Svein Oddvar Moen tar med seg Kim Tomas Haglund, Frank Andås og Dag Vidar Hafsås når han i morgen dømmer VM-kvalifiseringskampen mellom Island og Finland i Reykjavik.

I tillegg skal Nils Fisketjønn være delegat i kampen Tyrkia – Ukarina, Nina Hedlund i Protugal – Andorra og Karl Espen Eriksen i Lichtenstein mot Albania og Tormod Larsen i Belgia mot Bosnia og Hercegovina.

Norge får dommerteam fra Israel i sin bortekamp mot Azerbaijan. Hoveddommer er Liran Liany.

Her er kampoppsettet for VM-kvalifiseringen den neste dagene, med dommerteam:

6. oktober

Group I, 20:45, Konya (TUR)
Turkey – Ukraine
Referee: Manuel Gräfe (GER)
Assistant Referee 1: Thorsten Schiffner (GER)
Assistant Referee 2: Holger Henschel (GER)
Fourth Official: Marco Fritz (GER)
FIFA Match Commissioner: Nils Fisketjonn (NOR)

Group G, 20:45, Turin (ITA)
Italy – Spain
Referee: Felix Brych (GER)
Assistant Referee 1: Mark Borsch (GER)
Assistant Referee 2: Stefan Lupp (GER)
Fourth Official: Bastian Dankert (GER)

Group D, 20:45, Dublin (IRL)
Republic of Ireland – Georgia
Referee: Tony Chapron (FRA)
Assistant Referee 1: Mickaël Annonier (FRA)
Assistant Referee 2: Eric Danizan (FRA)
Fourth Official: Nicolas Rainville (FRA)

Group G, 20:45, Vaduz (LIE)
Liechtenstein – Albania
Referee: Tamás Bognar (HUN)
Assistant Referee 1: Vencel Tóth (HUN)
Assistant Referee 2: Zsolt Varga (HUN)
Fourth Official: Ferenc Karakó (HUN)
FIFA Match Commissioner: Karl Espen Eriksen (NOR)

Group D, 20:45, Chisinau (MDA)
Moldova – Serbia
Referee: Aleksey Kulbakou (BLR)
Assistant Referee 1: Dzmitry Zhuk (BLR)
Assistant Referee 2: Aleh Maslyanka (BLR)
Fourth Official: Dzianis Shcharbakou (BLR)

Group D, 20:45, Vienna (AUT)
Austria – Wales
Referee: Cüneyt Çakır (TUR)
Assistant Referee 1: Bahattin Duran (TUR)
Assistant Referee 2: Tarık Ongun (TUR)
Fourth Official: Hüseyin Göçek (TUR)

Group I, 20:45, Reykjavik (ISL)
Iceland – Finland
Referee: Svein Oddvar Moen (NOR)
Assistant Referee 1: Kim Thomas Haglund (NOR)
Assistant Referee 2: Frank Andås (NOR)
Fourth Official: Dag Vidar Hafsås (NOR)
FIFA Referee Assessor: Herbert Fandel (GER)
FIFA Match Commissioner: Alan McRae (SCO)

Group I, 20:45, Shkoder (ALB)
Kosovo – Croatia
Referee: David Fernández Borbalán (ESP)
Assistant Referee 1: Raul Cabañero Martínez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)
Fourth Official: Carlos Clos Gómez (ESP)

Group G, 20:45, Skopje (MKD)
FYR Macedonia – Israel
Referee: Andre Marriner (ENG)
Assistant Referee 1: Jake Collin (ENG)
Assistant Referee 2: Gary Beswick (ENG)
Fourth Official: Craig Pawson (ENG)

7. oktober

Group B, 20:45, Budapest (HUN)
Hungary – Switzerland
Referee: Björn Kuipers (NED)
Assistant Referee 1: Sander van Roekel (NED)
Assistant Referee 2: Erwin Zeinstra (NED)
Fourth Official: Pol van Boekel (NED)

Group A, 20:45, Luxembourg (LUX)
Luxembourg – Sweden
Referee:  Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrović (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgić (CRO)
Fourth Official: Mario Zebec (CRO)

