Neste ukes oppsett for UEFA Youth League byr på morsom kamp for dommer Martin Lundby og assistentdommerne Reidar Gundersen og Morten Jensen. De skal til København for å dømme oppgjøret mellom FC København og Club Brugge.

(Vi mangler bilde av Martin Lundby i vårt arkiv, og blir takknemlig om noen kan hjelpe oss med ett. Kan sendes til hoveddommer@dommere.no)

Det blir god nordisk deltakelse i denne kampen, da fjerdedommeren (som i disse kampene kommer fra arrangørklubbens hjemland) er fra Danmark, dommerveilederen fra Sverige og kampdelegaten fra Finland.

UEFA Youth League spilles i to parallelle kvalifiseringer før sluttspillet. Alle ungdomslagene til deltakerne i Champions League spiller i tilsvarende grupper som sine seniorlag, hvor de åtte puljevinnerne er klare for sluttspillet. Lagene som kommer på andreplass spiller playoff mot de åtte beste lagene i en parallell turnering hvor 32 nasjonale vinnere spiller to runder med hjemmekamp/bortekamp for å komme til playoff.

G| 27.09.2016, 16:00 CET (Copenhagen)
FC Kobenhavn – Club Brugge
Referee: Martin Lundby (NOR)
Assistant Referee 1: Reinar Gundersen (NOR)
Assistant Referee 2: Morten Jensen (NOR)
Fourth Official: Peter Munch Larsen (DEN)
UEFA Referee Observer: Leif Lindberg (SWE)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)
E| 27.09.2016, 15:00 CET (Monaco)
AS Monaco – Bayer Leverkusen
Referee: Ionut Marius Avram (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Alexandru Cerei (ROU)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: Eamon Naughton (IRL)

E| 27.09.2016, 13:00 CET (Moscow)
CSKA Moskva – Tottenham Hotspur
Referee: Juri Frischer (EST)
Assistant Referee 1: Dmitri Vinogradov (EST)
Assistant Referee 2: Rando Kesküla (EST)
Fourth Official: tbd
UEFA Referee Observer: Terje Hauge (NOR)
UEFA Delegate: Jevgenijs Milevskis (LVA)

F| 27.09.2016, 18:00 CET (Holzwickede)
Borussia Dortmund – Real Madrid
Referee: Nikola Popov (BUL)
Assistant Referee 1: Georgi Todorov (BUL)
Assistant Referee 2: Petar Dzhuganski (BUL)
Fourth Official: Thorben Siewer (GER)
UEFA Referee Observer: Stefan Messner (AUT)
UEFA Delegate: John Taylor (SCO)
The3rdTeam Live Observer: Niclas (GER)

F| 27.09.2016, 12:00 CET (Alcochete)
Sporting CP – Legia Warszawa
Referee: Alexander Harkam (AUT)
Assistant Referee 1: Robert Steinacher (AUT)
Assistant Referee 2: Martin Höfler (AUT)
Fourth Official: Rui Piteira Rodrigues (POR)
UEFA Referee Observer: Antonio Almeida Costa (POR)
UEFA Delegate: Tugomir Frajman (SVN)

G| 27.09.2016, 16:00 CET (Copenhagen)
FC Kobenhavn – Club Brugge
Referee: Martin Lundby (NOR)
Assistant Referee 1: Reidar Gundersen (NOR)
Assistant Referee 2: Morten Jensen (NOR)
Fourth Official: Peter Munch Larsen (DEN)
UEFA Referee Observer: Leif Lindberg (SWE)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)

G| 27.09.2016, 16:00 CET (Copenhagen)
Leicester City – FC Porto
Referee: Andrew Davey (NIR)
Assistant Referee 1: Georgios Argyropoulos (NIR)
Assistant Referee 2: Adam Jeffrey (NIR)
Fourth Official: Ollie Yates (ENG)
UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Delegate: Michael Zoratti (AUT)

