Dømmer med UEFA-observatør på tribunen

0
557
Marius Lien. Foto: Bjørn-Christian Roksvåg

Marius Lien (Otra IL) tar turen til Ålesund for å dømme denne helgen. På tribunen sitter UEFA-observatør og dommerkomitemedlem Jon Eilif Skjervold.

Tekst: Tore Myrberg  Foto: Bjørn-Christian Roksvåg

Det er ikke ofte Skjervold ser på dommere i OBOS-ligaen, noe som nok gjør kampen litt ekstra spennende for dommeren fra Agder.

Med seg i dommerteamet i kampen mellom Aalesund og Nest-Sotra har han Helge Myklebust og Ole Johnny Løfald, mens Torgeir Halsen er fjerdedommer.

Her er dommeroppsett for 15. spilledag i OBOS-ligaen:

Tromsdalen – Strømmen
TUIL Arena 28.07.2019 17.00
Dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Ass.dommer 1: Imran Tariq (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Kevin Bakketun Hjelmseth (Sørreisa IL Fotball)
4. dommer: Sander Teigen Badar (Kvaløya SK)
Dommerveileder: Stig Are Sørensen (Ulfstind, IL)

KFUM – Raufoss
KFUM-Arena 28.07.2019 18.00
Dommer: Daniel Higraff (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Ass.dommer 1: Erland Hareland (Lesja IL)
Ass.dommer 2: Ruben Haugland (Tertnes Fotball Herrer)
4. dommer: Abdulhadi Al-Fahad (Ekholt BK)
Dommerveileder: Morten Bjørnstad Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)

Notodden – Sandnes Ulf
Idrettsparken KG Notodden 28.07.2019 18.00
Dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Ass.dommer 1: Philip Askjer (Eik IF Tønsberg)
Ass.dommer 2: Bjørnar Drtina Bjørnstad (Gimletroll, IK-Fotball)
4. dommer: Herman Leiulfsrud Aass (Fossum IF Skien)
Dommerveileder: Morten Ferenc Lukacs (Fagerborg BK)

Jerv – Sogndal
Levermyr stadion 28.07.2019 18.00
Dommer: Christian Moen (Løvenstad)
Ass.dommer 1: Steffen Tendvall Abrahamsen (Randesund IL)
Ass.dommer 2: Kjetil Nordmark (Orstad IL)
4. dommer: Jon Romuld Håversen (Gimletroll, IK-Fotball)
Dommerveileder: Roy Helge Olsen (Fløy – Flekkerøy)

HamKam – Sandefjord Fotball
Briskeby 28.07.2019 18.00
Dommer: Eivind Bodding (Haga)
Ass.dommer 1: Tom Egil Olsen (Tverrelvdalen IL)
Ass.dommer 2: Frank Salbu Brandt Henneman (Bjarg, IL)
4. dommer: Ali al Hatam (Skreia IL)
Dommerveileder: Arnor Geir Dingen (Lyngbø SK)

Kongsvinger – Skeid
Gjemselund 1 kunstgress 28.07.2019 18.00
Dommer: Marius Hansen Grøtta (Malmefjorden IL)
Ass.dommer 1: Alf Olav Rossland (Åkra IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Kristian Solvang Johannessen (Falk, SK)
4. dommer: Anders Bodding (Haga)
Dommerveileder: Svein Haugom (Ottestad IL)

Aalesund – Nest-Sotra
Color Line Stadion 28.07.2019 18.00
Dommer: Marius Lien (Otra IL)
Ass.dommer 1: Helge Myklebust (Freidig, SPK)
Ass.dommer 2: Ole Johnny Løfald (Rindal IL)
4. dommer: Torgeir Halsen (Vanylven Fotballklubb)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)

Ullensaker/Kisa – Start
Jessheim Stadion 28.07.2019 20.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (Ready)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Shervin Enger Heydary (Ridabu IL)

 

Tabellen

Lag S P
1 Aalesund 14 35
2 Sandefjord Fotball 14 33
3 Start 14 28
4 Raufoss 14 28
5 Kongsvinger 14 24
6 KFUM 14 23
7 Ullensaker/Kisa 14 20
* Nest-Sotra 14 20
9 Sogndal 14 20
10 Sandnes Ulf 14 20
11 Jerv 14 15
12 HamKam 14 13
13 Skeid 14 11
14 Notodden 14 10
15 * Strømmen 14 8
16 Tromsdalen 14 2