Bulgareren Georgi Kabakov (bildet) skal dømme kveldens kamp i Europaligaen mellom PSV og Bodø/Glimt. Han er en rutinert dommer på internasjonalt nivå, og dømte blant annet under OL i Japan i fjor.

Foto: Biser Todorov

Her er dommeroppsettet for torsdagens gruppespillkamper:

Kilde: http://law5-theref.blogspot.com/

18:45 CET – St. Gallen (Kybunpark)
Zürich (SUI) – Arsenal (ENG) | Group A
Referee: Mohammed Al-Hakim (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Klyver (SWE)
Assistant Referee 2: Max Robin Wilde (SWE)
Fourth Official: Bojan Pandžić (SWE)
Video Assistant Referee: Rob Dieperink (NED)
Assistant Video Assistant Referee: Edwin Van De Graaf (NED)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Borja Bilbao (ESP)

18:45 CET – Eindhoven (PSV Stadion)
PSV (NED) – Bodø/Glimt,(NOR) | Group A
Referee: Georgi Kabakov (BUL)
Assistant Referee 1: Martin Margaritov (BUL)
Assistant Referee 2: Diyan Valkov (BUL)
Fourth Official: Radoslav Gidzhenov (BUL)
Video Assistant Referee: Marco Fritz (GER)
Assistant Video Assistant Referee: Bastian Dankert (GER)
UEFA Referee Observer: Mike Riley (ENG)
UEFA Delegate: Iain Blair (SCO)

18:45 CET – Larnaca (AEK Arena)
AEK Larnaca (CYP) – Rennes (FRA) | Group B
Referee: Giorgi Kruashvili (GEO)
Assistant Referee 1: Levan Varamishvili (GEO)
Assistant Referee 2: Zaza Pipia (GEO)
Fourth Official: Davit Kharitonashvili (GEO)
Video Assistant Referee: Benjamin Brand (GER)
Assistant Video Assistant Referee: Marco Achmüller (GER)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: Kejdi Tomorri (ALB)

18:45 CET – Istanbul (Şükrü Saracoğlu Stadyumu)
Fenerbahçe (TUR) – Dynamo Kyiv (UKR) | Group B
Referee: Tamás Bognár (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Kóbor (HUN)
Fourth Official: Ádám Farkas (HUN)
Video Assistant Referee: Pascal Müller (GER)
Assistant Video Assistant Referee: Markus Sinn (GER)
UEFA Referee Observer: Boško Jovanetić (SRB)
UEFA Delegate: Michal Mertinyak (SVK)

18:45 CET – Razgrad (Ludogorets Arena)
Ludogorets (BUL) – AS Roma (ITA) | Group C
Referee: Craig Pawson (ENG)
Assistant Referee 1: Lee Betts (ENG)
Assistant Referee 2: Ian Hussin (ENG)
Fourth Official: Robert Jones (ENG)
Video Assistant Referee: Darren England (ENG)
Assistant Video Assistant Referee: Peter Bankes (ENG)
UEFA Referee Observer: Vlado Svilokos (CRO)
UEFA Delegate: Sergiu Lisnic (MDA)

18:45 CET – Helsinki (Helsinki Football Stadium)
HJK Helsinki (FIN) – Real Betis (ESP) | Group C
Referee: Roi Reinshreiber (ISR)
Assistant Referee 1: David Elias Biton (ISR)
Assistant Referee 2: Sagy Metzamberv (ISR)
Fourth Official: Eitan Shmuelevitz (ISR)
Video Assistant Referee: David Fuxman (ISR)
Assistant Video Assistant Referee: Ziv Adler (ISR)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Jaroslav Doležal (CZE)

18:45 CET – Malmö (Malmö New Stadium)
Malmö (SWE) – Braga (POR) | Group D
Referee: Duje Strukan (CRO)
Assistant Referee 1: Bojan Zobenica (CRO)
Assistant Referee 2: Alen Jakšić (CRO)
Fourth Official: Ivan Bebek (CRO)
Video Assistant Referee: Bartosz Frankowski (POL)
Assistant Video Assistant Referee: Tomasz Kwiatkowski (POL)
UEFA Referee Observer: Drago Kos (SVN)
UEFA Delegate: Tibor Vámos (HUN)

18:45 CET – Berlin (Alte Försterei)
Union Berlin (GER) – St. Gilloise (BEL) |Group D
Referee: Serhiy Boiko (UKR)
Assistant Referee 1: Semen Shlonchak (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Zhukov (UKR)
Fourth Official: Vitaliy Romanov (UKR)
Video Assistant Referee: Pol van Boekel (NED)
Assistant Video Assistant Referee: Dennis Higler (NED)
UEFA Referee Observer: Erol Ersoy (TUR)
UEFA Delegate: Paul Tompkins (ENG)

