Denne uken fikk Jon Håversen (foto: Vidar Lorentsen) telefonen unge dommere i 3. divisjon drømmer om. Førstkommende lørdag debutere 18-åringen fra Kristiansand i 2. divisjon når han skal lede oppgjøret mellom Arendal og Sola. (sjekk hele oppsettet for Oddsenliga-runden under denne saken)

– Jeg syntes det var en utrolig gøy beskjed å få. Jeg tenkte at dette blir gøy og at det er et oppdrag jeg gleder meg til å dra på som jeg ønsker å være godt forberedt på, sier Håversen i en kommentar til dommere.no.

Han hadde ikke forventet å debutere i 2. divisjon allerede i tredje serierunde.

– Jeg var egentlig innstilt på å dømme 3. divisjon i helgen og sikkert en stund til. Jeg har jo dømt tredje en liten stund, men tenkte jeg kom til å dømme noen kamper til. Om jeg skulle få en kamp i 2. divisjon var jo opp til noen andre uansett, så jeg var bestemt på å gjøre det beste jeg kunne i de kampene jeg fikk.

For Jon Håversen er allerede forberedelsene i gang, ved at han har en klar formening om hvordan han skal lade opp til kampen.

– Jeg kommer til å ta en løpetur på torsdagen, hviledag på fredagen. Spise godt, slappe av med venner på fredag ettermiddag og få overskudd til kampen! Jeg blir nok førstemann til å gå hjem fra vennene mine på fredag, fint å få litt godt med søvn før kamp også. Ellers er det å gjøre mye som vanlig, vil ikke endre drastisk på ting jeg har gjort til nå, men ønsker å være best mulig forberedt.

Det er bare drøye to uker siden vi skrev denne saken om Jon Håversen

Her er oppsettet for alle avdelingene:

Chapter 1. Avdeling 1

Fredag 1. mai kl. 14:00
Mjølner – Senja
Sted: Narvik kunstgress
Dommer: Tom-Jøran Henriksen, Krokelvdalen IL
Assistentdommer 1: Simen A. Eilertsen, Sørvikmark IL
Assistentdommer 2: Ole Ragnar Jansen Knutsen, Ørland BK
Dommerveileder: Viggo Berg, Hardhaus, SK

Fredag 1. mai kl. 16:00
Skeid Fotball – Lyn
Sted: Nordre Åsen kunstgress
Dommer: Jørgen Haugen, Kurland

Lørdag 2. mai kl. 16:00
KFUM – Holmen
Sted: KFUM-Arena
Dommer: Jo Elias Haave, Otta IL
Assistentdommer 1: Erland Hareland, Lesja IL
Assistentdommer 2: Sondre Sørensen Kielland, Furnes Fotball
Dommerveileder: Bernt Håvard Bruheim, Sprint-Jeløy, SK

Søndag 3. mai 2015 kl. 15:00
Tromsdalen – Kjelsås
Sted: TUIL Arena
Dommer: Adrian Gjendemsjø, Tertnes Fotball Herrer
Assistentdommer 1: Tom Erik Johannessen, Stakkevollan IF
Assistentdommer 2: Niklas Løvheim, Målselv IL
Dommerveileder: Rune Teigen Badar, Skarp, IF

Søndag 3. mai kl. 16:00
Finnsnes – Ullern
Sted: Finnsnes Stadion
Dommer: Vegar Ballovarre, Skjervøy IK
Assistentdommer 1: Kristian Kristiansen, Bakkeby IK
Assistentdommer 2: Egil Bertheussen, Sørreisa IL Fotball

Mandag 4. mai kl. 18:00
Vålerenga 2 – Grorud
Sted: Vallhall
Dommer: Magnus Koløy, Bjørndal IF

Mandag 4. mai kl. 19:00
Harstad – Stabæk 2
Sted: Harstad stadion
Dommer: Kim-Runar Dalberg Olsen, Kattfjord Sportsklubb
Assistentdommer 1: Marius Jespersen, Beisfjord IL
Assistentdommer 2: Simen A. Eilertsen, Sørvikmark IL

Chapter 2. Avdeling 2

Lørdag 2. mai kl. 16:00
Sprint-Jeløy – Kvik Halden
Sted: Bellevue KG
Dommer: Henrik Ingwardo, Fet
Assistentdommer 1: Nicolai Bryhn Dybvad, Fjellhamar
Assistentdommer 2: Anders Bodding, Haga
Dommerveileder: Steinar Friberg, Nylende IF

Ørn Horten – Drammen FK
Sted: Lystlunden Stadion KG
Dommer: Marius Lien, Otra IL
Assistentdommer 1: Edis Sistek, Fevang FK
Assistentdommer 2: Rune Nilsen, Nanset IF

Fram – Gjøvik-Lyn
Sted: Framparken
Dommer: Raymond Nyberg, Stridsklev IL
Assistentdommer 1: Nedim Brbovic, Fevang FK
Dommerveileder: Erik Lohne Reiersen, Larvik Turn & IF

Søndag 3. mai kl. 16:00
Raufoss – Strømsgodset TF 2
Sted: Raufoss Storhall
Dommer: Bård Lindahl, Kløfta
Assistentdommer 1: Jan Birger Hammerdal, Roterud IL
Assistentdommer 2: Marcin Jaskolski, Løten FK

Alta – Nybergsund IL Trysil
Sted: Finnmarkshallen
Dommer: Ole Martin Loe, Stakkevollan IF
Assistentdommer 1: Tom Egil Olsen, Tverrelvdalen IL
Assistentdommer 2: Torje Andreassen, Bossekop UL

