Belgisk dommer for Rosenborg og polsk dommer for Molde. Sébastien Delferiere er navnet på dommeren som skal lede RBK – Dnipro torsdag klokken 19. Drøyt to timer senere (21.05) blåser Pawel Raczkowski (bildet) i gang Molde – Ajax.

To norske delegater skal ut på UEFAs vegne. Espen Eriksen skal til kampen Monaco – Tottenham, mens Tormod Larsen skal til kampen Liverpool – Sion.

Dette er komplett dommeroppsett for denne ukens Europaleaguekamper:

 

Group G, 1 October 2015, 19:00 CET
Lerkendal Stadion, Trondheim (NOR)
Rosenborg – Dnipro
Referee: Sébastien Delferiere (BEL)
Assistant Referee 1: Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Rien Vanyzere (BEL)
Additional Assistant Referee 1: Jonathan Lardot (BEL)
Additional Assistant Referee 2: Erick Lambrechts (BEL)
Fourth Official: Jo De Weirdt (BEL)
UEFA Referee Observer: Gaetano De Gabriele (MLT)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)

Group G, 1 October 2015, 19:00 CET
Stadio Olimpico, Rome (ITA)
SS Lazio – AS St-Étienne
Referee: Halis Ozkahya (TUR)
Assistant Referee 1: Kemal Yilmaz (TUR)
Assistant Referee 2: Ekrem Kan (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Tolga Özkalfa (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Ali Palabiyik (TUR)
Fourth Official: Cem Satman (TUR)
UEFA Referee Observer: Herbert Fandel (GER)
UEFA Delegate: Mike Foster (ENG)

Group H, 1 October 2015, 19:00 CET
Atatürk Olimpiyat Stadium, Istanbul (TUR)
Beşiktaş – Sporting CP
Referee: Paolo Tagliavento (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Fabiano Preti (ITA)
Additional Assistant Referee 1: Davide Massa (ITA)
Additional Assistant Referee 2: Daniele Doveri (ITA)
Fourth Official: Alessandro Giallatini (ITA)
UEFA Referee Observer: Asim Khudiyev (AZE)
UEFA Delegate: Thomas Weyhing (GER)

 Group H, 1 October 2015, 19:00 CET
Stadion Lokomotiv, Moscow (RUS)
Lokomotiv Moskva – Skënderbeu
Referee: Orel Grinfeeld (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Nissan Davidy (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Liran Liany (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Daniel Bar Natan (ISR)
Fourth Official: Dvir Shimon (ISR)
UEFA Referee Observer: Michał Listkiewicz (POL)
UEFA Delegate: Manuel Enrique Mejuto González (ESP)

Group I, 1 October 2015, 19:00 CET
St. Jakob-Park, Basel (SUI)
FC Basel – Lech Poznán
Referee: Ognjen Valjić (BIH)
Assistant Referee 1: Haris Baković (BIH)
Assistant Referee 2: Dalibor Drašković (BIH)
Additional Assistant Referee 1: Edin Jakupović (BIH)
Additional Assistant Referee 2: Admir Šehović (BIH)
Fourth Official: Davor Beljo (BIH)
UEFA Referee Observer: Hans Reijgwart (NED)
UEFA Delegate: Patrick McGrath (IRL)

Group I, 1 October 2015, 19:00 CET
Estádio do Restelo, Lisbon (POR)
Belenenses – ACF Fiorentina
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (MKD)
Additional Assistant Referee 1: Dimitar Meckarovski (MKD)
Additional Assistant Referee 2: Goran Spirkoski (MKD)
Fourth Official: Nikola Karakolev (MKD)
UEFA Referee Observer: Guy Goethals (BEL)
UEFA Delegate: Luis Cuervas Del Real (ESP)

Group J, 1 October 2015, 19:00 CET
Stade Louis II, Monaco (MON)
AS Monaco – Tottenham 
Referee: Artur Dias (POR)
Assistant Referee 1: Rui Tavares (POR)
Assistant Referee 2: Alvaro Mesquita (POR)
Additional Assistant Referee 1: Miguel Hugo Ferreira (POR)
Additional Assistant Referee 2: Cosme Machado (POR)
Fourth Official: Nuno Tomás Pereira (POR)
UEFA Referee Observer: Christos Skapoullis (CYP)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)

