Hobber Nilsen dømmer Europaligaen

0
374
Ola Hobber Nilsen

Ola Hobber Nilsen tar med seg sitt team for å dømme i Europaligaen førstkommende torsdag. Oppgjøret det er snakk om er mellom Ludogorets og AEK Larnaca.

Med som assistentdommere er Kim Thomas Haglund og Magnus Lundberg, mens Tore Hansen og Espen Eskås er ekstra assistentdommere. Fjerdedommer er Øystein Ytterland.

Det bulgarske og det kypriotiske laget ligger helt på bunn i sin gruppe, og kun seier er godt nok for fortsatt å henge med i kampen om avansement.

Her er dommeroppsettet for torsdagens kamper i Europaligaen:
Group D
8 November 2018, 16:50 CET – Istanbul (Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi)
Fenerbahçe SK (TUR) – RSC Anderlecht (BEL)
Referee: Andreas Ekberg (SWE)
Assistant Referee 1: Daniel Wärnmark (SWE)
Assistant Referee 2: Stefan Hallberg (SWE)
Fourth Official: Fredrik Klyver (SWE)
Additional Assistant Referee 1: Kristoffer Karlsson (SWE)
Additional Assistant Referee 2: Glenn Nyberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Cyril Zimmermann (SUI)
UEFA Delegate: Dag Steinar Vestlund (NOR)Group K
8 November 2018, 16:50 CET – Astana (Astana Arena)
FC Astana (KAZ) – FK Jablonec (CZE)
Referee: István Vad (HUN)
Assistant Referee 1: István Albert (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Szert (HUN)
Fourth Official: Péter Kóbor (HUN)
Additional Assistant Referee 1: Ferenc Karakó (HUN)
Additional Assistant Referee 2: József Erdős (HUN)
UEFA Referee Observer: Yuriy Baskakov (RUS)
UEFA Delegate: Maksimas Bechterevas (LTU)

Group G
8 November 2018, 18:55 CET – Moscow (Otkrytiye Arena)
FC Spartak Moskva (RUS) – Rangers FC (SCO)
Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrović (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgić (CRO)
Fourth Official: Goran Pataki (CRO)
Additional Assistant Referee 1: Mario Zebec (CRO)
Additional Assistant Referee 2: Goran Gabrilo (CRO)
UEFA Referee Observer: Ioánnis Tsachilídis (GRE)
UEFA Delegate: Velid Imamović (BIH)

Group G
8 November 2018, 18:55 CET – Vienna (Allianz-Stadion)
SK Rapid Wien (AUT) – Villarreal CF (ESP)
Referee: Srđan Jovanović (SRB)
Assistant Referee 1: Uroš Stojković (SRB)
Assistant Referee 2: Milan Mihajlović (SRB)
Fourth Official: Dragan Bogićević (SRB)
Additional Assistant Referee 1: Lazar Lukić (SRB)
Additional Assistant Referee 2: Zoran Široki (SRB)
UEFA Referee Observer: Markus Nobs (SUI)
UEFA Delegate: Armen Minasyan (ARM)

Group H
8 November 2018, 18:55 CET – Nicosia (Stádio GSP)
Apóllon Limassol FC (CYP) – Eintracht Frankfurt (GER)
Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
Assistant Referee 1: Luís André Ferreira Pinto Campos (POR)
Assistant Referee 2: Ricardo Jorge Ferreira dos Santos (POR)
Fourth Official: António Manuel Albino Godinho (POR)
Additional Assistant Referee 1: Carlos Miguel Taborda Xistra (POR)
Additional Assistant Referee 2: João Carlos dos Santos Capela (POR)
UEFA Referee Observer: Michel Piraux (BEL)
UEFA Delegate: Róbert Kispál (HUN)

Group H
8 November 2018, 18:55 CET – Rome (Stadio Olimpico)
SS Lazio (ITA) – Olympique de Marseille (FRA)
Referee: Vladislav Bezborodov (RUS)
Assistant Referee 1: Valeriy Danchenko (RUS)
Assistant Referee 2: Maksim Gavrilin (RUS)
Fourth Official: Aleksey Lunev (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Kirill Levnikov (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Sergey Ivanov (RUS)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Kris Bellon (BEL)

Group I
8 November 2018, 18:55 CET – Malmö (Swedbank Stadion)
Malmö FF (SWE) – Sarpsborg 08 FF (NOR)
Referee: Miroslav Zelinka (CZE)
Assistant Referee 1: Ondřej Pelikán (CZE)
Assistant Referee 2: Jan Paták (CZE)
Fourth Official: Jakub Hrabovský (CZE)
Additional Assistant Referee 1: Radek Příhoda (CZE)
Additional Assistant Referee 2: Emanuel Marek (CZE)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Leonid Kaloshin (RUS)

