Hagenes med klassisk oppgjør i Molde

0
332
Kristoffer Hagenes Foto: Trond Gausemel/hordalandsfotball.no

Rundens toppkamp er mellom Molde og Viking. Den spilles mandag kveld, hvor serielederen tar i mot laget på sjetteplass, og hvor Kristoffer Hagenes står som hoveddommer.

Her er rundens kamper:

Rosenborg – Mjøndalen
Lerkendal stadion 19.05.2019 18.00
Dommer: Tom Harald Hagen (Brandval IL)
Ass.dommer 1: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen (Ridabu IL)
4. dommer: Mathias Støfringshaug (Verdal IL)
Dommerveileder: Kjell Gunnar Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Rune Strand (Ridabu IL)

Sarpsborg 08 – Ranheim TF
Sarpsborg st KG 19.05.2019 18.00
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 1: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen (Kråkerøy IL)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)
Kampdelegat: Morten Engebretsen (Sørumsand)

Haugesund – Kristiansund
Haugesund stadion 19.05.2019 18.00
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Morten Jensen (Fjellhamar)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Dommerveileder: Arnor Geir Dingen (Lyngbø SK)
Kampdelegat: Tore Christian Albrechtsen Gjelsvik (Askøy FK)

Lillestrøm – Odd
Åråsen stadion 19.05.2019 18.00
Dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Ass.dommer 1: Runar Langseth (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 2: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
4. dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Dommerveileder: Ola Bjørnsen (Norge – Fotball)
Kampdelegat: Kjetil Næs (Rosendal TL)

Strømsgodset – Tromsø
Marienlyst stadion 19.05.2019 18.00
Dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
4. dommer: Sander Magdalon Bråten Johannessen (Randesund IL)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Johan Jørstad (Borgen)

Bodø/Glimt – Brann
Aspmyra stadion 19.05.2019 20.00
Dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 1: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
Ass.dommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve (IL Fram)
4. dommer: Martin Berg (Hunstad FK – Fotball)
Dommerveileder: Roy Helge Olsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Rolf Inge Holøien (Sarpsborg 08 Fotballforening)

Molde – Viking
Aker stadion 20.05.2019 19.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Jan Erik Engan (Loddefjord IL)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Mathias Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Dommerveileder: Arild Haugstad (Faaberg Fotball)
Kampdelegat: Per Axel Nygren (Strømmen)

 

Tabellen

Lag S P
1 Molde 9 19
2 Odd 8 19
3 Bodø/Glimt 8 17
4 Vålerenga 9 17
5 Kristiansund 9 16
6 Viking 8 14
7 Brann 9 14
8 Haugesund 8 11
9 Mjøndalen 8 9
10 Lillestrøm 8 9
11 Sarpsborg 08 8 7
12 Ranheim TF 8 7
13 Stabæk 8 7
14 Strømsgodset 8 6
15 Rosenborg 8 6
16 Tromsø 8 4