Det ble oppdrag i Europaligaen for Team Moen når gruppespillet i de to europacupene starter denne uken. Denne gangen med en ny ekstra assistentdommer.

Moen skal på tur til Mainz Arena i Tyskland for å dømme oppgjøret mellom Mainz og Saint-Étienne, og har som vanlig med seg Kim Thomas Haglund og Frank Andås som assistentdommere, og Svein-Erik Edvartsen som en av de ekstra assistentdommerne. Denne gangen er imidlertid Tore Hansen fra Agder med som Ekstra AD2. Magnus Lundberg er fjerdedommer i kampen.

Her er alle kampene med dommeroppsett:

Group J, 15 September 2016, 17:00 CET
Dalga Stadium, Baku (AZE)
Qarabağ FK – Slovan Liberec
Referee: Stephan Klossner (SUI)
Assistant Referee 1: Raffael Zeder (SUI)
Assistant Referee 2: Jean-Yves Wicht (SUI)
Additional Assistant Referee 1: Alain Bieri (SUI)
Additional Assistant Referee 2: Sascha Amhof (SUI)
Fourth Official: Johannes Vogel (SUI)
UEFA Referee Observer: Vladimir Antonov (MDA)
UEFA Delegate: Pavel Kolev (BUL)

Group E, 15 September 2016, 19:00 CET
Arena Națională, Bucharest (ROU)
Astra Giurgiu – Austria Wien
Referee: Andreas Ekberg (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Nilsson (SWE)
Assistant Referee 2: Mehmet Culum (SWE)
Additional Assistant Referee 1: Bojan Pandžić (SWE)
Additional Assistant Referee 2: Kristoffer Karlsson (SWE)
Fourth Official: Stefan Hallberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Manuel Enrique Mejuto González (ESP)
UEFA Delegate: Loukas Siotropos (GRE)

Group C, 15 September 2016, 19:00 CET
Mainz Arena, Mainz (GER)
1. FSV Mainz 05 – AS Saint-Étienne
Referee: Svein Oddvar Moen (NOR)
Assistant Referee 1: Kim Thomas Haglund (NOR)
Assistant Referee 2: Frank Andås (NOR)
Additional Assistant Referee 1: Svein-Erik Edvartsen (NOR)
Additional Assistant Referee 2: Tore Hansen (NOR)
Fourth Official: Magnus Lundberg (NOR)
UEFA Referee Observer: Marinus Koopman (NED)
UEFA Delegate: Adonis Procopiou (CYP)

Group D, 15 September 2016, 19:00 CET
Netanya Municipal Stadium, Netanya (ISR)
Maccabi Tel Aviv – Zenit St. Petersburg
Referee: Ivan Kružliak (SVK)
Assistant Referee 1: Roman Slyško (SVK)
Assistant Referee 2: Martin Balko (SVK)
Additional Assistant Referee 1: Peter Kralović (SVK)
Additional Assistant Referee 2: Mário Vlk (SVK)
Fourth Official: Tomaš Somolani (SVK)
UEFA Referee Observer: Stefan Messner (AUT)
UEFA Delegate: David McDowell (SVN)

Group F, 15 September 2016, 19:00 CET
SK Rapid Wien Stadion, Vienna (AUT)
Rapid Wien – KRC Genk
Referee: Kevin Blom (NED)
Assistant Referee 1: Patrick Langkamp (NED)
Assistant Referee 2: Bas van Dongen (NED)
Additional Assistant Referee 1: Richard Liesveld (NED)
Additional Assistant Referee 2: Ed Janssen (NED)
Fourth Official: Rob van de Ven (NED)
UEFA Referee Observer: António Almeida Costa (POR)
UEFA Delegate: Michail Anagnostou (GRE)

Group F, 15 September 2016, 19:00 CET
Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia (ITA)
US Sassuolo Calcio – Athletic Club
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Michał Obukowicz (POL)
Assistant Referee 2: Tomasz Listkiewicz (POL)
Additional Assistant Referee 1: Tomasz Musiał (POL)
Additional Assistant Referee 2: Tomasz Kwiatkowski (POL)
Fourth Official: Radoslaw Siejka (POL)
UEFA Referee Observer: Iain Brines (SCO)
UEFA Delegate: Martin Sturkenboom (NED)

Group C, 15 September 2016, 19:00 CET
Constant Vanden Stock Stadium, Brussels (BEL)
RSC Anderlecht – Qäbälä
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Heidenreich (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Markus Hameter (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Alexander Harkam (AUT)
Fourth Official: Andreas Staudinger (AUT)
UEFA Referee Observer: Luciano Luci (ITA)
UEFA Delegate: Emil Ubias (CZE)

