Espen blåser igang Eliteserien

0
537

Espen Eskås får æren av å blåse igang årets Eliteserie i fotball for herrer når han leder kampen mellom Odd og Brann i Skien førstkommende lørdag.

Eskås har med seg Øystein Simon Ytterland og Jørgen Rønning Valstadsve som assistentdommere, mens Rohit Saggi er fjerdedommer.

Som dere kan se av bildet er dommere.no i sterkt behov av nye bilder av våre dommere. Vi hadde satt pris på om noen kunne sendt oss ferske bilder vi lovlig kan bruke på våre nettsider. Enten oppstilt eller i aksjon på banen. Send bilder til hoveddommer@dommere.no

Her er oppsettet for runde 1 i Eliteserien:

Odd – Brann
Skagerak Arena 30.03.2019 15.30
Dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Ass.dommer 1: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve (IL Fram)
4. dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Dommerveileder: Espen Berntsen (Fart, FL)
Kampdelegat: Tone Åsrud Reime (Mysen IF)

Vålerenga – Mjøndalen
Intility Arena 30.03.2019 18.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Dommerveileder: Jan Petter Randen (Hof IL)
Kampdelegat: Jan Olav Knutsen (Haugsbygd IF)
Sikkerhetsdelegat: Bjørn Furuheim (Norge – Fotball)

Strømsgodset – Haugesund
Marienlyst stadion 31.03.2019 18.00
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Gneist, IL)
Ass.dommer 2: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
4. dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Dommerveileder: Ola Bjørnsen (Norge – Fotball)
Kampdelegat: Rolf Inge Holøien (Sarpsborg 08 Fotballforening)

Sarpsborg 08 – Molde
Sarpsborg st KG 31.03.2019 18.00
Dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Ass.dommer 1: Jon-Michael Knutsen (Løvenstad)
Ass.dommer 2: Runar Langseth (Kolstad Fotball)
4. dommer: Ajdin Medic (Trosvik IF)
Dommerveileder: Arild Haugstad (Faaberg Fotball)
Kampdelegat: Kjell Hulby (Frogner)

Viking – Kristiansund
SR-Bank Arena 31.03.2019 18.00
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Morten Jensen (Fjellhamar)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4.dommer: Daniel Higraff (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Dommerveileder: Morten Bjørnstad Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)
Kampdelegat: Frode Enge Hovdal (Sola FK)

Ranheim TF – Tromsø
EXTRA Arena 31.03.2019 18.00
Dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Ass.dommer 1: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Eivin Christofer Møllerud Hansen (Grorud IL)
4. dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Dommerveileder: Kjell Gunnar Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Jan Inge Tangen (Trygg/Lade, SK)

Bodø/Glimt – Rosenborg
Aspmyra stadion 31.03.2019 20.00
Dommer: Tom Harald Hagen (Brandval IL)
Ass.dommer 1: Jan Erik Engan (Loddefjord IL)
Ass.dommer 2: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
4. dommer: Ali al Hatam (Skreia IL)
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen (Gruben IL)
Kampdelegat: Sigrun Myhrvold

Stabæk – Lillestrøm
Nadderud stadion 01.04.2019 19.00
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
4. dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Tormod Larsen (Ranheim IL – Fotball Topp)
Sikkerhetsdelegat: Bjørn Furuheim (Norge – Fotball)