Morsomme derby i runde tre av Eliteserien

0
294

Svein Oddvar Moen og Rohit Saggi har kamper allerede onsdag denne uken. Dette er to kamper som tilhører runde 15 i Eliteserien.

Kampene det er snakk om er Brann – Kristiansund og Molde – Vålerenga.

1) Runde tre i Eliteserien

To kamper som nok peker seg ut som rundens høydepunkter, er Strømsgodset – Mjøndalen og Viking – Brann. Dette er de to eneste kampene i runden hvor NFF har oppnevnt sikkerhetsdelegater.

Dag Vidar Hafsås tar turen til Marienlyst, og har med seg Jim André Alnes Dyb og Kristoffer Gullhav som assistenter samt Rohit Saggi som fjerdedommer. Denne kampen spilles fredag kveld.

Lørdag kveld klokken 20 er Ola Hobber Nilsen i aksjon i kampen mellom Viking og Brann. Der stiller Jon-Michael Knutsen og Geir-Oskar Isaksen som assistentdommere og Tore Hansen som fjerdedommer.

2) Her er dommeroppsettet:

Brann – Kristiansund
Brann stadion 10.04.2019 18.30
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
4. dommer: Steinar Hauge (Bjarg, IL)
Dommerveileder: Arnor Geir Dingen (Lyngbø SK)
Kampdelegat: Tormod Larsen (Ranheim IL – Fotball Topp)

Molde – Vålerenga
Aker stadion 10.04.2019 18.30
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Morten Jensen (Fjellhamar)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Torgeir Halsen (Vanylven Fotballklubb)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard (Mjøndalen IF)

Strømsgodset – Mjøndalen
Marienlyst stadion 12.04.2019 19.00
Dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 1: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Erik Lohne Reiersen (Larvik Turn & IF)
Sikkerhetsdelegat: Geir Ellefsen (Norge – Fotball)

Viking – Brann
SR-Bank Arena 13.04.2019 20.00
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Jon-Michael Knutsen (Løvenstad)
Ass.dommer 2: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
4. dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Dommerveileder: Arild Haugstad (Faaberg Fotball)
Kampdelegat: Karl Espen Eriksen (Sande Sportsklubb)
Sikkerhetsdelegat: Bjørn Furuheim (Norge – Fotball)

Ranheim TF – Haugesund
EXTRA Arena 14.04.2019 18.00
Dommer: Tommy Skjerven (Kaupanger IL)
Ass.dommer 1: Eivin Christofer Møllerud Hansen (Grorud IL)
Ass.dommer 2: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen (Ridabu IL)
4. dommer: Robert Eggen (Trønder-Lyn Idrettslag)
Dommerveileder: Morten Bjørnstad Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)
Kampdelegat: Jan Roger Henriksen (Fevang FK)

Odd – Kristiansund
Skagerak Arena 14.04.2019 18.00
Dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Ass.dommer 1: Reidar Mørkestøl Gundersen (Frisk Asker, IF)
Ass.dommer 2: Kim André Johnsen (Frogner)
4. dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Dommerveileder: Ola Bjørnsen (Norge – Fotball)
Kampdelegat: Kjell Borgersen (Drafn, SBK)

Bodø/Glimt – Molde
Aspmyra stadion 14.04.2019 18.00
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 1: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Martin Berg (Trondheims-Ørn, SK)
Dommerveileder: Jonny Ditlefsen (Gruben IL)
Kampdelegat: Vidar Hilmen (Øystre Slidre IL)

Stabæk – Rosenborg
Nadderud stadion 14.04.2019 18.00
Dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Ass.dommer 1: Jan Erik Engan (Loddefjord IL)
Ass.dommer 2: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
4. dommer: Eivind Bodding (Haga)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)
Kampdelegat: Roald Magne Johansen (Storfjord IL)

Sarpsborg 08 – Lillestrøm
Sarpsborg st KG 14.04.2019 18.00
Dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Ass.dommer 1: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve (IL Fram)
4. dommer: Harald Røvig Sletner (Rustad IL)
Dommerveileder: Terje Hauge (Olsvik IL)
Kampdelegat: Tone Åsrud Reime (Mysen IF)

Vålerenga – Tromsø
Intility Arena 14.04.2019 20.00
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
4. dommer: Tom Harald Hagen (Brandval IL)
Dommerveileder: Geir Åge Masovn Holen (Rælingen)

Kampdelegat: Johan Jørstad (Borgen)

Tabellen

Lag S P
1 Viking 2 6
2 Bodø/Glimt 2 6
3 Molde 2 4
4 Odd 2 4
4 Strømsgodset 2 4
6 Lillestrøm 2 4
7 Kristiansund 2 3
8 Vålerenga 2 3
9 Tromsø 2 3
10 Sarpsborg 08 2 2
11 Brann 2 1
11 Haugesund 2 1
13 Rosenborg 2 1
14 Stabæk 2 1
15 Ranheim TF 2 0
16 Mjøndalen 2 0