Da er årets første dommeroppsett for Tippeligaen på plass, og det er Brage Sandmoen som får æren av å blåse igang vår øverste serie på herresiden. Han dømmer kampen mellom Mjøndalen og Viking andre påskedag (6.april), med kampstart 15. 30.

Her er oppsettet for de to første serierundene i Tippeligaen:

 Dommeroppsett Tippeligaen 2015 – Runde 1:

Tid Hjemmelag Bortelag Dommer Assistenter Fjerde-
dommer
Veileder Delegat
06.04 kl.1530 Mjøndalen Viking Brage Sandmoen Hans Chr. Stormoen

Reidar Gundersen

Anders Johansen Ivar Eriksen Kjell Hulby
06.04 kl.1800 Sandefjord Bodø Glimt Tore Hansen Jon Michael Knutsen

Geir Oskar Isaksen

Rohit Saggi Rune Pedersen Terje Næss
06.04 kl.1800 Tromsø Sarpsborg Ola Hobber Nilsen Eivin Hansen

Øystein Ytterland

Torkjell Trædal Jan Petter Randen Roald M. Johansen
06.04 kl.1800 Stabæk Haugesund Ken Henry Johnsen Sven Erik Midthjell

Tom Harald Grønevik

Trond Døvle Roy Helge Olsen Bjørn Bagstevold
06.04 kl.1800 Rosenborg Aalesund Svein Oddvar Moen Kim Thomas Haglund

Frank Andås

Kristoffer Hagenes Jonny Ditlefsen Tormod Larsen
06.04 kl.1900 Vålerenga Strømsgodset Svein Erik Edvartsen Magnus Lundberg

Chriss Bjorøy

Trygve Kjensli Jon Skjervold Knut Westly
07.04 kl.1900 Molde Odd Tom Harald Hagen Dag Roger Nebben

Jan Erik Engan

Per Erik Haugen Kjell Alseth Robert Iversen
07.04 kl.1900 Lillestrøm Start Dag Vidar Hafsås Svein Inge Wiken

Leif Erik Opland

Espen Berntsen Per Arne Larsgård Svein Erik Waters

 

Dommeroppsett Tippeligaen 2015 – Runde 2:

Tid Hjemmelag Bortelag Dommer Assistenter Fjerde-
dommer
Veileder Delegat
10.04 kl.1900 Sarpsborg 08 Vålerenga Tom Harald Hagen Dag Roger Nebben

Jan Erik Engan

Ola Hobber Nilsen

 

Terje Hauge Kjell Borgersen
11.04 kl.1530 Bodø Glimt Molde Dag Vidar Hafsås Svein Inge Wiken

Leif Erik Opland

Kim Rune Borgersen

 

Ola Bjørnsen Tone Reime
11.04 kl.1800 Strømsgodset Mjøndalen Svein Oddvar Moen Kim Thomas Haglund

Frank Andås

Svein Erik Edvartsen Terje Hauge Arild Thorp
12.04 kl.1530 Aalesund Lillestrøm Espen Berntsen Harald Strand

Hans Chr. Stormoen

Trygve Kjensli Thorbjørn Aas Arne Flemmen
12.04 kl.1800 Odd G. Stabæk Trond Døvle Kim Andre Johnsen

Ole Johan Lillebuen

Per Erik Haugen Håkon Bondal Peter Eilertsen
12.04 kl.1800 Start Sandefjord Martin Lundby Anders Velo

Ivar Jahr

Bjørn Hansen Tore Aaland Erik Lohne Reiersen
12.04 kl.1800 Viking Tromsø Ken Henry Johnsen Sven Erik Midthjell

Tom Harald Grønevik

Petter Toppe Espen Eriksen Frode Enge Hovdal
12.04 kl.1800 Haugesund Rosenborg Tommy Skjerven Jon Michael Knutsen

Chriss Bjorøy

Jan Morten Tennøy Arnor Dingen Ole Glette