Hobber Nilsen med Europaliga-kvalik

0
401

Ola Hobber Nilsen dømmer i morgen returoppgjøret mellom AS Trenčín (SVK) og Górnik Zabrze (POL) i andre kvalifiserende runde til Europaligaen.

Med seg som assistenter har han Øystein Simon Ytterland og Isaak Elias Skjeseth Bashevkin. Rohit Saggi er fjerdedommer.

Det første oppgjøret endte med 1-0 til AS Trenčín, som dermed har en stor fordel med seg inn i returoppgjøret. Vinneren sammenlagt skal møte Feyenoord i tredje kvalifiseringsrunde.

Det er også to norske veiledere i aksjon torsdag. Kjell Alseth er i Hviterussland, mens Jon Eilif Skjervold er i Tsjekkia.

For de som lurer på hvorfor ikke Svein Oddvar Moen dømmer denne runden, kan det skyldes at dommerne på de to øverste nivåene hos UEFA er samlet i Nyon fra 1. til 3. august.

31 July 2018, 18:00 CET – Yerevan (Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht)
FC Pyunik (ARM) – FC Tobol Kostanay (KAZ)
Referee: Petr Ardeleánu (CZE)
Assistant Referee 1: Jiří Moláček (CZE)
Assistant Referee 2: Jakub Hrabovský (CZE)
Fourth Official: Jiří Houdek (CZE)
UEFA Referee Observer: Joeri Van De Velde (BEL)
UEFA Delegate: Łukasz Wachowski (POL)

1 August 2018, 18:00 CET – Esch-sur-Alzette (Stade Émile Mayrisch)
CS Fola Esch (LUX) – KRC Genk (BEL)
Referee: Filip Glova (SVK)
Assistant Referee 1: František Ferenc (SVK)
Assistant Referee 2: Ján Pozor (SVK)
Fourth Official: Martin Dohál (SVK)
UEFA Referee Observer: Patrick Kelly (IRL)
UEFA Delegate: Paul Daniel Zaharia (ROU)

2 August 2018, 17:00 CET – Laç (Stadiumi Laçi)
KF Laçi (ALB) – Molde FK (NOR)
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Neeme Neemlaid (EST)
Assistant Referee 2: Dmitri Vinogradov (EST)
Fourth Official: Joonas Jaanovits (EST)
UEFA Referee Observer: Kaj Østergaard (DEN)
UEFA Delegate: Tugomir Frajman (SVN)

2 August 2018, 17:00 CET – Yerevan (Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht)
Alashkert FC (ARM) – FK Sutjeska (MNE)
Referee: Ivaylo Stoyanov (BUL)
Assistant Referee 1: Ivo Kolev (BUL)
Assistant Referee 2: Georgi Doynov (BUL)
Fourth Official: Nikolay Yordanov (BUL)
UEFA Referee Observer: Ferenc Székely (HUN)
UEFA Delegate: Nikoloz Zhgarkava (GEO)

2 August 2018, 17:30 CET – Larnaca (AEK Aréna – Geórgios Karapatákis)
AEK Larnaca FC (CYP) – Dundalk FC (IRL)
Referee: Fran Jović (CRO)
Assistant Referee 1: Ivica Modrić (CRO)
Assistant Referee 2: Hrvoje Radić (CRO)
Fourth Official: Igor Pajač (CRO)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Arturs Gaidels (LVA)

2 August 2018, 17:30 CET – Myjava (Štadión Spartaka Myjava)
AS Trenčín (SVK) – Górnik Zabrze (POL)
Referee: Ola Hobber Nilsen (NOR)
Assistant Referee 1: Øystein Simon Ytterland (NOR)
Assistant Referee 2: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (NOR)
Fourth Official: Rohit Saggi (NOR)
UEFA Referee Observer: Michális Argyroú (CYP)
UEFA Delegate: Metin Kazancıoğlu (TUR)

2 August 2018, 18:00 CET – Vilnius (LFF stadionas)
FK Trakai (LTU) – FK Partizan (SRB)
Referee: Stephan Klossner (SUI)
Assistant Referee 1: Remy Zgraggen (SUI)
Assistant Referee 2: Efe Kurnazca (SUI)
Fourth Official: Urs Schnyder (SUI)
UEFA Referee Observer: Ilkka Koho (FIN)
UEFA Delegate: Loukás Siótropos (GRE)

