I går (onsdag) på bursdagen sin, var Espen Eskås 4. dommer i cupkampen mellom Mjøndalen og Hødd. Førstkommende mandag er han hoveddommer når Fredrikstad tar i mot Jerv i OBOS-ligaen.

27-åringen debuterte på 1.divisjonsnivå i 2010, og er dermed blant de mest rutinerte på dette nivået. I tillegg til å dømme, er han også veileder opp til 3. divisjonsnivå.

Her er dommeroppsettet for runde 14 i OBOS-ligaen:

Lørdag 27. juni kl. 20:00
Sogndal – Hødd
Sted: Fosshaugane Campus
Dommer: Torkjell Jonsson Trædal, Gjelleråsen
Assistentdommer 1: Ivar Askeland, Kvernbit, IL
Assistentdommer 2: Christer Solheim Jørgensen, Bergen Nord, FK – Fotball
4. dommer: Vebjørn Nord Haugland, Eid IL
Dommerveileder: Geir Åge Masovn Holen, Rælingen
Kampdelegat: Kristoffer Helgerud, Lier IL

Søndag 28. juni kl. 18:00
Åsane – Hønefoss BK
Sted: Myrdal gress
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad, Valder IL – Fotball
Assistentdommer 1: Philip Askjer, Eik IF Tønsberg
Assistentdommer 2: Tom Kenneth Sandvold, Hauerseter
4. dommer: Andre Knudsen Arnholt, Erdal IL
Dommerveileder: Terje Berentsen, Lyngbø SK
Kampdelegat: Morten Lukacs, Fagerborg BK

Levanger – Ranheim TF
Sted: Moan kunstgress
Dommer: Steinar Hauge, Djerv, SK
Assistentdommer 1: Jim Andre Dyb, Valder IL – Fotball
Assistentdommer 2: Mads Hagerup-Lyngvær, Nardo FK
4. dommer: Thomas Solum Lystad, Kolstad Fotball
Dommerveileder: Thorbjørn Aass, Rosenborg BK
Kampdelegat: Kjell Hulby, Frogner

Sandnes Ulf – Strømmen
Sted: Sandnes stadion
Dommer: Petter Kristiansen Toppe, Bergen Nord, FK – Fotball
Assistentdommer 1: Lasse Skogstad Patrikainen, Askøy FK
Assistentdommer 2: Kristoffer Ellingsen, Frogner
4. dommer: Mischa Kellerhals, Orre IL fotball
Dommerveileder: Tore Kristian Nybø, Vaulen IL- fotball
Kampdelegat: Ole Andreas Glette, Vard Haugesund, SK

Follo – Bryne
Sted: Ski stadion
Dommer: Kai Erik Steen, Gneist, IL
Assistentdommer 1: Anders Olav Dale, Nordre Holsnøy IL
Assistentdommer 2: Atle Larsen, Brodd, Idrettslaget fotballgr.
4. dommer: Ali Tahir, Holmlia SK
Dommerveileder: Glenn Due-Sørensen, Lillestrøm
Kampdelegat: Wenche Westberg, Kjelsås IL – Fotball

Kristiansund – Nest-Sotra
Sted: Kristiansund stadion
Dommer: Rohit Saggi, Ski og ballklubben Skiold – Fotball
Assistentdommer 1: Frode Ølmheim, Syril IL
Assistentdommer 2: Ole Johnny Løfald, Tiller IL
4. dommer: Marius Hansen Grøtta, Gneist, IL
Dommerveileder: Helge Roar Åndal, Malmefjorden IL
Kampdelegat: Tone Åsrud Reime, Mysen IF

Mandag 29. juni kl. 19:00
Fredrikstad – Jerv
Sted: Fredrikstad stadion
Dommer: Espen Eskås, Bækkelagets SK
Assistentdommer 1: Kenneth Johansen, Borgar, IL
Assistentdommer 2: Isaak Bashevkin, Ready
4. dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen, Kråkerøy IL
Dommerveileder: Johnny Westby, Berg IL
Kampdelegat: Johan Jørstad, Borgen

Bærum – Brann
Sted: Sandvika stadion
Dommer: Kim Rune Østerlie Borgersen, Austad Fotballklubb
Assistentdommer 1: Rune Kjørstad, Skrim, IL
Assistentdommer 2: Tom Egil Olsen, Tverrelvdalen IL
4. dommer: Tore Olsen Hagelund, Ready
Dommerveileder: Ole E. Sørdahl, Asker SKK
Kampdelegat: Svein Erik Waters, Fredrikstad FK
Sikkerhetsdelegat: Geir Ellefsen, Norge – Fotball