Hobber Nilsens team til Europaligaen

0
847
Ola Hobber Nilsen

Kvartetten Ola Hobber Nilsen, Tom Harald Grønevik, Geir Oskar Isaksen og Kai Erik Steen skal ut i returkamp i tredje kvalifiserende runde til Europaligaen.

Oppgjøret Hobber Nilsen skal leder er mellom FK Sūduva fra Littauen og FK Spartaks Jūrmala fra Latvia. Det kan bli en meget spennende kamp, da torsdagens bortelag vant 1-0 hjemme i det første oppgjøret.

Jon Eilif Skjervold skal til Belgia for å se på Bastian Dankert fra Tyskland dømme, mens Jim Stjerne Hansen er delegat i kampen mellom Atalanta BC (ITA) og Hapoel Haifa FC (ISR).

16 August 2018, 16:00 CET – Almaty (Ortalıq Stadion)
FC Kairat Almaty (KAZ) – SK Sigma Olomouc (CZE)
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Sladan Josipovic (SUI)
Assistant Referee 2: Bekim Zogaj (SUI)
Fourth Official: Fedayi San (SUI)
UEFA Referee Observer: Thomas Einwaller (AUT)
UEFA Delegate: Mihail Kasabov (BUL)

16 August 2018, 17:30 CET – Larnaca (AEK Aréna – Geórgios Karapatákis)
AEK Larnaca FC (CYP) – SK Puntigamer Sturm Graz (AUT)
Referee: Paolo Valeri (ITA)
Assistant Referee 1: Elenito Giovanni Di Liberatore (ITA)
Assistant Referee 2: Daniele Bindoni (ITA)
Fourth Official: Maurizio Mariani (ITA)
UEFA Referee Observer: Goran Mihajlević (MNE)
UEFA Delegate: Edvin Libohova (ALB)

16 August 2018, 18:00 CET – Helsinki (Telia 5G Areena)
HJK Helsinki (FIN) – NK Olimpija Ljubljana (SVN)
Referee: Yevheniy Aranovsʹkyy (UKR)
Assistant Referee 1: Serhiy Bekker (UKR)
Assistant Referee 2: Oleh Pluzhnyk (UKR)
Fourth Official: Anatoliy Abdula (UKR)
UEFA Referee Observer: Ingi Jónsson (ISL)
UEFA Delegate: Jenni Kennedy (ENG)

16 August 2018, 18:30 CET – Copenhagen (Telia Parken)
FC København (DEN) – PFC CSKA Sofia (BUL)
Referee: Halil Umut Meler (TUR)
Assistant Referee 1: Ekrem Kan (TUR)
Assistant Referee 2: İbrahim Çağlar Uyarcan (TUR)
Fourth Official: Arda Kardeşler (TUR)
UEFA Referee Observer: Jan Willem Wegereef (NED)
UEFA Delegate: Olivier Chovaux (FRA)

16 August 2018, 18:30 CET – Craiova (Stadionul Ion Oblemenco)
U Craiova 1948 CS (ROU) – RB Leipzig (GER)
Referee: Miroslav Zelinka (CZE)
Assistant Referee 1: Ondřej Pelikán (CZE)
Assistant Referee 2: Jan Paták (CZE)
Fourth Official: Emanuel Marek (CZE)
UEFA Referee Observer: Shmuel Shteif (ISR)
UEFA Delegate: Campbell Ogilvie (SCO)

16 August 2018, 19:00 CET – St Petersburg (Stadion Sankt-Peterburg)
FC Zenit (RUS) – FC Dinamo Minsk (BLR)
Referee: Sébastien Delferière (BEL)
Assistant Referee 1: Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Jo De Weirdt (BEL)
Fourth Official: Wim Smet (BEL)
UEFA Referee Observer: Elmir Pilav (BIH)
UEFA Delegate: Sərxan Hacıyev (AZE)

16 August 2018, 19:00 CET – Molde (Aker Stadion)
Molde FK (NOR) – Hibernian FC (SCO)
Referee: Dennis Johan Higler (NED)
Assistant Referee 1: Joost van Zuilen (NED)
Assistant Referee 2: Johan Balder (NED)
Fourth Official: Martin van den Kerkhof (NED)
UEFA Referee Observer: Nicolae Grigorescu (ROU)
UEFA Delegate: Patrik Filípek (CZE)