Group B, 15 September 2016, 19:00 CET
GSP, Nicosia (CYP)
APOEL Nicosia – FC Astana
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (MKD)
Additional Assistant Referee 1: Dimitar Meckarovski (MKD)
Additional Assistant Referee 2: Dejan Jakimovski (MKD)
Fourth Official: Goce Petreski (MKD)
UEFA Referee Observer: Nikolai Ivanov (RUS)
UEFA Delegate: Zoran Cvrk (CRO)

Group A, 15 September 2016, 19:00 CET
Feijenoord Stadion, Rotterdam (NED)
Feyenoord – Manchester United
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Ángel Nevado Rodríguez (ESP)
Assistant Referee 2: Miguel Martínez Munuera (ESP)
Additional Assistant Referee 1: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
Additional Assistant Referee 2: Juan Martínez Munuera (ESP)
Fourth Official: Diego Barbero Sevilla (ESP)
UEFA Referee Observer: Jørn West Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Pierino L. G. Lardi (SUI)

Group B, 15 September 2016, 19:00 CET
Stade de Suisse, Berne (SUI)
Young Boys – Olympiacos
Referee: Serhiy Boiko (UKR)
Assistant Referee 1: Oleksandr Korniyko (UKR)
Assistant Referee 2: Igor Al’okhin (UKR)
Additional Assistant Referee 1: Anatoliy Abdula (UKR)
Additional Assistant Referee 2: Anatolii Zhabchenko (UKR)
Fourth Official: Andrii Skrypka (UKR)
UEFA Referee Observer: Kostadin Gerginov (BUL)
UEFA Delegate: Luis Cuervas Del Real (ESP)

Group D, 15 September 2016, 19:00 CET
AZ Stadion, Alkmaar (NED)
AZ Alkmaar – Dundalk FC
Referee: Clayton Pisani (MLT)
Assistant Referee 1: Alan Camilleri (MLT)
Assistant Referee 2: Mitchell Scerri (MLT)
Additional Assistant Referee 1: Farrugia Cann Trustin (MLT)
Additional Assistant Referee 2: Philip Farrugia (MLT)
Fourth Official: Duncan Sultana (MLT)
UEFA Referee Observer: Michel Piraux (BEL)
UEFA Delegate: Metin Kazancioglu (TUR)

Group E, 15 September 2016, 19:00 CET
Doosan Arena, Plzeň CZE)
Viktoria Plzeň – AS Roma
Referee: Ruddy Buquet (FRA)
Assistant Referee 1: Frédéric Cano (FRA)
Assistant Referee 2: Guillaume Debart (FRA)
Additional Assistant Referee 1: Tony Chapron (FRA)
Additional Assistant Referee 2: Amaury Delerue (FRA)
Fourth Official: Eric Danizan (FRA)
UEFA Referee Observer: Dani Koren (ISR)
UEFA Delegate: Michael Kirchner (GER)

Group A, 15 September 2016, 19:00 CET
Chornomorets, Odessa (UKR)
FC Zorya Luhansk – Fenerbahçe SK
Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Ovidiu Artene (ROU)
Assistant Referee 2: Vasile Florin Marinescu (ROU)
Additional Assistant Referee 1: Cristian Balaj (ROU)
Additional Assistant Referee 2: Marius Avram (ROU)
Fourth Official: Alexandru Cerei (ROU)
UEFA Referee Observer: Aleh Chykun (BLR)
UEFA Delegate:Thomas Weyhing (GER)

Group L, 15 September 2016, 21:05 CET
Estadio El Madrigal, Villarreal (ESP)
Villarreal CF – FC Zürich
Referee: Sébastien Delferiere (BEL)
Assistant Referee 1: Yves de Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Kevin Monteny (BEL)
Additional Assistant Referee 1: Nicolas Laforge (BEL)
Additional Assistant Referee 2: Erik Lambrechts (BEL)
Fourth Official: Jo de Veirdt (BEL)
UEFA Referee Observer: Alexey Spirin (RUS)
UEFA Delegate:

Group H, 15 September 2016, 21:05 CET
Estádio Municipal de Braga, Braga (POR)
SC Braga – KAA Gent
Referee: Benoît Bastien (FRA)
Assistant Referee 1: Frédéric Haquette (FRA)
Assistant Referee 2: Hicham Zakrani (FRA)
Additional Assistant Referee 1: Benoît Millot (FRA)
Additional Assistant Referee 2: Jérôme Miguelgorry (FRA)
Fourth Official: Julien Pacelli (FRA)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Sergio Di Cesare (ITA)

