Svein Oddvar Moen tar onsdag turen til Molde for å dømme det som etter fjorårets sesong måtte ses på som et toppoppgjør. Nå ligger Molde som nummer fire og Strømsgodset som nummer ti på tabellen, men det er tidlig i sesongen. Med seg til Molde har Moen assistentdommerne Kim Tomas Haglund og Frank Andås, mens Espen Berntsen er fjerdedommer.

Her er hele oppsettet for femte serierunde:

Onsdag 29. april kl. 19:00
Molde – Strømsgodset TF
Sted: Aker stadion
Dommer: Svein Oddvar Moen, Haugar, SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas Haglund, Navestad IF
Assistentdommer 2: Frank Andås, Gjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Espen Berntsen, Fart, FL
Dommerveileder: Ivar Ansgar Eriksen, Flint Fotball
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard, Mjøndalen IF

Sarpsborg 08 – Odd
Sted: Sarpsborg st
Dommer: Ola Hobber Nilsen, Nordstrand IF
Assistentdommer 1: Svein Inge Wiken, Kolstad Fotball
Assistentdommer 2: Harald Strand, Midtbygdens IL – fotball
4. dommer: Henrik Andreas Grenå Pettersen, Gresvik IF
Dommerveileder: Rune Pedersen, Sprint-Jeløy, SK
Kampdelegat: Jan Roger Henriksen, Norge – Fotball

Torsdag 30. april kl. 18:00
Tromsø – Stabæk
Sted: Alfheim stadion
Dommer: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland IF
Assistentdommer 1: Sven Erik Midthjell, Eid IL
Assistentdommer 2: Tom Harald Grønevik, Gneist, IL
4. dommer: Ole Martin Loe, Stakkevollan IF
Dommerveileder: Espen Eriksen, Sande Sportsklubb
Kampdelegat: Johan Jørstad, Borgen

Bodø/Glimt – Haugesund
Sted: Aspmyra stadion
Dommer: Martin Lundby, Bøverbru IL
Assistentdommer 1: Anders Michael Velo, Furuset Fotball IF
Assistentdommer 2: Eivin Hansen, Grorud IL
4. dommer: Rohit Saggi, Ski og ballklubben Skiold – Fotball
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen, Gruben IL
Kampdelegat: Rune Strand, Ridabu IL

Sandefjord Fotball – Viking
Sted: Komplett Arena
Dommer: Trygve Kjensli, Nesodden IF
Assistentdommer 1: Dag Roger Nebben, Åsa IL
Assistentdommer 2: Leif Erik Opland, Byneset IL
4. dommer: Torkjell Jonsson Trædal, Gjelleråsen
Dommerveileder: Sven Kjelbrott, Haugerud IF

Vålerenga – Aalesund
Sted: Ullevaal Stadion
Dommer: Tore Hansen, Feda IL
Assistentdommer 1: Jon-Michael Knutsen, Løvenstad
Assistentdommer 2: Kim André Johnsen, Enebakk
4. dommer: Espen Eskås, Bækkelagets SK
Dommerveileder: Ola Bjørnsen, Norge – Fotball
Kampdelegat: Peter Johan Eilertsen, Skrim, IL

Torsdag 30. april kl. 20:00
Mjøndalen – Lillestrøm
Sted: Isachsen Stadion
Dommer: Anders Johansen, Brevik IL
Assistentdommer 1: Ivar Michael Jahr, Raufoss Fotball
Assistentdommer 2: Øystein Simon Ytterland, Valder IL – Fotball
4. dommer: Trond Ivar Døvle, Svarstad IL
Dommerveileder: Tore Hollung, Østsiden IL
Kampdelegat: Bjørn Bagstevold, Fredrikstad FK

Rosenborg – Start
Sted: Lerkendal stadion
Dommer: Svein-Erik Edvartsen, Hamar IL
Assistentdommer 1: Magnus Lundberg, Ringsaker IF
Assistentdommer 2: Reidar M. Gundersen, Frisk-Asker, IF
4. dommer: Kim Rune Østerlie Borgersen, Austad Fotballklubb
Dommerveileder: Kjell Alseth, Stjørdals-Blink Fotball
Kampdelegat: Jan Inge Tangen, SK Trygg/Lade