Group H, 20:45, Brussels (BEL)
Belgium – Bosnia and Herzegovina
Referee: Martin Atkinson (ENG)
Assistant Referee 1: Stephen Child (ENG)
Assistant Referee 2: Stuart Burt (ENG)
Fourth Official: Robert Madley (ENG)
FIFA Referee Assessor:
FIFA Match Commissioner: Tormod Larsen (NOR)

Group A, 20:45, Rotterdam (NED)
Netherlands – Belarus
Referee: Craig Thomson (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Francis Connor (SCO)
Fourth Official: John Beaton (SCO)

Group H, 20:45, Piraeus (GRE)
Greece – Cyprus
Referee: Pavel Královec (CZE)
Assistant Referee 1: Roman Slyško (SVK)
Assistant Referee 2:  Ivo Nádvorník (CZE)
Fourth Official: Miroslav Zelinka (CZE)

Group A, 20:45, Saint-Denis (FRA)
France – Bulgaria
Referee: Luca Banti (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Giallatini (ITA)
Assistant Referee 2: Fabiano Preti (ITA)
Fourth Official: Paolo Valeri (ITA)

Group B, 20:45, Riga (LVA)
Latvia – Faroe Islands
Referee: Serhiy Boyko (UKR)
Assistant Referee 1:  Oleksandr Voytyuk (UKR)
Assistant Referee 2: Serhiy Bekker (UKR)
Fourth Official: Anatoliy Zhabchenko (UKR)

Group H, 20:45, Tallinn (EST)
Estonia – Gibraltar
Referee: Aleksei Eskov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitry Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Aleksei Vorontcov (RUS)
Fourth Official: Mikhail Vilkov (RUS)

Group B, 20:45, Aveiro (POR)
Portugal – Andorra
Referee: Oliver Drachta (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Stefan Kühr (AUT)
Fourth Official: Manuel Schüttengruber (AUT)
FIFA Match Commissioner: Nina Hedlund (NOR)

8. oktober

Group C, 18:00, Baku (AZE)
Azerbaijan – Norway
Referee: Liran Liany (ISR)
Assistant Referee 1: David Elias Bitton (ISR)
Assistant Referee 2: Nissan Davidy (ISR)
Fourth Official: Eitan Shmuelevitz (ISR)

Group E, 18:00, Yerevan (ARM)
Armenia – Romania
Referee: Vladislav Bezborodov (RUS)
Assistant Referee 1: Valeriy Danchenko (RUS)
Assistant Referee 2: Maxim Gavrilin (RUS)
Fourth Official: Sergei Ivanov (RUS)

Group F, 18:00, London (ENG)
England – Malta
Referee: Stefan Johannesson (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Nilsson (SWE)
Assistant Referee 2: Mehmet Culum (SWE)
Fourth Official: Mohammed Al-Hakim (SWE)

Group E, 18:00, Podgorica (MNE)
Montenegro – Kazakhstan
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Heidenreich (AUT)
Fourth Official: Dominik Ouschan (AUT)

Group F, 20:45, Glasgow (SCO)
Scotland – Lithuania
Referee: Tobias Stieler (GER)
Assistant Referee 1: Marco Achmüller (GER)
Assistant Referee 2: Jan Seidel (GER)
Fourth Official: Daniel Siebert (GER)

Group C, 20:45, Belfast (NIR)
Northern Ireland – San Marino
Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Vasile Marinescu (ROU)
Assistant Referee 2: Mihai Artene (ROU)
Fourth Official: Pavel Balaj (ROU)

Group C, 20:45, Hamburg (GER)
Germany – Czech Republic
Referee: Ovidiu Alin Hategan (ROU)
Assistant Referee 1: Octavian Sovre (ROU)
Assistant Referee 2: Sebastian Eugen Gheorghe (ROU)
Fourth Official: Radu Marian Petrescu (ROU)

Group F, 20:45, Ljubljana (SVN)
Slovenia – Slovakia
Referee: Nicola Rizzoli (ITA)
Assistant Referee 1: Elenito Di Liberatore (ITA)
Assistant Referee 2: Mauro Tonolini (ITA)
Fourth Official: Antonio Damato (ITA)

Group E, 20:45, Warsaw (POL)
Poland – Denmark
Referee: Gianluca Rocchi (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Costanzo (ITA)
Assistant Referee 2: Filippo Meli (ITA)
Fourth Official: Davide Massa (ITA)