21:00 CET – Manchester (Old Trafford)
Manchester United (ENG) – Real Sociedad (ESP) | Group E
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Fabiano Preti (ITA)
Assistant Referee 2: Giorgio Peretti (ITA)
Fourth Official: Giovanni Ayroldi (ITA)
Video Assistant Referee: Massimiliano Irrati (ITA)
Assistant Video Assistant Referee: Marco Guida (ITA)
UEFA Referee Observer: Alon Yefet (ISR)
UEFA Delegate: Peter Oskam (NED)

21:00 CET – Nicosia (GSP)
Omonoia (CYP) – Sheriff (MDA) | Group E
Referee: Rade Obrenović (SVN)
Assistant Referee 1: Jure Praprotnik (SVN)
Assistant Referee 2: Grega Kordež (SVN)
Fourth Official: Alen Borošak (SVN)
Video Assistant Referee: Nejc Kajtazović (SVN)
Assistant Video Assistant Referee: Asmir Sagrković (SVN)
UEFA Referee Observer: Marinus Koopman (NED)
UEFA Delegate: Alin Cioban (ROU)

21:00 CET -Rome (Stadio Olimpico)
SS Lazio (ITA) – Feyenoord (NED) | Group F
Referee: Ricardo de Burgos (ESP)
Assistant Referee 1: Roberto Del Palomar (ESP)
Assistant Referee 2: Iker De Francisco (ESP)
Fourth Official: José Luis Munuera (ESP)
Video Assistant Referee: Guillermo Cuadra Fernández (ESP)
Assistant Video Assistant Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
UEFA Referee Observer: Vladimir Antonov (MDA)
UEFA Delegate: Georges Lüchinger (LIE)

21:00 CET – Graz (Stadion Graz Liebenau)
Sturm Graz (AUT) – Midtjylland (DEN) | Group F
Referee: Aliyar Aghayev (AZE)
Assistant Referee 1: Zeynal Zeynalov (AZE)
Assistant Referee 2: Akif Amirali (AZE)
Fourth Official: Ingilab Mammadov (AZE)
Video Assistant Referee: Abdulkadir Bitigen (TUR)
Assistant Video Assistant Referee: Mete Kalkavan (TUR)
UEFA Referee Observer: Iain Robertson Brines (SCO)
UEFA Delegate: George Fantaros (CYP)

21:00 CET – Nantes (Stade de la Beaujoire)
Nantes (FRA) – Olympiacos (GRE) | Group G
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Fourth Official: Markus Hameter (AUT)
Video Assistant Referee: Christian-Petru Ciochirca (AUT)
Assistant Video Assistant Referee: Alan Kijas (AUT)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)
UEFA Delegate: Robert Kispal (HUN)

21:00 CET – Freiburg (Schwarzwald-Stadion)
Freiburg (GER) – Qarabağ (AZE) | Group G
Referee: Erik Lambrechts (BEL)
Assistant Referee 1: Jo de Weirdt (BEL)
Assistant Referee 2: Mathias Hillaert (BEL)
Fourth Official: Wim Smet (BEL)
Video Assistant Referee: Willy Delajod (FRA)
Assistant Video Assistant Referee: Benoît Millot (FRA)
UEFA Referee Observer: David Fernández Borbalán (ESP)
UEFA Delegate: Jonathan Leese (ENG)

21:00 CET – Belgrade (Stadion Rajko Mitić)
Crvena Zvezda (SRB) – AS Monaco (FRA) | Group H
Referee: Harm Osmers (GER)
Assistant Referee 1: Robert Kempter (GER)
Assistant Referee 2: Dominik Schaal (GER)
Fourth Official: Robert Schröder (GER)
Video Assistant Referee: Sören Storks (GER)
Assistant Video Assistant Referee: Rafael Foltyn (GER)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: João Morais (POR)

21:00 CET – Budapest (Ferencváros Stadion)
Ferencváros (HUN) – Trabzonspor (TUR) |Group H
Referee: Fabio Maresca (ITA)
Assistant Referee 1: Giovanni Baccini (ITA)
Assistant Referee 2: Davide Imperiale (ITA)
Fourth Official: Federico Dionisi (ITA)
Video Assistant Referee: Michael Fabbri (ITA)
Assistant Video Assistant Referee: Daniele Doveri (ITA)
UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: Sergei Ilyich (BLR)