2 August 2018, 18:00 CET – Minsk (Nacyjanaĺny Alimpijski stadyjon Dynama)
FC Dinamo Minsk (BLR) – FC DAC 1904 Dunajská Streda (SVK)
Referee: Antti Munukka (FIN)
Assistant Referee 1: Jukka Honkanen (FIN)
Assistant Referee 2: Sami Nykänen (FIN)
Fourth Official: Dennis Antamo (FIN)
UEFA Referee Observer: Kjell Alseth (NOR)
UEFA Delegate: Jean-François Crucke (BEL)

2 August 2018, 18:00 CET – Sofia (Natsionalen Stadion Vasil Levski)
PFC Slavia Sofia (BUL) – HNK Hajduk Split (CRO)
Referee: Daniele Doveri (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Alessandro Lo Cicero (ITA)
Fourth Official: Gianpaolo Calvarese (ITA)
UEFA Referee Observer: Peter Fröjdfeldt (SWE)
UEFA Delegate: Artur Azaryan (ARM)

2 August 2018, 18:00 CET – Ta’ Qali (Centenary Stadium)
Valletta FC (MLT) – HŠK Zrinjski (BIH)
Referee: Rade Obrenovič (SVN)
Assistant Referee 1: Grega Kordež (SVN)
Assistant Referee 2: Tomislav Pospeh (SVN)
Fourth Official: Dragoslav Perič (SVN)
UEFA Referee Observer: Gevorg Hovhannisyan (ARM)
UEFA Delegate: Álvaro Albino (POR)

2 August 2018, 18:00 CET – Tallinn (A. Le Coq Arena)
FC Flora Tallinn (EST) – APOEL FC (CYP)
Referee: Amaury Delerue (FRA)
Assistant Referee 1: Bertrand Jouannaud (FRA)
Assistant Referee 2: Huseyin Ocak (FRA)
Fourth Official: Éric Wattellier (FRA)
UEFA Referee Observer: Manuel Enrique Mejuto González (ESP)
UEFA Delegate: Diana Andersen (DEN)

2 August 2018, 18:30 CET – Gothenburg (Bravida Arena)
BK Häcken (SWE) – RB Leipzig (GER)
Referee: Mete Kalkavan (TUR)
Assistant Referee 1: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Assistant Referee 2: Esat Sancaktar (TUR)
Fourth Official: Yaşar Kemal Uğurlu (TUR)
UEFA Referee Observer: Patrițiu Abrudan (ROU)
UEFA Delegate: Volodymyr Heninson (UKR)

2 August 2018, 18:30 CET – Lillestrøm (Åråsen Stadion)
Lillestrøm SK (NOR) – LASK (AUT)
Referee: Vilhjálmur Alvar Þórarinsson (ISL)
Assistant Referee 1: Gylfi Már Sigurðsson (ISL)
Assistant Referee 2: Bryngeir Valdimarsson (ISL)
Fourth Official: Ívar Orri Kristjánsson (ISL)
UEFA Referee Observer: Hans Reijgwart (NED)
UEFA Delegate: Ilona Tkač (BLR)

2 August 2018, 19:00 CET – Vaduz (Rheinpark Stadion)
FC Vaduz (LIE) – FK Žalgiris Vilnius (LTU)
Referee: Anastásios Papapétrou (GRE)
Assistant Referee 1: Vasílios Kamboúris (GRE)
Assistant Referee 2: Trýfon Petrópoulos (GRE)
Fourth Official: Ioánnis Papadópoulos (GRE)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: Anastasiya Ryabova (RUS)

2 August 2018, 19:00 CET – Stockholm (Friends Arena)
AIK (SWE) – FC Nordsjælland (DEN)
Referee: Jérôme Brisard (FRA)
Assistant Referee 1: François Boudikian (FRA)
Assistant Referee 2: Frédéric Hébrard (FRA)
Fourth Official: Willy Delajod (FRA)
UEFA Referee Observer: Alfredo Trentalange (ITA)
UEFA Delegate: Alojzije Šupraha (CRO)

2 August 2018, 19:00 CET – Maria Enzersdorf (BSFZ-Arena)
FC Flyeralarm Admira (AUT) – PFC CSKA Sofia (BUL)
Referee: Pol van Boekel (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Bas van Dongen (NED)
Fourth Official: Jeroen Manschot (NED)
UEFA Referee Observer: Zoran Petrović (SRB)
UEFA Delegate: Sanna Pirhonen (FIN)

2 August 2018, 19:00 CET – Prague (Generali Arena)
AC Sparta Praha (CZE) – FK Spartak Subotica (SRB)
Referee: Sebastian Constantin Colțescu (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Cristian Mircea Orbuleț (ROU)
Fourth Official: Iulian Călin (ROU)
UEFA Referee Observer: Jon Eilif Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Geir Þorsteinsson (ISL)