Group J, 1 October 2015, 19:00 CET
Tofig Bahramov Republican stadium, Baku (AZE)
Qarabağ – Anderlecht
Referee: Oliver Drachta (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Stefan Kuehr (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Manuel Schuettengruber (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Dieter Muckenhammer (AUT)
Fourth Official: Roland Riedel (AUT)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Olzhas Abrayev (KAZ)

Group K, 1 October 2015, 19:00 CET
Veltins Arena, Gelsenkirchen (GER)
Schalke 04 – Asteras Tripolis
Referee: Pol van Boekel (NED)
Assistant Referee 1: Bas Van Dongen (NED)
Assistant Referee 2: Davie Goossens (NED)
Additional Assistant Referee 1: Richard Liesveld (NED)
Additional Assistant Referee 2: Dennis Higler (NED)
Fourth Official: Patrick Langkamp (NED)
UEFA Referee Observer: Aleksei Spirin (RUS)
UEFA Delegate: Peter Lundström (FIN)

Group K, 1 October 2015, 19:00 CET
Stadion Letná, Prague (CZE)
Sparta Praha – APOEL
Referee: Pawel Gil (POL)
Assistant Referee 1: Piotr Sadczuk (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
Additional Assistant Referee 1: Bartosz Frankowski (POL)
Additional Assistant Referee 2: Krzysztof Jakubik (POL)
Fourth Official: Konrad Sapela (POL)
UEFA Referee Observer: Michel Piraux (BEL)
UEFA Delegate: Vignir Thormodsson (ISL) 

Group L, 1 October 2015, 19:00 CET
AZ Stadion, Alkmaar (NED)
AZ Alkmaar – Athletic Club
Referee: Ivan Kruzliak (SVK)
Assistant Referee 1: Martin Balko (SVK)
Assistant Referee 2: Ondrej Brendza (VK)
Additional Assistant Referee 1: Peter Kralovic (SVK)
Additional Assistant Referee 2: Mario Vlk (SVK)
Fourth Official: Tomas Somolani (SVK)
UEFA Referee Observer: Haim Jakov (ISR)
UEFA Delegate: Jan Damgaard (DEN)

Group L, 1 October 2015, 19:00 CET
FIFA Women’s World Cup Stadium, Augsburg (GER)
FC Augsburg – Partizan
Referee: Alexandru Tudor (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Vasile Marinescu (ROU)
Additional Assistant Referee 1: Pavel Balaj (ROU)
Additional Assistant Referee 2: Marian Petrescu (ROU)
Fourth Official: Ovidiu Artene (ROU)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Scott Struthers (SCO)

Group A, 1 October 2015, 21:05 CET
Celtic Park, Glasgow (SCO)
Celtic – Fenerbahçe
Referee: Kenn Hansen (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Rix (DEN)
Assistant Referee 2: David Vang Andersen (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Jørgen Daugbjerg Burchardt (DEN)
Fourth Official: Daniel Richardt Nørgaard (DEN)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Jim Stjerne Hansen (DEN)

Group A, 1 October 2015, 21:05 CET
Molde Stadion, Molde (NOR)
Molde – Ajax
Referee: Pawel Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Pawel Sokolnicki (POL)
Assistant Referee 2: Michał Obukowicz (POL)
Additional Assistant Referee 1: Tomasz Musial (POL)
Additional Assistant Referee 2: Tomasz Kwiatkowski (POL)
Fourth Official: Tomasz Listkiewicz (POL)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate:Jacob Erel (ISR)

Group B, 1 October 2015, 21:05 CET
Anfield, Liverpool (ENG)
Liverpool FC – FC Sion
Referee: Slavko Vinčić (SVN)
Assistant Referee 1: Bojan Ul (SVN)
Assistant Referee 2: Tomaz Klancnik (SVN)
Additional Assistant Referee 1: Roberto Ponis (SVN)
Additional Assistant Referee 2: Dragoslav Peric (SVN)
Fourth Official: Manuel Vidali (SVN)
UEFA Referee Observer: Bertrand Layec (FRA)
UEFA Delegate: Tormod Larsen (NOR)

Group B, 1 October 2015, 21:05 CET
Centralniy Stadion, Kazan (RUS)
Rubin Kazan – Girondins de Bordeaux
Referee: Gediminas Mazeika (LTU)
Assistant Referee 1: Vytautas Simkus (LTU)
Assistant Referee 2: Vytenis Kazlauskas (LTU)
Additional Assistant Referee 1: Sergejus Slyva (LTU)
Additional Assistant Referee 2: Donatas Rumsas (LTU)
Fourth Official: Dovydas Suziedelis (LTU)
UEFA Referee Observer: Kostadin Gerginov (BUL)
UEFA Delegate: Orkhan Huseynzade (AZE)