16 August 2018, 19:00 CET – Vilnius (LFF stadionas)
FK Žalgiris Vilnius (LTU) – Sevilla FC (ESP)
Referee: Enea Jorgji (ALB)
Assistant Referee 1: Ridiger Çokaj (ALB)
Assistant Referee 2: Rejdi Avdo (ALB)
Fourth Official: Andi Koçi (ALB)
UEFA Referee Observer: Michális Argyroú (CYP)
UEFA Delegate: Paul Krähenbühl (SUI)

16 August 2018, 19:00 CET – Differdange (Stade Municipal de la Ville de Differdange)
FC Progrès Niederkorn (LUX) – FC Ufa (RUS)
Referee: Manuel Schüttengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Robert Steinacher (AUT)
Fourth Official: Dieter Muckenhammer (AUT)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)
UEFA Delegate: Björn Fecker (GER)

16 August 2018, 19:00 CET – Cluj-Napoca (Stadionul Dr. Constantin Rădulescu)
CFR 1907 Cluj (ROU) – Alashkert FC (ARM)
Referee: Vilhjálmur Alvar Þórarinsson (ISL)
Assistant Referee 1: Gylfi Már Sigurðsson (ISL)
Assistant Referee 2: Birkir Sigurðarson (ISL)
Fourth Official: Ívar Orri Kristjánsson (ISL)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Aleksandr Keplin (KAZ)

16 August 2018, 19:00 CET – Marijampolė (ARVI futbolo arena)
FK Sūduva (LTU) – FK Spartaks Jūrmala (LVA)
Referee: Ola Hobber Nilsen (NOR)
Assistant Referee 1: Tom Harald Grønevik (NOR)
Assistant Referee 2: Geir Oskar Isaksen (NOR)
Fourth Official: Kai Erik Steen (NOR)
UEFA Referee Observer: Pavel Saliy (KAZ)
UEFA Delegate: Marko Simeunovič (SVN)

16 August 2018, 19:00 CET – Herning (MCH Arena)
FC Midtjylland (DEN) – The New Saints FC (WAL)
Referee: Irfan Peljto (BIH)
Assistant Referee 1: Davor Beljo (BIH)
Assistant Referee 2: Amer Macić (BIH)
Fourth Official: Admir Šehović (BIH)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: Vignir Már Þormóðsson (ISL)

16 August 2018, 19:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
APOEL FC (CYP) – Hapoel Beer-Sheva FC (ISR)
Referee: Mattias Gestranius (FIN)
Assistant Referee 1: Jan-Peter Aravirta (FIN)
Assistant Referee 2: Mikko Alakare (FIN)
Fourth Official: Antti Munukka (FIN)
UEFA Referee Observer: Dejan Filipović (SRB)
UEFA Delegate: Radenko Mijatovič (SVN)

16 August 2018, 19:00 CET – Elbasan (Elbasan Arena)
FK Kukësi (ALB) – FC Torpedo Kutaisi (GEO)
Referee: Alain Bieri (SUI)
Assistant Referee 1: Alain Heiniger (SUI)
Assistant Referee 2: Matthias Sbrissa (SUI)
Fourth Official: Pascal Erlachner (SUI)
UEFA Referee Observer: Volodymyr Petrov (UKR)
UEFA Delegate: Peter Oskam (NED)

16 August 2018, 19:30 CET – Netanya (Itztadion Ha’Ironi Netanya)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) – FC Pyunik (ARM)
Referee: Ville Nevalainen (FIN)
Assistant Referee 1: Ville Koskiniemi (FIN)
Assistant Referee 2: Mika Lamppu (FIN)
Fourth Official: Petri Viljanen (FIN)
UEFA Referee Observer: Michális Koukoulákis (GRE)
UEFA Delegate: Styrbjörn Oskarsson (FIN)

16 August 2018, 19:30 CET – Lucerne (Swissporarena)
FC Luzern (SUI) – Olympiakós FC (GRE)
Referee: Kirill Levnikov (RUS)
Assistant Referee 1: Aleksey Vorontsov (RUS)
Assistant Referee 2: Aram Petrosyan (RUS)
Fourth Official: Roman Galimov (RUS)
UEFA Referee Observer: Jørn West Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Virgar Hvidbro (FRO)

16 August 2018, 19:45 CET – Linz (Stadion der Stadt Linz)
LASK Linz (AUT) – Beşiktaş JK (TUR)
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Jovica Tatar (MNE)
Assistant Referee 2: Aleksandar Đikanović (MNE)
Fourth Official: Vojin Vojinović (MNE)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Steen Michael Dahrup (DEN)

