Døvle dømmer Odd mot Strømsgodset

0
279

Mange spennende kamper i Eliteserien denne runden også. Trond Ivar Døvle har fått oppgaven med å lede kampen mellom Odd og Strømsgodset.

Odd har fått en god start på sesongen og ligger på andreplass, mens Strømsgodset nok ikke er helt fornøyd med å ligg nede på 12. plass.

Med seg som assistentdommere har fjellhamardommeren Kim André Johnsen og Anders Michael Velo. Anders Bodding er fjerdedommer.

Her er dommerne i sjette runde av Eliteserien:

Mjøndalen – Stabæk
Consto Arena 04.05.2019 18.00
Dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen (Ridabu IL)
4. dommer: Sigurd Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Dommerveileder: Rune Pedersen (Sprint-Jeløy, SK)
Kampdelegat: Kjell Hulby (Frogner)

Odd – Strømsgodset
Skagerak Arena 05.05.2019 18.00
Dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Ass.dommer 1: Kim André Johnsen (Frogner)
Ass.dommer 2: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
4. dommer: Anders Bodding (Haga)
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Tom Edvardsen (Norge – Fotball)

Bodø/Glimt – Lillestrøm
Aspmyra stadion 05.05.2019 18.00
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Ole Ragnar Jansen Knutsen (Beisfjord IL)
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen (Gruben IL)
Kampdelegat: Kjell Borgersen (Drafn, SBK)

Kristiansund – Tromsø
Kristiansund stadion 05.05.2019 18.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
Ass.dommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve (IL Fram)
4. dommer: Mathias Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)
Kampdelegat: Torstein Egil Kvam (IL Jotun)

Brann – Ranheim TF
Brann stadion 05.05.2019 18.00
Dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Ass.dommer 1: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
Ass.dommer 2: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
4. dommer: Sivert Øksnes Amland (Fana Fotball)
Dommerveileder: Terje Hauge (Olsvik IL)
Kampdelegat: Arild Rudolf Thorp (Stabæk Fotball)

Haugesund – Molde
Haugesund stadion 05.05.2019 18.00
Dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Gneist, IL)
Ass.dommer 2: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
4. dommer: Daniel Higraff (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Dommerveileder: Morten Bjørnstad Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)
Kampdelegat: Hans Lokøy (Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag)

Rosenborg – Sarpsborg 08
Lerkendal stadion 05.05.2019 20.00
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
Ass.dommer 2: Morten Jensen (Fjellhamar)
4. dommer: Robert Eggen (Trønder-Lyn Idrettslag)
Dommerveileder: Kjell Gunnar Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Rune Nordby (Tveita IL)

Viking – Vålerenga
SR-Bank Arena 06.05.2019 19.00
Dommer: Tommy Skjerven (Kaupanger IL)
Ass.dommer 1: Jon-Michael Knutsen (Løvenstad)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Mischa Kellerhals (Orre IL fotball)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Hallgeir Pedersen (Ålgård FK)

Tabellen

Lag S P
1 Molde 6 13
2 Odd 5 10
3 Bodø/Glimt 5 10
4 Vålerenga 6 10
5 Viking 5 9
6 Brann 6 8
7 Haugesund 5 7
8 Sarpsborg 08 5 7
9 Lillestrøm 5 7
10 Kristiansund 6 7
10 Stabæk 5 7
12 Strømsgodset 5 5
13 Mjøndalen 5 5
14 Ranheim TF 5 4
15 Tromsø 5 4
16 Rosenborg 5 2