Group I
8 November 2018, 18:55 CET – Genk (Luminus Arena)
KRC Genk (BEL) – Beşiktaş JK (TUR)
Referee: Tobias Stieler (GER)
Assistant Referee 1: Mike Pickel (GER)
Assistant Referee 2: Jan Seidel (GER)
Fourth Official: Christian Gittelmann (GER)
Additional Assistant Referee 1: Patrick Ittrich (GER)
Additional Assistant Referee 2: Harm Osmers (GER)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Pavel Kolev (BUL)

Group J
8 November 2018, 18:55 CET – Krasnodar (Stadion «Krasnodar»)
FC Krasnodar (RUS) – Royal Standard de Liège (BEL)
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (MKD)
Fourth Official: Goce Petreski (MKD)
Additional Assistant Referee 1: Dimitar Mečkarovski (MKD)
Additional Assistant Referee 2: Dejan Jakimovski (MKD)
UEFA Referee Observer: Igor Șațchii (MDA)
UEFA Delegate: Orxan Hüseynzadə (AZE)

Group J
8 November 2018, 18:55 CET – Akhisar/Manisa (Spor Toto Akhisar Stadyumu)
Akhisarspor (TUR) – Sevilla FC (ESP)
Referee: Benoît Millot (FRA)
Assistant Referee 1: Julien Pacelli (FRA)
Assistant Referee 2: Bertrand Jouannaud (FRA)
Fourth Official: Benjamin Pagès (FRA)
Additional Assistant Referee 1: Amaury Delerue (FRA)
Additional Assistant Referee 2: Karim Abed (FRA)
UEFA Referee Observer: Francesco Bianchi (SUI)
UEFA Delegate: Oleg Harlamov (EST)

Group K
8 November 2018, 18:55 CET – Kyiv (Natsionalnyy Sportyvnyy Kompleks «Olimpiys’kyy»)
FC Dynamo Kyiv (UKR) – Stade Rennais FC (FRA)
Referee: John Beaton (SCO)
Assistant Referee 1: Douglas Ross (SCO)
Assistant Referee 2: Douglas Potter (SCO)
Fourth Official: Alastair Mather (SCO)
Additional Assistant Referee 1: Kevin Clancy (SCO)
Additional Assistant Referee 2: Donald Robertson (SCO)
UEFA Referee Observer: Igor Pristovnik (CRO)
UEFA Delegate: Johny Vanspauwen (BEL)

Group L
8 November 2018, 18:55 CET – Barysaŭ (Barysaŭ-Arena)
FC BATE Barysaŭ (BLR) – Chelsea FC (ENG)
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Milutin Đukić (MNE)
Assistant Referee 2: Veselin Radunović (MNE)
Fourth Official: Vladan Todorović (MNE)
Additional Assistant Referee 1: Miloš Bošković (MNE)
Additional Assistant Referee 2: Predrag Radovanović (MNE)
UEFA Referee Observer: Martin Ingvarsson (SWE)
UEFA Delegate: Bakar Zhordania (GEO)

Group L
8 November 2018, 18:55 CET – Budapest (Groupama Aréna)
MOL Vidi FC (HUN) – PAOK FC (GRE)
Referee: Ali Palabıyık (TUR)
Assistant Referee 1: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Assistant Referee 2: Serkan Olguncan (TUR)
Fourth Official: İbrahim Çağlar Uyarcan (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Alper Ulusoy (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Yaşar Kemal Uğurlu (TUR)
UEFA Referee Observer: Thomas Einwaller (AUT)
UEFA Delegate: Jan Willem van Dop (NED)

Group A
8 November 2018, 21:00 CET – Leverkusen (BayArena)
Bayer 04 Leverkusen (GER) – FC Zürich (SUI)
Referee: Paweł Gil (POL)
Assistant Referee 1: Konrad Sapela (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
Fourth Official: Adam Kupsik (POL)
Additional Assistant Referee 1: Krzysztof Jakubik (POL)
Additional Assistant Referee 2: Piotr Lasyk (POL)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Joël Wolff (LUX)

Group A
8 November 2018, 21:00 CET – Razgrad (Ludogorets Arena)
PFC Ludogorets 1945 (BUL) – AEK Larnaca FC (CYP)
Referee: Ola Hobber Nilsen (NOR)
Assistant Referee 1: Kim Thomas Haglund (NOR)
Assistant Referee 2: Magnus Lundberg (NOR)
Fourth Official: Øystein Simon Ytterland (NOR)
Additional Assistant Referee 1: Tore Hansen (NOR)
Additional Assistant Referee 2: Espen Andreas Eskås (NOR)
UEFA Referee Observer: Charles Agius (MLT)
UEFA Delegate: Florin Prunea (ROU)

Group B
8 November 2018, 21:00 CET – Trondheim (Lerkendal Stadion)
Rosenborg BK (NOR) – FC Red Bull Salzburg (AUT)
Referee: Aleksey Yes’kov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitriy Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Anton Averyanov (RUS)
Fourth Official: Igor Demeshko (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Mikhail Vilkov (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Roman Galimov (RUS)
UEFA Referee Observer: Laurent Duhamel (FRA)
UEFA Delegate: Eamon Naughton (IRL)

