Fransk dommerteam for Rosenborg

0
134

François Letexier skal dømme Maribor – Rosenborg i tredje kvalifiseringsrunde til Champions League.

Foto: Minto

Den franske dommeren er på vei oppover i UEFA-systemet, og dømte blant annet finalen i UEFA Youth League i vår.

Sjekk dommeroppsettet til dagens og morgensdagens kamper her (kilde: Law 5 – The Referee):

6 August 2019, 19:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
APOEL FC (CYP) – Qarabağ FK (AZE)
Referee: Davide Massa (ITA)
Assistant Referee 1: Fabiano Preti (ITA)
Assistant Referee 2: Alberto Tegoni (ITA)
Fourth Official: Rosario Abisso (ITA)
UEFA Referee Observer: Vladimir Antonov (MDA)
UEFA Delegate: Romano Clavedetscher (SUI)

6 August 2019, 19:00 CET – Thessaloniki (Stádio Toúmbas)
PAOK FC (GRE) – AFC Ajax (NED)
Referee: Slavko Vinčič (SVN)
Assistant Referee 1: Tomaž Klančnik (SVN)
Assistant Referee 2: Andraž Kovačič (SVN)
Fourth Official: Rade Obrenovič (SVN)
UEFA Referee Observer: Peter Fröjdfeldt (SWE)
UEFA Delegate: Balázs Makray (HUN)
Security Officer: Vlado Glođović (SRB)

6 August 2019, 20:00 CET – Zagreb (Stadion Maksimir)
GNK Dinamo (CRO) – Ferencvárosi TC (HUN)
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Michał Obukowicz (POL)
Assistant Referee 2: Radosław Siejka (POL)
Fourth Official: Tomasz Musiał (POL)
UEFA Referee Observer: Vítor Manuel de Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Rudolf Zavrl (SVN)
Delegate Trainee: Aléxandros Dédes (GRE)

6 August 2019, 20:30 CET – Bruges (Jan Breydelstadion)
Club Brugge (BEL) – FC Dynamo Kyiv (UKR)
Referee: Xavier Estrada Fernández (ESP)
Assistant Referee 1: Roberto Alonso Fernández (ESP)
Assistant Referee 2: José Enrique Naranjo Pérez (ESP)
Fourth Official: Pablo González Fuertes (ESP)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Anthony Bloch (ENG)
Mentor for Delegate: Panagiotis Chatzialexiou (GER)
Security Officer: Michael Kuchenbecker (GER)

6 August 2019, 20:45 CET – Belgrade (Stadion Rajko Mitić)
FK Crvena Zvezda (SRB) – FC København (DEN)
Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
Assistant Referee 1: Rui Miguel Martins Teixeira (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Miguel Almeida de Mota (POR)
Fourth Official: André Filipe Domingues da Silva Narciso (POR)
UEFA Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)
UEFA Delegate: Martin Sturkenboom (NED)

7 August 2019, 19:00 CET – Krasnodar (Stadion «Krasnodar»)
FC Krasnodar (RUS) – FC Porto (POR)
Referee: Tobias Stieler (GER)
Assistant Referee 1: Christian Gittelmann (GER)
Assistant Referee 2: Rafael Foltyn (GER)
Fourth Official: Christian Dingert (GER)
UEFA Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)
UEFA Delegate: Loukás Siótropos (GRE)
Delegate Trainee: Ani Gevorgyan (RUS)

7 August 2019, 19:45 CET – Istanbul (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu)
Medipol Başakşehir FK (TUR) – Olympiakós FC (GRE)
Referee: Orel Grinfeld (ISR)
Assistant Referee 1: Roi Hasan (ISR)
Assistant Referee 2: Idan Yarkoni (ISR)
Fourth Official: Eitan Shmuelevitz (ISR)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: David Findlay (SCO)

7 August 2019, 20:00 CET – Cluj-Napoca (Stadionul Dr. Constantin Rădulescu)
CFR 1907 Cluj (ROU) – Celtic FC (SCO)
Referee: Srđan Jovanović (SRB)
Assistant Referee 1: Uroš Stojković (SRB)
Assistant Referee 2: Milan Mihajlović (SRB)
Fourth Official: Novak Simović (SRB)
UEFA Referee Observer: Francesco Bianchi (SUI)
UEFA Delegate: Matthew Paris (MLT)

7 August 2019, 20:00 CET – Basel (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 (SUI) – LASK (AUT)
Referee: Andreas Ekberg (SWE)
Assistant Referee 1: Mehmet Culum (SWE)
Assistant Referee 2: Stefan Hallberg (SWE)
Fourth Official: Kristoffer Karlsson (SWE)
UEFA Referee Observer: Juan Antonio Fernández Marín (ESP)
UEFA Delegate: Ronit Glasman (ISR)

7 August 2019, 20:15 CET – Maribor (Stadion Ljudski Vrt)
NK Maribor (SVN) – Rosenborg BK (NOR)
Referee: François Letexier (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Mehdi Rahmouni (FRA)
Fourth Official: Willy Delajod (FRA)
UEFA Referee Observer: Levan Paniashvili (GEO)
UEFA Delegate: Jovan Šurbatović (SRB)