Moen tilbake med CL-kvalik

0
408

Svein Oddvar Moen skal dømme det avgjørende oppgjøret mellom Qarabağ og irske Dundalk i Aserbajdsjan onsdag. De to lagene kjemper om å gå videre til tredje kvalifiseringsrunde i Champions League.

Første kamp endte 1-1, så alt avgjøres i Baku med Svein Oddvar Moen til å lede det hele som hoveddommer.

Med seg har han Magnus Lundberg og Isaak Elias Skjeseth Bashevkin som assistentdommere og Sigurd Kringstad som fjerdedommer.

Her er dommeroppsettet for kampene (kilde: http://law5-theref.blogspot.com/):

30 July 2019, 19:00 CET – Netanya (Itztadion Netanya)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) – CFR 1907 Cluj (ROU)
Referee: Marco Fritz (GER)
Assistant Referee 1: Christian Gittelmann (GER)
Assistant Referee 2: Dominik Schaal (GER)
Fourth Official: Sven Jablonski (GER)
UEFA Referee Observer: Miroslav Liba (CZE)
UEFA Delegate: Roland Tis (BEL)

30 July 2019, 19:00 CET – Tallinn (A. Le Coq Arena)
Nõmme Kalju FC (EST) – Celtic FC (SCO)
Referee: Benoît Millot (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Stephan Luzi (FRA)
Fourth Official: Willy Delajod (FRA)
UEFA Referee Observer: Levan Paniashvili (GEO)
UEFA Delegate: Jan Damgaard (DEN)

30 July 2019, 19:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
APOEL FC (CYP) – FK Sutjeska (MNE)
Referee: Roi Reinshreiber (ISR)
Assistant Referee 1: David Elias Biton (ISR)
Assistant Referee 2: Idan Berenshtein (ISR)
Fourth Official: Daniel Bar Natan (ISR)
UEFA Referee Observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate: Peter Lundström (FIN)

30 July 2019, 20:00 CET – Ta’ Qali (Centenary Stadium)
Valletta FC (MLT) – Ferencvárosi TC (HUN)
Referee: Jonathan Lardot (BEL)
Assistant Referee 1: Florian Lemaire (BEL)
Assistant Referee 2: Romain Devillers (BEL)
Fourth Official: Jasper Vergoote (BEL)UEFA Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)
UEFA Delegate: Iva Olivari (CRO)

30 July 2019, 20:00 CET – Zagreb (Stadion «Maksimir»)
GNK Dinamo (CRO) – FC Saburtalo (GEO)
Referee: Daniele Doveri (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Luca Mondin (ITA)
Fourth Official: Gianpaolo Calvarese (ITA)
UEFA Referee Observer: Haim Jakov (ISR)
UEFA Delegate: Luis Cuervas del Real (ESP)

30 July 2019, 20:00 CET – Basel (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 (SUI) – PSV Eindhoven (NED)
Referee: Fábio José da Costa Veríssimo (POR)
Assistant Referee 1: Nuno Filipe dos Santos Tomás Pereira (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Nuno de Sá Martins (POR)
Fourth Official: António Emanuel de Carvalho Nobre (POR)
UEFA Referee Observer: Eugen Strigel (GER)
UEFA Delegate: Jānis Mežeckis (LVA)
Delegate Trainee: Pascal Plarent (FRA)
Security Officer: Cécile Grandsimon (FRA)

30 July 2019, 20:30 CET – Piraeus (Stádio Geórgios Karaïskákis)
Olympiakós FC (GRE) – FC Viktoria Plzeň (CZE)
Referee: Juan Martínez Munuera (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Assistant Referee 2: César Manuel Noval Font (ESP)
Fourth Official: José María Sánchez Martínez (ESP)
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Metin Kazancıoğlu (TUR)
Delegate Trainee: Athiná Pateráki (GRE)

31 July 2019, 18:00 CET – Helsinki (Telia 5G -areena)
HJK Helsinki (FIN) – FK Crvena Zvezda (SRB)
Referee: Alain Bieri (SUI)
Assistant Referee 1: Alain Heiniger (SUI)
Assistant Referee 2: Efe Kurnazca (SUI)
Fourth Official: Urs Schnyder (SUI)
UEFA Referee Observer: Thomas Einwaller (AUT)
UEFA Delegate: John Taylor (SCO)
Security Officer: Nikolay Shiryayev (RUS)

31 July 2019, 19:00 CET – Trondheim (Lerkendal Stadion)
Rosenborg BK (NOR) – FC BATE Barysaŭ (BLR)
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Costanzo (ITA)
Assistant Referee 2: Sergio Ranghetti (ITA)
Fourth Official: Rosario Abisso (ITA)
UEFA Referee Observer: Michális Argyroú (CYP)
UEFA Delegate: Luca Zorzi (SUI)

31 July 2019, 19:00 CET – Baku (Dalğa Arena)
Qarabağ FK (AZE) – Dundalk FC (IRL)
Referee: Svein Oddvar Moen (NOR)
Assistant Referee 1: Magnus Lundberg (NOR)
Assistant Referee 2: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (NOR)
Fourth Official: Sigurd Kringstad (NOR)
UEFA Referee Observer: Sabri Çelik (TUR)
UEFA Delegate: Ádonis Prokopíou (CYP)

31 July 2019, 19:00 CET – Solna (Friends Arena)
AIK (SWE) – NK Maribor (SVN)
Referee: Adrien Jaccottet (SUI)
Assistant Referee 1: Vital Jobin (SUI)
Assistant Referee 2: Matthias Sbrissa (SUI)
Fourth Official: Alessandro Dudic (SUI)
UEFA Referee Observer: Lucílio Cardoso Cortez Batista (POR)
UEFA Delegate: Philippe Prudhon (FRA)

31 July 2019, 19:45 CET – Copenhagen (Telia Parken)
FC København (DEN) – The New Saints FC (WAL)
Referee: Karim Abed (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Gringore (FRA)
Assistant Referee 2: Mikaël Berchebru (FRA)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Robert Małek (POL)
UEFA Delegate: Isabel Hochstöger (AUT)
Delegate Trainee: Rimla Akhtar (ENG)