16 August 2018, 19:45 CET – Brest (Ablasny cpartyŭny komplieks Brescki)
FC Dinamo Brest (BLR) – Apollon Limassol FC (CYP)
Referee: Martin Strömbergsson (SWE)
Assistant Referee 1: Daniel Gustavsson (SWE)
Assistant Referee 2: Joakim Amri Nilsson (SWE)
Fourth Official: Patrik Eriksson (SWE)
UEFA Referee Observer: Petteri Kari (FIN)
UEFA Delegate: Vilmos Szabó (HUN)

16 August 2018, 20:00 CET – Reggio Emilia (Mapei Stadium – Città del Tricolore)
Atalanta BC (ITA) – Hapoel Haifa FC (ISR)
Referee: Frank Schneider (FRA)
Assistant Referee 1: Bertrand Jouannaud (FRA)
Assistant Referee 2: Djemel Zitouni (FRA)
Fourth Official: Johan Hamel (FRA)
UEFA Referee Observer: Erol Ersoy (TUR)
UEFA Delegate: Jim Stjerne Hansen (NOR)

16 August 2018, 20:00 CET – Basel (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 (SUI) – Vitesse (NED)
Referee: Daniel Siebert (GER)
Assistant Referee 1: Jan Seidel (GER)
Assistant Referee 2: Lasse Koslowski (GER)
Fourth Official: Sascha Stegemann (GER)
UEFA Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)
UEFA Delegate: Isabel Hochstöger (AUT)

16 August 2018, 20:00 CET – Brøndby (Brøndby Stadion)
Brøndby IF (DEN) – FK Spartak Subotica (SRB)
Referee: Hüseyin Göçek (TUR)
Assistant Referee 1: Mustafa Emre Eyisoy (TUR)
Assistant Referee 2: Kemal Yılmaz (TUR)
Fourth Official: Ümit Öztürk (TUR)
UEFA Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)
UEFA Delegate: David Delferière (BEL)

16 August 2018, 20:00 CET – Široki Brijeg (Stadion Pecara)
HŠK Zrinjski (BIH) – PFC Ludogorets 1945 (BUL)
Referee: Bas Nijhuis (NED)
Assistant Referee 1: Rob van de Ven (NED)
Assistant Referee 2: Jan de Vries (NED)
Fourth Official: Allard Lindhout (NED)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Patrick Wattebled (FRA)

16 August 2018, 20:00 CET – Luxembourg (Stade Josy Barthel)
F91 Dudelange (LUX) – Legia Warszawa (POL)
Referee: Ivaylo Stoyanov (BUL)
Assistant Referee 1: Martin Venev (BUL)
Assistant Referee 2: Ivo Kolev (BUL)
Fourth Official: Volen Chinkov (BUL)
UEFA Referee Observer: Lassin Isaksen (FRO)
UEFA Delegate: Clive Whitehead (ENG)

16 August 2018, 20:15 CET – Poznań (INEA Stadion)
KKS Lech Poznań (POL) – KRC Genk (BEL)
Referee: Marco Guida (ITA)
Assistant Referee 1: Mauro Tonolini (ITA)
Assistant Referee 2: Mauro Vivenzi (ITA)
Fourth Official: Piero Giacomelli (ITA)
UEFA Referee Observer: Muharrem Zihni Aksoy (TUR)
UEFA Delegate: Andrey Medintsev (BUL)

16 August 2018, 20:15 CET – Maribor (Stadion Ljudski vrt)
NK Maribor (SVN) – Rangers FC (SCO)
Referee: Jonathan Lardot (BEL)
Assistant Referee 1: Frédéric Godelaine (BEL)
Assistant Referee 2: Florian Lemaire (BEL)
Fourth Official: Nathan Verboomen (BEL)
UEFA Referee Observer: Alain Hamer (LUX)
UEFA Delegate: Kurt Zuppinger (SUI)

16 August 2018, 20:30 CET – Belgrade (Stadion FK Partizan)
FK Partizan (SRB) – FC Nordsjælland (DEN)
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Silver Kõiv (EST)
Assistant Referee 2: Aron Härsing (EST)
Fourth Official: Juri Frischer (EST)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Mark Evans (WAL)

