Ola Hobber Nilsen og Espen Eskås starter helgens runde i Eliteserien lørdag kveld, mens Tore Hansen avslutter den søndag kveld.

Her kan du sjekke hvem som er med i dommerteamene for denne runden:

Jerv – Bodø/Glimt
Levermyr stadion 27.08.2022 18.00
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Eivin Christofer Møllerud Hansen (Grorud IL)
Ass.dommer 2: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
4. dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Dommerveileder: Roy Helge Olsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Tom Edvardsen (Norge – Fotball)

Sandefjord – Strømsgodset
Release Arena 27.08.2022 18.00
Dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Ass.dommer 1: Jan Erik Engan (Olsvik IL)
Ass.dommer 2: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (Ready)
4. dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen (Kråkerøy IL)
Dommerveileder: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Kampdelegat: Vidar Hilmen (Øystre Slidre IL)

Aalesund – Odd
Color Line Stadion 28.08.2022 18.00
Dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Ass.dommer 1: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen (Ridabu IL)
Ass.dommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve (IL Fram)
4. dommer: Bendik Haarberg (Kvass/Ulvungen FK)
Dommerveileder: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Kampdelegat: Njål Rønning (Valder, IL – Fotball)

HamKam – Haugesund
Briskeby 28.08.2022 18.00
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Morten Jensen (Fjellhamar)
Ass.dommer 2: Jon-Michael Knutsen (Løvenstad)
4. dommer: Mohammad Hafezi (Reinsvoll IF)
Dommerveileder: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Kampdelegat: Morten Engebretsen (Sørumsand)

Lillestrøm SK – Kristiansund
Åråsen stadion 28.08.2022 18.00
Dommer: Sivert Øksnes Amland (Fana Fotball)
Ass.dommer 1: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
Ass.dommer 2: Alf Olav Rossland (Åkra IL – Fotball)
4. dommer: Jørgen Haugen (Kurland)
Dommerveileder: Espen Berntsen (Fart, FL)
Kampdelegat: Roald Magne Johansen (Storfjord IL)

Molde – Sarpsborg 08
Aker stadion 28.08.2022 18.00
Dommer: Kai Erik Steen (Østsiden Askøy FK)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Askøy Sportsklubb)
Ass.dommer 2: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
4. dommer: Marius Hansen Grøtta (Malmefjorden IL)
Dommerveileder: Kjell Gunnar Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Geir Tjervaag (Moltustranda IL – Fotball)

Viking – Vålerenga
SR-Bank Arena 28.08.2022 18.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Daniel Higraff (Randaberg IL – Fotball)
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Frode Enge Hovdal (Sola FK)

Tromsø – Rosenborg
Alfheim stadion 28.08.2022 20.00
Dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss IL Fotball)
4. dommer: Kristian Kristiansen (Bakkeby IK)
Dommerveileder: Rune Pedersen (Sprint-Jeløy, SK)
Kampdelegat: Karl Espen Eriksen (Sande Sportsklubb)