2 August 2018, 19:00 CET – Differdange (Stade Municipal de la Ville de Differdange)
FC Progrès Niederkorn (LUX) – Budapest Honvéd FC (HUN)
Referee: Karim Abed (FRA)
Assistant Referee 1: Frédéric Haquette (FRA)
Assistant Referee 2: Mikaël Berchebru (FRA)
Fourth Official: Salem Hakim Ben El Hadj (FRA)
UEFA Referee Observer: Jens Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Lennart Vestervall (SWE)

2 August 2018, 19:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
Apollon Limassol FC (CYP) – FK Željezničar (BIH)
Referee: Nikola Popov (BUL)
Assistant Referee 1: Veselin Dobriyanov (BUL)
Assistant Referee 2: Petar Dzhuganski (BUL)
Fourth Official: Volen Chinkov (BUL)
UEFA Referee Observer: Haim Jakov (ISR)
UEFA Delegate: Roland Tis (BEL)

2 August 2018, 19:00 CET – Odessa (Stadion Chornomoretsʹ)
FC Mariupol (UKR) – Djurgårdens IF (SWE)
Referee: Robert Harvey (IRL)
Assistant Referee 1: Wayne McDonnell (IRL)
Assistant Referee 2: Dermot Broughton (IRL)
Fourth Official: Bernard Connolly (IRL)
UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Delegate: Florin Prunea (ROU)

2 August 2018, 19:00 CET – Gibraltar (Victoria Stadium)
Lincoln Red Imps FC (GIB) – The New Saints FC (WAL)
Referee: Petri Viljanen (FIN)
Assistant Referee 1: Jan-Peter Aravirta (FIN)
Assistant Referee 2: Riku Vihreävuori (FIN)
Fourth Official: Kaarlo Oskari Hämäläinen (FIN)
UEFA Referee Observer: Gaetano De Gabriele (MLT)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)

2 August 2018, 19:15 CET – Athens (Dimotikó Stádio Peristeríou)
Atromitos FC (GRE) – FC Dinamo Brest (BLR)
Referee: Eitan Shmuelevitz (ISR)
Assistant Referee 1: Dvir Shimon (ISR)
Assistant Referee 2: Matityahu Yakobov (ISR)
Fourth Official: Shalom Ben Avraham (ISR)
UEFA Referee Observer: Charles Agius (MLT)
UEFA Delegate: José Luis Astiazarán Iriondo (ESP)

2 August 2018, 20:00 CET – Niš (Gradski stadion Čair)
FK Radnički Niš (SRB) – Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
Referee: Nicolas Rainville (FRA)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Laurent Stien (FRA)
Fourth Official: Thomas Léonard (FRA)
UEFA Referee Observer: Yuriy Baskakov (RUS)
UEFA Delegate: Per Eliasson (SWE)

2 August 2018, 20:00 CET – Copenhagen (Telia Parken)
FC København (DEN) – Stjarnan (ISL)
Referee: Paul Tierney (ENG)
Assistant Referee 1: Adam Nunn (ENG)
Assistant Referee 2: Matthew Wilkes (ENG)
Fourth Official: David Coote (ENG)
UEFA Referee Observer: Igor Șațkii (MDA)
UEFA Delegate: William Campbell (NIR)

2 August 2018, 20:00 CET – Istanbul (Vodafone Park)
Beşiktaş JK (TUR) – B36 Tórshavn (FRO)
Referee: Carlos Miguel Taborda Xistra (POR)
Assistant Referee 1: Nuno Filipe dos Santos Tomás Pereira (POR)
Assistant Referee 2: Nuno Miguel da Silva Manso (POR)
Fourth Official: Vítor Jorge Fernandes Ferreira (POR)
UEFA Referee Observer: Andreas Schluchter (SUI)
UEFA Delegate: Scott Struthers (SCO)

2 August 2018, 20:00 CET – Arnhem (GelreDome)
Vitesse (NED) – FC Viitorul (ROU)
Referee: Kevin Clancy (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Jordan Stokoe (SCO)
Fourth Official: Nicolas Walsh (SCO)
UEFA Referee Observer: Aleksey Spirin (RUS)
UEFA Delegate: Charles John Grundie (NIR)

2 August 2018, 20:00 CET – Tripoli (Stádio Theódoros Kolokotrónis)
Asteras Tripolis FC (GRE) – Hibernian FC (SCO)
Referee: Benoît Millot (FRA)
Assistant Referee 1: Stephan Luzi (FRA)
Assistant Referee 2: Philippe Jeanne (FRA)
Fourth Official: Jérémy Stinat (FRA)
UEFA Referee Observer: Goran Mihaljević (MNE)
UEFA Delegate: Boris Stankov (BUL)