Group B
8 November 2018, 21:00 CET – Glasgow (Celtic Park)
Celtic FC (SCO) – RB Leipzig (GER)
Referee: Xavier Estrada Fernández (ESP)
Assistant Referee 1: Javier Aguilar Rodríguez (ESP)
Assistant Referee 2: Teodoro Sobrino Magán (ESP)
Fourth Official: Juan Carlos Yuste Jiménez (ESP)
Additional Assistant Referee 1: José María Sánchez Martínez (ESP)
Additional Assistant Referee 2: José Luis Munuera Montero (ESP)
UEFA Referee Observer: Jan Willem Wegereef (NED)
UEFA Delegate: Vignir Már Þormóðsson (ISL)

Group C
8 November 2018, 21:00 CET – Bordeaux (Matmut Atlantique)
FC Girondins de Bordeaux (FRA) – FC Zenit (RUS)
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Fourth Official: Andreas Staudinger (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Alexander Harkam (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Julian Weinberger (AUT)
UEFA Referee Observer: Marinus Koopman (NED)
UEFA Delegate: Fívos Konstantinídis (CYP)

Group C
8 November 2018, 21:00 CET – Prague (Eden Aréna)
SK Slavia Praha (CZE) – FC København (DEN)
Referee: Mattias Gestranius (FIN)
Assistant Referee 1: Jan-Peter Aravirta (FIN)
Assistant Referee 2: Mikko Alakare (FIN)
Fourth Official: Jukka Honkanen (FIN)
Additional Assistant Referee 1: Antti Munukka (FIN)
Additional Assistant Referee 2: Dennis Antamo (FIN)
UEFA Referee Observer: Fredy Fautrel (FRA)
UEFA Delegate: Anton Fagan (SCO)

Group D
8 November 2018, 21:00 CET – Zagreb (Stadion Maksimir)
GNK Dinamo (CRO) – FC Spartak Trnava (SVK)
Referee: Serhiy Boyko (UKR)
Assistant Referee 1: Volodymyr Volodin (UKR)
Assistant Referee 2: Semen Shlonchak (UKR)
Fourth Official: Oleh Pluzhnyk (UKR)
Additional Assistant Referee 1: Yevhen Aranovs’kyy (UKR)
Additional Assistant Referee 2: Mykola Balakin (UKR)
UEFA Referee Observer: Shmuel Shteif (ISR)
UEFA Delegate: Ádonis Prokopíou (CYP)

Group E
8 November 2018, 21:00 CET – Poltava (Stadion «Vorskla» imeni Oleksiya Butovs’koho)
FC Vorskla Poltava (UKR) – Qarabağ FK (AZE)
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Stéphane De Almeida (SUI)
Assistant Referee 2: Bekim Zogaj (SUI)
Fourth Official: Raffael Zeder (SUI)
Additional Assistant Referee 1: Alain Bieri (SUI)
Additional Assistant Referee 2: Lukas Fähndrich (SUI)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Claus Christensen (DEN)

Group E
8 November 2018, 21:00 CET – London (Emirates Stadium)
Arsenal FC (ENG) – Sporting CP (POR)
Referee: Gediminas Mažeika (LTU)
Assistant Referee 1: Vytautas Šimkus (LTU)
Assistant Referee 2: Vytenis Kazlauskas (LTU)
Fourth Official: Dovydas Sužiedėlis (LTU)
Additional Assistant Referee 1: Manfredas Lukjančukas (LTU)
Additional Assistant Referee 2: Robertas Valikonis (LTU)
UEFA Referee Observer: Lutz Michael Fröhlich (GER)
UEFA Delegate: Jeannette Good (FIN)

Group F
8 November 2018, 21:00 CET – Seville (Estadio Benito Villamarín)
Real Betis Balompié (ESP) – AC Milan (ITA)
Referee: Craig Pawson (ENG)
Assistant Referee 1: Lee Betts (ENG)
Assistant Referee 2: Ian Hussin (ENG)
Fourth Official: Constantine Hatzidakis (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Jonathan Moss (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Christopher Kavanagh (ENG)
UEFA Referee Observer: Nikolay Ivanov (RUS)
UEFA Delegate: Duško Grabovac (CRO)

Group F
8 November 2018, 21:00 CET – Piraeus (Stádio Geórgios Karaïskákis)
Olympiakós FC (GRE) – F91 Dudelange (LUX)
Referee: Petr Ardeleanu (CZE)
Assistant Referee 1: Ivo Nádvorník (CZE)
Assistant Referee 2: Jiří Moláček (CZE)
Fourth Official: Petr Blažej (CZE)
Additional Assistant Referee 1: Zbyněk Proske (CZE)
Additional Assistant Referee 2: Karel Hrubeš (CZE)
UEFA Referee Observer: Nikolay Levnikov (RUS)
UEFA Delegate: Patrick Wattebled (FRA)