paul Krähenbühl (SUI)

Group K | 21:05 CET, Arnhem
SBV Vitesse – OGC Nice
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Slađan Josipovic (SUI)
Assistant Referee 2: Bekim Zogaj (SUI)
Fourth Official: Stéphane De Almeida (SUI)
Additional Assistant Referee 1: Alain Bieri (SUI)
Additional Assistant Referee 2: Lukas Fähndrich (SUI)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Per Svärd (SWE)

Group K | 21:05 CET, Waregem
SV Zulte Waregem – SS Lazio
Referee: Charálampos Kalogerópoulos (GRE)
Assistant Referee 1: Damianós Efthymiádis (GRE)
Assistant Referee 2: Trỳfon Petrópoulos (GRE)
Fourth Official: Ioánnis Toumpakáris (GRE)
Additional Assistant Referee 1: Geórgios Komínis (GRE)
Additional Assistant Referee 2: Stávros Mántalos (GRE)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Romano Clavedetscher (SUI)

Group L | 21:05 CET, Skopje
FK Vardar – Rosenborg BK
Referee: Serhiy Boyko (UKR)
Assistant Referee 1: Volodymyr Volodin (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Korniyko (UKR)
Fourth Official: Semen Shlonchak (UKR)
Additional Assistant Referee 1: Yevhen Aranovskyy (UKR)
Additional Assistant Referee 2: Anatoliy Abdula (UKR)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Dane Jošt (SVN)

Group L | 21:05 CET, San Sebastián
Real Sociedad de Fútbol – FC Zenit
Referee: Liran Liani (ISR)
Assistant Referee 1: David Elias Biton (ISR)
Assistant Referee 2: Dvir Shimon (ISR)
Fourth Official: Idan Yarkoni (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Alon Yefet (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Menashe Masiah (ISR)
UEFA Referee Observer: Luc Wilmes (LUX)
UEFA Delegate: Thura Win (ENG)