Group C, 1 October 2015, 21:05 CET
Stadio Toumba, Salonika (GRE)
PAOK – Borussia Dortmund
Referee: Anthony Taylor (ENG)
Assistant Referee 1: John Brooks (ENG)
Assistant Referee 2: Lee Betts (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Lee Mason (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Robert Madley (ENG)
Fourth Official: Simon Bennett (ENG)
UEFA Referee Observer: Vítor Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Metin Kazancıoğlu (TUR)

Group C, 1 October 2015, 21:05 CET
Kuban, Krasnodar (RUS)
Krasnodar – Qəbələ
Referee: Marcin Borski (POL)
Assistant Referee 1: Rafal Rostkowski (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Boniek (POL)
Additional Assistant Referee 1: Daniel Stefanski (POL)
Additional Assistant Referee 2: Tomasz Wajda (POL)
Fourth Official: Krzysztof Myrmus (POL)
UEFA Referee Observer: Elmir Pilav (BIH)
UEFA Delegate: Siarhei Ilych (BLR)

Group D, 1 October 2015, 21:05 CET
Stadion Wojska Polskiego, Warsaw (POL)
Legia Warszawa – SSC Napoli
Referee: Michael Koukoulakis (GRE)
Assistant Referee 1: Alexandros Grevenis (GRE)
Assistant Referee 2: Chrysoula Kourompylia (GRE)
Additional Assistant Referee 1: Athanasios Giachos (GRE)
Additional Assistant Referee 2: Andreas Pappas (GRE)
Fourth Official: Christos Baltas (GRE)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Oleg Harlamov (EST)

Group D, 1 October 2015, 21:05 CET
Jan Breydelstadion, Bruges (BEL)
Club Brugge – FC Midtjylland
Referee: Steven McLean (SCO)
Assistant Referee 1: Francis Connoer (SCO)
Assistant Referee 2: Graeme Stewart (SCO)
Additional Assistant Referee 1: Kevin Clancy (SCO)
Additional Assistant Referee 2: Donald Robertson (SCO)
Fourth Official: Stuart Ian MacMillan (SCO)
UEFA Referee Observer: Tony Asumaa (FIN)
UEFA Delegate: Michael Appleby (ENG)

Group E, 1 October 2015, 21:05 CET
Estadio El Madrigal, Villarreal (ESP)
Villarreal CF – Viktoria Plzeň
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Hessel Steegstra (NED)
Assistant Referee 2: Erwin Zeinstra (NED)
Additional Assistant Referee 1: Jochen Kamphuis (NED)
Additional Assistant Referee 2: Jeroen Manschot (NED)
Fourth Official: Sander van Roekel (NED)
UEFA Referee Observer: Patrick Kelly (IRL)
UEFA Delegate: Duško Grabovac (CRO)

Group E, 1 October 2015, 21:05 CET
Borisov-Arena, Borisov (BLR)
Dinamo Minsk – Rapid Wien
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Larsen (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Michael Tykgaard (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Peter Kjærsgaard (DEN)
Fourth Official: Lars Hummelgaard (DEN)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Velid Imamović (BIH)

Group F, 1 October 2015, 21:05 CET
Estádio Municipal de Braga, Braga (POR)
SC Braga – FC Groningen
Referee: Bobby Madden (SCO)
Assistant Referee 1: Alastair Mather (SCO)
Assistant Referee 2: Douglas Ross (SCO)
Additional Assistant Referee 1: John Beaton (SCO)
Additional Assistant Referee 2: Andrew Dallas (SCO)
Fourth Official: Stuart Stevenson (SCO)
UEFA Referee Observer: Volodymyr Petrov (UKR)
UEFA Delegate: Björn Vassallo (MLT)

Group F, 1 October 2015, 21:05 CET
Stade Vélodrome, Marseille (FRA)
Olympique de Marseille – Slovan Liberec
Referee: Aleksei Eskov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitrii Mosiakin (RUS)
Assistant Referee 2: Valeriy Danchenko (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Vladislav Bezborodov (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Sergey Ivanov (RUS)
Fourth Official: Nikolai Golubev (RUS)
UEFA Referee Observer: Kaj Østergaard (DEN)
UEFA Delegate: Sándor Berzi (HUN)