I morgen starter EM-sluttspillet for guttenes U17 i Bulgaria, og det uten norsk deltakelse. Verken landslaget eller norske dommere er med, men det er i det minste nordisk deltakelse ved at Mads-Kristoffer Kristoffersen (bildet) fra Danmark er med som hoveddommer og Mehmet Culum fra Sverige er med som AD.Kristoffersen dømmer sågar åpningskampen mellom Spania og Østerrike i morgen klokken 14.

 

Denne typen mesterskap er som regel første trinn for nyutnevnte FIFA-dommere, og gir således en oversikt på hvem som er aktuelle for store kamper om få år.

Her er dommeroppsettet for kampene som spilles onsdag og torsdag:

06/05/2015, 14:00 CET,  Burgas
Spain – Austria (Group A)
Referee: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Assistant Referee 1: Rejdi Avdo (ALB)
Assistant Referee 2: Nuno Pereira  (POR)
Fourth official: Ivaylo Stoyanov (BUL)
UEFA Referee Observer: Jozef Marko (SVK)
UEFA Delegate: Armen Minasyan (ARM)

06/05/2015, 15:00 CET, Sliven
Czech Republic – Slovenia (Group B)
Referee: Ionut Marius Avram (ROU)*
Assistant Referee 1: Mehmet Culum (SWE)
Assistant Referee 2: Romans Platonovs (LVA)
Fourth official: Tsvetan Krastev (BUL)
UEFA Referee observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate: Süheyl Onen (TUR)

06/05/2015, 18:00 CET, Burgas
Belgium – Germany (Group B)
Referee: Danilo Grujić (SRB)
Assistant Referee 1: Erik Arevshatyan (ARM)
Assistant Referee 2: Oleg Maslyanko (BLR)
Fourth official: Georgi Kabakov (BUL)
UEFA Referee observer: Stefan Ormandjiev (BUL)
UEFA Delegate: Ludovico Micallef (MLT)

06/05/2015, 18:00 CET, Stara Zagora
Bulgaria – Croatia (Group A)
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Sten Klaasen  (EST)
Assistant Referee 2: Ville Koskiniemi (FIN)
Fourth official: Roi Reinshreiber (ISR)
UEFA Referee observer: Marc Batta (FRA)
UEFA Delegate: Rudolf Zavrl (SVN)


07/05/2015, 12:00 CET, Sozopol
Republic of Ireland – Netherlands (Group D)
Referee: Dumitri Muntean (MDA)
Assistant Referee 1: Erik Arevshatyan (ARM)
Assistant Referee 2: Romans Platonovs (LVA)
Fourth official: Ivaylo Stoyanov (BUL)
UEFA Referee Observer: Jozef Marko (SVK)

07/05/2015, 15:00 CET, Sozopol
Greece – Russia (Group C)
Referee: Erik Lambrechts (BEL)
Assistant Referee 1: Namik Huseynov (AZE)
Assistant Referee 2: Gareth Wyn Jones (WAL)
Fourth official: Georgi Kabakov (BUL)
UEFA Referee observer: Stefan Ormandjiev (BUL)

07/05/2015, 16:00 CET, Stara Zagora
Scotland – France (Group C)
Referee: Alan Mario Sant (MLT)
Assistant Referee 1: Dovydas Sužiedėlis (LTU)
Assistant Referee 2: Erik Weiss (SVK)
Fourth official: Tsvetan Krastev (BUL)
UEFA Referee observer: Uno Tutk (EST)

07/05/2015, 18:00 CET, Burgas
Italy – England (Group D)
Referee: Adrien Jaccottet (SUI)
Assistant Referee 1: Rejdi Avdo (ALB)
Assistant Referee 2: Mehmet Culum (SWE)
Fourth official: Nikola Popov (BUL)
UEFA Referee observer: Marc Batta (FRA)