2 August 2018, 20:00 CET – Toftir (Tofta Leikvøllur)
Víkingur (FRO) – FC Torpedo Kutaisi (GEO)
Referee: Simon Lee Evans (WAL)
Assistant Referee 1: Lewiss Ross Edwards (WAL)
Assistant Referee 2: Johnathon Bryant (WAL)
Fourth Official: Huw Jones (WAL)
UEFA Referee Observer: Kostadin Gerginov (BUL)
UEFA Delegate: David Pugh (ENG)

2 August 2018, 20:15 CET – Sarajevo (Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase)
FK Sarajevo (BIH) – Atalanta BC (ITA)
Referee: Stuart Attwell (ENG)
Assistant Referee 1: Edward Matthew Smart (ENG)
Assistant Referee 2: Daniel Richard Cook (ENG)
Fourth Official: Kevin Friend (ENG)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Tormod Larsen (NOR)

2 August 2018, 20:15 CET – Maribor (Stadion Ljudski vrt)
NK Maribor (SVN) – FC Chikhura Sachkhere (GEO)
Referee: Halil Umut Meler (TUR)
Assistant Referee 1: Mustafa Emre Eyisoy (TUR)
Assistant Referee 2: Cevdet Kömürcüoğlu (TUR)
Fourth Official: Arda Kardeşler (TUR)
UEFA Referee Observer: Frank De Bleeckere (BEL)
UEFA Delegate: Mirosław Ryszka (POL)

2 August 2018, 20:30 CET – Bratislava (Štadión Pasienky)
ŠK Slovan Bratislava (SVK) – Balzan FC (MLT)
Referee: Alexandre Boucaut (BEL)
Assistant Referee 1: Laurent Conotte (BEL)
Assistant Referee 2: Jimmy Cremers (BEL)
Fourth Official: Bert Put (BEL)
UEFA Referee Observer: António Manuel Almeida Costa (POR)
UEFA Delegate: Iveta Bankova (BUL)

2 August 2018, 20:30 CET – Bucharest (Arena Națională)
FC FCSB (ROU) – NK Rudar Velenje (SVN)
Referee: Sergey Ivanov (RUS)
Assistant Referee 1: Maksim Gavrilin (RUS)
Assistant Referee 2: Roman Usachev (RUS)
Fourth Official: Yevgeniy Turbin (RUS)
UEFA Referee Observer: Marinus Koopman (NED)
UEFA Delegate: Velid Imamović (BIH)

2 August 2018, 20:30 CET – Domžale (Športni park Domžale)
NK Domžale (SVN) – FC Ufa (RUS)
Referee: Arnold Hunter (NIR)
Assistant Referee 1: Gareth Eakin (NIR)
Assistant Referee 2: Paul Robinson (NIR)
Fourth Official: Steven Gregg (NIR)
UEFA Referee Observer: Vasyl Melnychuk (UKR)
UEFA Delegate: Duško Grabovac (CRO)

2 August 2018, 20:45 CET – Alkmaar (AFAS Stadion)
AZ Alkmaar (NED) – FC Kairat Almaty (KAZ)
Referee: Dimitar Mečkarovski (MKD)
Assistant Referee 1: Dejan Nedelkoski (MKD)
Assistant Referee 2: Goce Petreski (MKD)
Fourth Official: Dejan Jakimovski (MKD)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Matthew Paris (MLT)

2 August 2018, 20:45 CET – Burnley (Turf Moor)
Burnley FC (ENG) – Aberdeen FC (SCO)
Referee: Massimiliano Irrati (ITA)
Assistant Referee 1: Lorenzo Manganelli (ITA)
Assistant Referee 2: Sergio Ranghetti (ITA)
Fourth Official: Gianluca Manganiello (ITA)
UEFA Referee Observer: Manuel López Fernández (ESP)
UEFA Delegate: Bernd Barutta (GER)

2 August 2018, 20:45 CET – Glasgow (Ibrox Stadium)
Rangers FC (SCO) – NK Osijek (CRO)
Referee: Dennis Johan Higler (NED)
Assistant Referee 1: Joost van Zuilen (NED)
Assistant Referee 2: Johan Balder (NED)
Fourth Official: Siemen Mulder (NED)
UEFA Referee Observer: Francesco Bianchi (SUI)
UEFA Delegate: Mikael Salzer (SWE)

