Hobber Nilsen starter runde 2 i Eliteserien

0
425
Ola Hobber Nilsen

Ola Hobber Nilsen er først ut i runde to i Eliteserien når han leder kampen mellom Mjøndalen og Bodø/Glimt lørdag.

Med seg som assistentdommere har han Tom Harald Grønevik og Geir-Oskar Isaksen, mens Rohit Saggi er fjerdedommer.

Serierunden spilles over tre dager, og avsluttes i Trondheim når Tommy Skjerven dømmer Rosenborg mot odd.

Mjøndalen – Bodø/Glimt
Consto Arena 06.04.2019 18.00
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Gneist, IL)
Ass.dommer 2: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
4. dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Helge Breilid (Start, IK)

Molde – Stabæk
Aker stadion 07.04.2019 18.00
Dommer: Tom Harald Hagen (Brandval IL)
Ass.dommer 1: Erik Hegstad (Sverresborg Fotball)
Ass.dommer 2: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen (Ridabu IL)
4. dommer: Mathias Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Dommerveileder: Petter Kristiansen Toppe (Bergen Nord, FK – Fotball)
Kampdelegat: Njål Rønning (Valder, IL – Fotball)

Tromsø – Viking
Alfheim stadion 07.04.2019 18.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen (Kråkerøy IL)
Dommerveileder: Geir Åge Masovn Holen (Rælingen)
Kampdelegat: Rune Nordby (Tveita IL)

Haugesund – Sarpsborg 08
Haugesund stadion 07.04.2019 18.00
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 1: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Hallgeir Pedersen (Ålgård FK)

Kristiansund – Vålerenga
Kristiansund stadion 07.04.2019 18.00
Dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 1: Runar Langseth (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 2: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
4. dommer: Torgeir Halsen (Vanylven Fotballklubb)
Dommerveileder: Ola Bjørnsen (Norge – Fotball)
Kampdelegat: Hans Lokøy (Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag)

Lillestrøm – Ranheim TF
Åråsen stadion 07.04.2019 18.00
Dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Ass.dommer 1: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Reidar Mørkestøl Gundersen (Frisk Asker, IF)
4. dommer: Eivind Bodding (Haga)
Dommerveileder: Espen Berntsen (Fart, FL)
Kampdelegat: Hallgeir Oftedal (Våg FK)

Brann – Strømsgodset
Brann stadion 07.04.2019 20.00
Dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Ass.dommer 1: Kim André Johnsen (Frogner)
Ass.dommer 2: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
4. dommer: Marius Hansen Grøtta (Malmefjorden IL)
Dommerveileder: Terje Hauge (Olsvik IL)
Kampdelegat: Tore Christian Albrechtsen Gjelsvik (Askøy FK)

Rosenborg – Odd
Lerkendal stadion 08.04.2019 19.00
Dommer: Tommy Skjerven (Kaupanger IL)
Ass.dommer 1: Jon-Michael Knutsen (Løvenstad)
Ass.dommer 2: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
4. dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Dommerveileder: Kjell Gunnar Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Trond Henry Tengesdal (Egersunds Idrettssklubb)

Tabellen

Lag S P
1 Bodø/Glimt 1 3
1 Viking 1 3
1 Vålerenga 1 3
4 Odd 1 3
4 Strømsgodset 1 3
6 Tromsø 1 3
7 Lillestrøm 1 1
7 Molde 1 1
8 Sarpsborg 08 1 1
8 Stabæk 1 1
11 Brann 1 0
11 Haugesund 1 0
13 Ranheim TF 1 0
14 Kristiansund 1 0
14 Mjøndalen 1 0
14 Rosenborg 1 0