Søndag 3. mai kl. 18:00
Notodden – Moss
Sted: Idrettsparken KG Notodden
Dommer: Rune Nilsen, Nanset IF
Assistentdommer 1: Ridha B. M. Hnana, Eidanger IL
Assistentdommer 2: Shpejtim Lipoveci, Hei, IL – Fotballgruppe

Mandag 4. mai kl. 19:00
Lillestrøm 2 – Lørenskog
Sted: LSK-hallen
Dommer: Tore Olsen Hagelund, Ready

Chapter 3. Avdeling 3

Fredag 1. mai kl. 15:00
Fana – Vard Haugesund
Sted: Nesttun Kunstgress 1
Dommer: Svein Tore Sinnes, Flekkefjord FK
Assistentdommer 1: Christer Solheim Jørgensen, Bergen Nord, FK
Assistentdommer 2: Eirik Fjellanger, Trott, IL
Dommerveileder: Arnor Dingen, Lyngbø SK

Vidar – Vindbjart
Sted: Lassa gress
Dommer: Ola Kellerhals, Vaulen IL- fotball
Assistentdommer 1: Ole Petter Grindheim, Haugar, SK
Assistentdommer 2: Kjell Arne Lundin, Randaberg IL – Fotball
Dommerveileder: Ole Kristian Lie, Brodd, Idrettslaget fotballgr.

Lørdag 2. mai kl. 15:00
Fløy – Odda
Sted: Flekkerøy kunstgress Colorlinebanen
Dommer:Tim Nicolai Fjellvang, Ulefoss SF
Assistentdommer 1: Mads E. Hole, Gimletroll, IK-Fotball

Lørdag 2. mai kl. 16:00
Arendal – Sola
Sted: Bjønnes st. kunstgress
Dommer: Jon Romuld Håversen, Solbygg, FK
Assistentdommer 1: Sten Kristian Mydland, Giv Akt, IL
Assistentdommer 2: Jens Myhrstad, Donn FK
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen, Fløy Fotball

Eidsvold TF – Ullensaker/Kisa
Sted: Myhrer 1
Dommer: TBD
Assistentdommer 1: Imran Tariq, Furuset Fotball IF
Assistentdommer 2: Erik Westrøm, Huk FK

Søndag 3. mai kl. 14:00
Donn – Fyllingsdalen
Sted: Kristiansand stadion
Dommer: Mohammad Usman Aslam, Lier IL
Assistentdommer 1: Rune Akselsen, Giv Akt, IL
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen, Fløy – Fotball

Mandag 4. mai kl. 18:00
Odd 2 – Egersunds
Sted: Skagerak Arena
Dommer: Ole-Martin Loeshagen, Norderhov UIL
Assistentdommer 1: Erik Sannerholt, Skotfoss Turn & IF
Assistentdommer 2: Rune Holtan Flathus, Kjapp IL

Chapter 4. Avdeling 4

Fredag 1. mai kl. 14:00
Rødde – Førde
Sted: Heimdal kunstgress
Dommer: Robert Eggen, Trønder-Lyn Idrettslag
Assistentdommer 1: Paul Daniel Johansen, Freidig, SPK
Assistentdommer 2: Sondre Dahle, Heimdal Fotballklubb
Dommerveileder: Pål Espen Sarheim, Nardo FK

Fredag 1. mai kl. 17:00
Molde 2 – Strindheim TF
Sted: Aker stadion
Dommer: Mathias Smehus Kringstad, Valder IL – Fotball
Assistentdommer 1: Anders Skorpen-Trøen, Malmefjorden IL
Assistentdommer 2: Helge Roar Åndal, Malmefjorden IL
Dommerveileder: Arne Flemmen, Molde FK

Lørdag 2. mai kl. 14:00
Florø – HamKam
Sted: Florø stadion
Dommer: Jonny Skjerven, Kaupanger IL
Assistentdommer 1: Frode Ølmheim, Syril IL
Assistentdommer 2: Vegard Yndestad, Eikefjord IL

Lørdag 2. mai kl. 16:00
Byåsen TF – Kongsvinger
Sted: Byåsen Arena
Dommer: Karl Fredrik Røsok, Kolstad Fotball
Assistentdommer 1: Robin Kjelaas, Malvik IL
Assistentdommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve, Fram, IL
Dommerveileder: Arne Jacobsen, Freidig, SPK

Stjørdals-Blink – Træff
Sted: Nye Blinkbanen
Dommer: Rikhard Haugen Lyng, Kolstad Fotball
Assistentdommer 1: Kim-Are Næss Leistad, Buvik IL
Assistentdommer 2: Eirik Nordgård Strupstad, Charlottenlund Sportsklubb
Dommerveileder: Kjell Alseth, Stjørdals-Blink Fotball

Brumunddal – Nardo
Sted: SH-banen, Kunstgress
Dommer: Kristian Randen, Hof IL
Assistentdommer 1: Arnfinn Botten, Dombås IL
Assistentdommer 2: Mohammad Hafezi, Vind IL

Mandag 4. mai kl. 16:30
Elverum – Aalesund 2
Sted: Elverum Stadion
Dommer: Sulman Hussain, Manglerud Star Fotball, IL
Assistentdommer 1: Reservert Oslo, Bøler IF – Fotball
Assistentdommer 2: Menhaj Haidari, Abildsø IL