16 August 2018, 20:30 CET – Bucharest (Arena Națională)
FC FCSB (ROU) – HNK Hajduk Split (CRO)
Referee: Juan Martínez Munuera (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Assistant Referee 2: César Manuel Noval Font (ESP)
Fourth Official: Mario Melero López (ESP)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Irakli Nakaidze (GEO)

16 August 2018, 20:30 CET – Vienna (Allianz Stadion)
SK Rapid Wien (AUT) – ŠK Slovan Bratislava (SVK)
Referee: Davide Massa (ITA)
Assistant Referee 1: Filippo Meli (ITA)
Assistant Referee 2: Gianluca Vuoto (ITA)
Fourth Official: Fabio Maresca (ITA)
UEFA Referee Observer: Draženko Kovačić (CRO)
UEFA Delegate: Milovan Đukanović (MNE)

16 August 2018, 20:30 CET – Rotterdam (Stadion Feijenoord)
Feyenoord (NED) – AS Trenčín (SVK)
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Larsen (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Fourth Official: Jens Grabski Maae (DEN)
UEFA Referee Observer: Iain Robertson Brines (SCO)
UEFA Delegate: Tarik Shamel (ENG)

16 August 2018, 20:30 CET – Ghent (Ghelamco Arena)
KAA Gent (BEL) – Jagiellonia Białystok (POL)
Referee: Bastian Dankert (GER)
Assistant Referee 1: Mike Pickel (GER)
Assistant Referee 2: René Rohde (GER)
Fourth Official: Benjamin Cortus (GER)
UEFA Referee Observer: Jon Eilif Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Peter Lundström (FIN)

16 August 2018, 20:45 CET – Rijeka (Stadion HNK Rijeka)
HNK Rijeka (CRO) – Sarpsborg 08 FF (NOR)
Referee: Donatas Rumšas (LTU)
Assistant Referee 1: Aleksandr Radiuš (LTU)
Assistant Referee 2: Vytis Snarskis (LTU)
Fourth Official: Robertas Valikonis (LTU)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Charles Schaack (LUX)

16 August 2018, 20:45 CET – Burnley (Turf Moor)
Burnley FC (ENG) – İstanbul Başakşehir (TUR)
Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Vasile Florin Marinescu (ROU)
Assistant Referee 2: Mihai Ovidiu Artene (ROU)
Fourth Official: Ionuț Marius Avram (ROU)
UEFA Referee Observer: Guy Goethals (BEL)
UEFA Delegate: Sergio Di Cesare (ITA)

16 August 2018, 20:45 CET – Bordeaux (Stade Matmut ATLANTIQUE)
FC Girondins de Bordeaux (FRA) – FC Mariupol (UKR)
Referee: Andrew Dallas (SCO)
Assistant Referee 1: Graeme Stewart (SCO)
Assistant Referee 2: Jordan Stokoe (SCO)
Fourth Official: Nicolas Walsh (SCO)
UEFA Referee Observer: Frank De Bleeckere (BEL)
UEFA Delegate: Ronit Glasman (ISR)

16 August 2018, 20:45 CET – Trondheim (Lerkendal Stadion)
Rosenborg BK (NOR) – Cork City FC (IRL)
Referee: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Hummelgaard (DEN)
Assistant Referee 2: Victor Skytte (DEN)
Fourth Official: Michael Tykgaard (DEN)
UEFA Referee Observer: Kóstas Kapitanís (CYP)
UEFA Delegate: Gabriel Weiss (SVK)

16 August 2018, 21:00 CET – Reykjavík (Hlíðarendi)
Valur Reykjavík (ISL) – FC Sheriff Tiraspol (MDA)
Referee: Alexandre Boucaut (BEL)
Assistant Referee 1: Laurent Conotte (BEL)
Assistant Referee 2: Jimmy Cremers (BEL)
Fourth Official: Wesley Alen (BEL)
UEFA Referee Observer: Peter Fröjdfeldt (SWE)
UEFA Delegate: Claude Kremer (LUX)

16 August 2018, 21:30 CET – Braga (Estádio Municipal de Braga)
SC Braga (POR) – FC Zorya Luhansk (UKR)
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Dejan Kostadinov (MKD)
Assistant Referee 2: Goce Petreski (MKD)
Fourth Official: Dejan Jakimovski (MKD)
UEFA Referee Observer: Gylfi Þór Orrason (ISL)
UEFA Delegate: Ionel Piscanu (ROU)