G| 27.09.2016, 16:00 CET (San José de la Rinconada)
Sevilla FC – Olympique Lyon
Referee: Sven Bindels (LUX)
Assistant Referee 1: Joaquim da Silva (LUX)
Assistant Referee 2: Claude Ries (LUX)
Fourth Official: Jorge Figueroa Vázquez (ESP)
UEFA Referee Observer: Manuel Mejuto González (ESP)
UEFA Delegate: Rudolphe Mannaerts (BEL)

G| 27.09.2016, 16:00 CET (Zagreb)
Dinamo Zagreb – Juventus Turin
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Vladan Todorović (MNE)
Assistant Referee 2: Nikola Razić (MNE)
Fourth Official: Zeljko Frković (CRO)
UEFA Referee Observer: Drazenko Kovačić (CRO)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)

G| 27.09.2016, 16:00 CET (Zagreb)
Arsenal FC – FC Basel
Referee: Tim Marshall (NIR)
Assistant Referee 1: David Anderson (NIR)
Assistant Referee 2: Andrew Nethery (NIR)
Fourth Official: John Brooks (ENG)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate:Tammo Beishuizen (NED)

A| 28.09.2016, 16:00 CET (Sofia)
Ludogorets – Paris SG
Referee: Radu Marian Petrescu (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Mircea Grigoriu (ROU)
Fourth Official: Angel Bayaltsaliev (BUL)
UEFA Referee Observer: Kostadin Gerginov (BUL)
UEFA Delegate: Gabriel Weiss (SVK)

B| 28.09.2016, 16:00 CET (Frattamaggiore)
SSC Napoli – Benfica
Referee: Alain Bieri (SUI)
Assistant Referee 1: Alain Heininger (SUI)
Assistant Referee 2: Didier Dubrit (SUI)
Fourth Official: Valerio Marini (ITA)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR/ITA)
UEFA Delegate: Denis Bastari (ALB)

B| 28.09.2016, 13:00 CET (Istanbul)
Besiktas – Dynamo Kyiv
Referee: Enea Jorgji (ALB)
Assistant Referee 1: Ridiger Çokaj (ALB)
Assistant Referee 2: Nertil Bregasi (ALB)
Fourth Official: tbd
UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Delegate: Bakar Jordania (GEO)

C| 28.09.2016, 14:00 CET (Mönchengladbach)
Borussia M’gladbach – FC Barcelona
Referee: Benoît Millot (FRA)
Assistant Referee 1: Julien Pacelli (FRA)
Assistant Referee 2: Stephan Luzi (FRA)
Fourth Official: Sören Storks (GER)
UEFA Referee Observer: Georgios Bikas (GRE)
UEFA Delegate: Mikael Salzer (SWE)
The3rdTeam Live Observer: Niclas (GER)

C| 28.09.2016, 18:00 CET (Greenock)
Celtic FC – Manchester City
Referee: Bart Vertenten (BEL)
Assistant Referee 1: Rien Vanyzere (BEL)
Assistant Referee 2: Thibaud Nijssen (BEL)
Fourth Official: David Munro (SCO)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Rudolf Zavrl (SVN)

D| 28.09.2016, 16:00 CET (Majadahonda)
Atlético Madrid – Bayern München
Referee: Robert Madley (ENG)
Assistant Referee 1: Adam Nunn (ENG)
Assistant Referee 2: Constantine Hatzidakis (ENG)
Fourth Official: Valentín Pizarro Gómez (ESP)
UEFA Referee Observer: Manuel Díaz Vega (ESP)
UEFA Delegate: Paul Krähenbühl (SUI)

D| 28.09.2016, 13:00 CET (Bataysk)
FC Rostov – PSV Eindhoven
Referee: Lasha Silagava (GEO)
Assistant Referee 1: Zaza Menteshashvili (GEO)
Assistant Referee 2: Levan Todria (GEO)
Fourth Official: tbd
UEFA Referee Observer: tbd
UEFA Delegate: Cenk Cem (TUR)