Ole Gya blåser igang Tippeligaens runde nummer 14 når han dømmer oppgjøret mellom Start og Aalesund på Sør Arena i Kristiansand. Deretter går det slag i slag med kamper fram til Svein Oddvar Moen blåser av Vålerenga – Bode/Glimt søndag kveld.

Her er komplett dommeroppsett for helgens runde:

Lørdag 27. juni kl. 15:30
Start – Aalesund
Sted: Sparebanken Sør Arena
Dommer: Ole Gya, Helleland IL
Assistentdommer 1: Kim André Johnsen, Enebakk
Assistentdommer 2: Reidar M. Gundersen, Frisk-Asker, IF
4. dommer: Espen Larsen, Imås, IL
Dommerveileder: Roy Helge Olsen, Fløy – Fotball
Kampdelegat: Espen Eriksen, Sande Sportsklubb

Lørdag 27. juni kl. 18:00
Rosenborg – Molde
Sted: Lerkendal stadion
Dommer: Tore Hansen, Feda IL
Assistentdommer 1: Magnus Lundberg, Ringsaker IF
Assistentdommer 2: Øystein Simon Ytterland, Valder IL – Fotball
4. dommer: Kim Rune Østerlie Borgersen, Austad Fotballklubb
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen, Gruben IL
Kampdelegat: Robert Valdemar Iversen, Rollon, SK – Fotball

Lørdag 27. juni kl. 20:00
Stabæk – Strømsgodset TF
Sted: Nadderud stadion
Dommer: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland IF
Assistentdommer 1: Sven Erik Midthjell, Eid IL
Assistentdommer 2: Tom Harald Grønevik, Gneist, IL
4. dommer: Ajdin Medic, Trosvik IF
Dommerveileder: Ivar Ansgar Eriksen, Flint Fotball
Kampdelegat: Tom Edvardsen, Start, IK

Søndag 28. juni kl. 15:30
Viking – Sarpsborg 08
Sted: Viking Stadion
Dommer: Ola Hobber Nilsen, Nordstrand IF
Assistentdommer 1: Geir-Oskar Isaksen, Ramfjord UIL Fotball
Assistentdommer 2: Eivin Hansen, Grorud IL
4. dommer: Jan Morten Tennøy, Nore Neset IL
Dommerveileder: Tore Aaland, Seljord IL
Kampdelegat: Audhild Skare, Fotlandsvåg IL

Søndag 28. juni kl. 18:00
Tromsø – Haugesund
Sted: Alfheim stadion
Dommer: Dag Vidar Hafsås, Kolstad Fotball
Assistentdommer 1: Svein Inge Wiken, Kolstad Fotball
Assistentdommer 2: Leif Erik Opland, Byneset IL
4. dommer: Per Erik Haugen, Rælingen
Dommerveileder: Ola Bjørnsen, Norge – Fotball
Kampdelegat: Martin Laakso, Storfjord IL

Mjøndalen – Sandefjord Fotball
Sted: Isachsen Stadion
Dommer: Trygve Kjensli, Nesodden IF
Assistentdommer 1: Anders Michael Velo, Furuset Fotball IF
Assistentdommer 2: Ole Johan Løvberg Lillebuen, Andenes IL
4. dommer: Mohammad Usman Aslam, Lier IL
Dommerveileder: Arild Haugstad, Faaberg Fotball
Kampdelegat: Torstein Egil Kvam, IL Jotun

Lillestrøm – Odd
Sted: Åråsen stadion
Dommer: Tom Harald Hagen, Grue IL
Assistentdommer 1: Dag Roger Nebben, Åsa IL
Assistentdommer 2: Jan Erik Engan, Loddefjord IL
4. dommer: Anders Gjermshus, Hamar IL
Dommerveileder: Morten Høgberg, Manglerud Star Fotball, IL
Kampdelegat: Arne Flemmen, Molde FK

Søndag 28. juni kl. 20:00
Vålerenga – Bodø/Glimt
Sted: Ullevaal Stadion
Dommer: Svein Oddvar Moen, Haugar, SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas Haglund, Navestad IF
Assistentdommer 2: Frank Andås, Gjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Tommy Frydenlund, Gjøvik-Lyn, FK
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold, Fet
Kampdelegat: Jan Reinert Barth, Runar, IL