Group I, 15 September 2016, 21:05 CET
Stadion Salzburg, Salzburg (AUT)
RB Salzburg – FC Krasnodar
Referee: Miroslav Zelinka (CZE)
Assistant Referee 1: Ondřej Pelikán (CZE)
Assistant Referee 2: Jan Paták (CZE)
Additional Assistant Referee 1: Radek Příhoda (CZE)
Additional Assistant Referee 2: Jan Jilek (CZE)
Fourth Official: Ivo Nadvornik (CZE)
UEFA Referee Observer: Guy Goethals (BEL)
UEFA Delegate: Jean-François Crucke (BEL)

Group K, 15 September 2016, 21:05 CET
St Mary’s Stadium, Southampton (ENG)
Southampton FC – Sparta Praha
Referee: Manuel Gräfe (GER)
Assistant Referee 1: Holger Henschel (GER)
Assistant Referee 2: Mike Pickel (GER)
Additional Assistant Referee 1: Bastian Dankert (GER)
Additional Assistant Referee 2: Sascha Stegemann (GER)
Fourth Official: Christian Gittelmann (GER)
UEFA Referee Observer: Erol Ersoy (TUR)
UEFA Delegate: Michal Listkiewicz (POL)

Group J, 15 September 2016, 21:05 CET
Stadio Toumba, Salonika (GRE)
PAOK – ACF Fiorentina
Referee: Slavko Vinčić (SVN)
Assistant Referee 1: Bojan Ul (SVN)
Assistant Referee 2: Tomaž Klančnik (SVN)
Additional Assistant Referee 1: Roberto Ponis (SVN)
Additional Assistant Referee 2: Nejc Kajtazović (SVN)
Fourth Official: Andraž Kovačić (SVN)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Graham Hover (ENG)

Group K, 15 September 2016, 21:05 CET
Stadio San Siro, Milan (ITA)
FC Internazionale – Hapoel Beer-Sheva FC
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Rix (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Michael Tykgaard (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Jens Maae (DEN)
Fourth Official: Jakob Bille (DEN)
UEFA Referee Observer: Goran Mihaljević (MNE)
UEFA Delegate: João Morais (POR)

Group G, 15 September 2016, 21:05 CET
Stade Maurice Dufrasne, Liege (BEL)
Standard Liège – Celta Vigo
Referee: Hüseyin Göçek (TUR)
Assistant Referee 1: Mustafa Emre Eyisoy (TUR)
Assistant Referee 2: Kemal Yilmaz (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Ali Palabıyık (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Tolga Özkalfa (TUR)
Fourth Official: Serkan Ok (TUR)
UEFA Referee Observer: Emil Bozhinovski (MKD)
UEFA Delegate: Anton Fagan (SCO)

Group G, 15 September 2016, 21:05 CET
Apostolos Nikolaidis, Athens (GRE)
Panathinaikos FC – Ajax Amsterdam
Referee: Andre Marriner (ENG)
Assistant Referee 1: Jake Collin (ENG)
Assistant Referee 2: Adam Nunn (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Stuart Attwell (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Kevin Friend (ENG)
Fourth Official: Constantine Hatzidakis (ENG)
UEFA Referee Observer: Luc Wilmes (LUX)
UEFA Delegate: Scott Struthers (SCO)

Group H, 15 September 2016, 21:05 CET
Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya (TUR)
Konyaspor – Shakhtar Donetsk
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Riedel (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Dominik Ouschan (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Rene Eisner (AUT)
Fourth Official: Andreas Witschnigg (AUT)
UEFA Referee Observer: Shmuel Shteif (ISR)
UEFA Delegate: Dimitri Bokeria (GEO)

Group I, 15 September 2016, 21:05 CET
Stade de Nice, Nice (FRA)
OGC Nice – FC Schalke 04
Referee: Alberto Undiano Mallenco (ESP)
Assistant Referee 1: Roberto Díaz Pérez Del Palomar (ESP)
Assistant Referee 2: Raúl Cabañero Martínez (ESP)
Additional Assistant Referee 1: Carlos Clos Gómez (ESP)
Additional Assistant Referee 2: Javier Estrada Fernández (ESP)
Fourth Official: Roberto Alonso Fernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Charles Schaack (LUX)

Group L, 15 September 2016, 21:05 CET
Osmanlı Stadı, Ankara (TUR)
Osmanlıspor FK – Steaua Bucureşti
Referee: Tobias Welz (GER)
Assistant Referee 1: Rafael Foltyn (GER)
Assistant Referee 2: Jan Seidel (GER)
Additional Assistant Referee 1: Marco Fritz (GER)
Additional Assistant Referee 2: Robert Hartmann (GER)
Fourth Official: Stefan Lupp (GER)