2 August 2018, 20:45 CET – Bordeaux (Matmut ATLANTIQUE)
FC Girondins de Bordeaux (FRA) – FK Ventspils (LVA)
Referee: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel (POR)
Assistant Referee 1: Ricardo Jorge Ferreira dos Santos (POR)
Assistant Referee 2: André Filipe Nogueira Dias (POR)
Fourth Official: Hélder Miguel Azevedo Malheiro (POR)
UEFA Referee Observer: Kevin Azzopardi (MLT)
UEFA Delegate: Michal Mertinyák (SVK)

2 August 2018, 20:45 CET – Sarpsborg (Sarpsborg stadion)
Sarpsborg 08 FF (NOR) – FC St. Gallen (SUI)
Referee: Frank Schneider (FRA)
Assistant Referee 1: Djemel Zitouni (FRA)
Assistant Referee 2: Mathieu Lombard (FRA)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Léon Schelings (BEL)

2 August 2018, 20:45 CET – Poznań (INEA Stadion)
KKS Lech Poznań (POL) – FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Referee: Christian Dingert (GER)
Assistant Referee 1: Markus Häcker (GER)
Assistant Referee 2: Tobias Christ (GER)
Fourth Official: Sven Jablonski (GER)
UEFA Referee Observer: Pavel Saliy (KAZ)
UEFA Delegate: John Taylor (SCO)

2 August 2018, 20:45 CET – Mitrovica (Stadiumi Olimpik Adem Jashari)
KF Drita (KOS) – F91 Dudelange (LUX)
Referee: Michael Tykgaard (DEN)
Assistant Referee 1: Niels Høg (DEN)
Assistant Referee 2: Ole Kronlykke (DEN)
Fourth Official: Michael Johansen (DEN)
UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: Jaroslav Dudl (CZE)

2 August 2018, 20:45 CET – Forlì (Stadio Tullo Morgagni)
SP La Fiorita (SMR) – FK Spartaks Jūrmala (LVA)
Referee: Alan Mario Sant (MLT)
Assistant Referee 1: Edward Spiteri (MLT)
Assistant Referee 2: Jurgen Spiteri (MLT)
Fourth Official: Philip Farrugia (MLT)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)

2 August 2018, 21:00 CET – Vila do Conde (Estádio do Rio Ave FC)
Rio Ave FC (POR) – Jagiellonia Białystok (POL)
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Fabiano Preti (ITA)
Assistant Referee 2: Fabrizio Posado (ITA)
Fourth Official: Rosario Abisso (ITA)
UEFA Referee Observer: Michael Riley (ENG)
UEFA Delegate: Michális Mítas (CYP)

2 August 2018, 21:00 CET – Budapest (Szusza Ferenc Stadion)
Újpest FC (HUN) – Sevilla FC (ESP)
Referee: Kirill Levnikov (RUS)
Assistant Referee 1: Valeriy Danchenko (RUS)
Assistant Referee 2: Konstantin Shalamberidze (RUS)
Fourth Official: Vladimir Moskalev (RUS)
UEFA Referee Observer: Guy Goethals (BEL)
UEFA Delegate: Yariv Teper (ISR)

2 August 2018, 21:00 CET – Belfast (Seaview)
Crusaders FC (NIR) – NK Olimpija Ljubljana (SVN)
Referee: Oliver Drachta (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Stefan Kühr (AUT)
Fourth Official: Dieter Muckenhammer (AUT)
UEFA Referee Observer: Jiří Ulrich (CZE)
UEFA Delegate: Mohamed Taa (FRA)

2 August 2018, 21:15 CET – Hafnarfjörður (Kaplakrikavöllur)
FH Hafnarfjörður (ISL) – Hapoel Haifa FC (ISR)
Referee: Siarhiej Cynkievič (BLR)
Assistant Referee 1: Vitaĺ Maliucin (BLR)
Assistant Referee 2: Jaŭhien Ramanaŭ (BLR)
Fourth Official: Dzianis Ščarbakoŭ (BLR)
UEFA Referee Observer: Robert Małek (POL)
UEFA Delegate: Maksimas Bechterevas (LTU)

2 August 2018, 22:00 CET – Reykjavík (Hlíðarendi)
Valur Reykjavík (ISL) – FC Santa Coloma (AND)
Referee: Irfan Peljto (BIH)
Assistant Referee 1: Senad Ibrišimbegović (BIH)
Assistant Referee 2: Sreten Udovičić (BIH)
Fourth Official: Admir Šehović (BIH)
UEFA Referee Observer: Stávros Tritsónis (GRE)
UEFA Delegate: Barbara Moschini (ITA)