Raufoss jakter opprykk til OBOS-ligaen, og kan ta et langt skritt i den retning med seier borte over Lørenskog i den 20. runden i Oddsenligaen. Sulman Hussein (Foto: Oslo Fotballdommerlaug) dømmer kampen på Romerike. Raufoss ligger seks poeng foran Moss på tabellen, men har i tillegg så god målforskjell at det nok ikke holder for Østfold-laget å komme likt på tabellen.

Vi kommer senere i dag med en liten reportasje på en dommer som debuterer i Oddsenligaen denne runde. Hvem? Sjekk selv om du kan se det av oppsettet:

Avdeling 1

Lørdag 12. september 2015 kl. 16:00
Holmen – Ullern
Sted: Holmen Arena
Dommer: Henrik IngwardoFet
Assistentdommer 1: Erik WestrømHuk FK
Assistentdommer 2: Menhaj HaidariAbildsø IL

Søndag 13. september 2015 kl. 15:00

Senja – Kjelsås –

Sted: Senja Stadion 1

Dommer: Kim-Runar Dalberg OlsenKattfjord Sportsklubb

Assistentdommer 1: Kristian KristiansenBakkeby IK

Assistentdommer 2: Kevin Bakketun HjelmsethSørreisa IL Fotball

 

Søndag 13. september 2015 kl. 16:00

Harstad – KFUM

Sted: Harstad stadion

Dommer: Ole Martin LoeStakkevollan IF

Assistentdommer 1: Anders Johan KnutsenBallangen Fotballklubb

Assistentdommer 2: Ole Ragnar Jansen KnutsenØrland BK

 

Søndag 13. september 2015 kl. 16:30

Lyn – Mjølner

Sted: Bislett stadion

Dommer: Mohammad HafeziVind IL

Assistentdommer 1: Sondre Sørensen KiellandFurnes Fotball

Assistentdommer 2: Kim Larsen BjeglerudSkreia IL

Dommerveileder: Jørn Thomas SmedsrudDrøbak-Frogn IL

 

Søndag 13. september 2015 kl. 17:00

Grorud – Finnsnes

Sted: Grorud kunstgress

Dommer: Ole-Alexander Ekeli ValenKråkerøy IL

Assistentdommer 2: Andreas MellebySarpsborg FK

Dommerveileder: Per Aage ChristensenLillestrøm

 

Mandag 14. september 2015 kl. 16:00

Stabæk 2 – Tromsdalen

Sted: Nadderud kunstgress 2

Dommer: Shervin HeydaryLøten FK

Assistentdommer 1: Isaak BashevkinReady

Assistentdommer 2: Imran TariqFuruset Fotball IF

 

Mandag 14. september 2015 kl. 18:00

Vålerenga 2 – Skeid Fotball

Sted: Vallhall

Dommer: Magnus KoløyBjørndal IF

Assistentdommer 1: Henrik SkjevestadReady

Assistentdommer 2: Stian Røvig SletnerOppsal IF Fotball

 

Avdeling 2

Lørdag 12. september 2015 kl. 16:00

Lørenskog – Raufoss

Sted: Rolvsrud kunstgress

Dommer: Sulman HussainManglerud Star Fotball, IL

Assistentdommer 1: Henrik SkjevestadReady

Assistentdommer 2: Samir TaghizadehTveita IL

 

Drammen FK – Notodden

Sted: Marienlyst gml

Dommer: Haakon MaganÅl IL

Assistentdommer 1: Cathrine EideSki og ballklubben Skiold – Fotball

Assistentdommer 2: Håvard BjerkelundBirkebeineren, IF

Dommerveileder: Kristoffer HelgerudLier IL

 

Ørn Horten – Fram

Sted: Lystlunden Stadion KG

Dommer: Nedim BrbovicFevang FK

Assistentdommer 1: Rune NilsenNanset IF

Assistentdommer 2: Edis SistekFevang FK

Dommerveileder: Tom Jørgen JørgensenSandefjord Ballklubb

 

Søndag 13. september 2015 kl. 13:00

Kvik Halden – Alta

Sted: Halden stadion

Dommer: Jørgen HaugenKurland

Assistentdommer 1: Pål Rudi PettersenSelbak TIF

Assistentdommer 2: Thomas SkaiaaSprint-Jeløy, SK

 

Søndag 13. september 2015 kl. 15:00

Strømsgodset TF 2 – Moss

Sted: Marienlyst gml

Dommer: Tim-nicolai FjellvangUlefoss SF

Assistentdommer 1: Morten OlsenSkrim, IL

Assistentdommer 2: Håvard BjerkelundBirkebeineren, IF

 

Søndag 13. september 2015 kl. 16:00

Gjøvik-Lyn – Nybergsund IL Trysil

Sted: Gjøvik stadion

Dommer: Eivind BoddingHaga

Assistentdommer 1: Anders BoddingHaga

Assistentdommer 2: Nicolai Bryhn DybvadFjellhamar

Dommerveileder: Audun FremstadLøten FK

 

Mandag 14. september 2015 kl. 17:30

Sprint-Jeløy – Lillestrøm 2

Sted: Bellevue KG

Dommer: Ola Skjørli OterhalsHamar IL

Assistentdommer 1: Henrik Andreas Grenå PettersenGresvik IF

Assistentdommer 2: Shkodran DinajRilindja, IL

 

Avdeling 3

Lørdag 12. september 2015 kl. 15:00

Odda – Vidar

Sted: Odda stadion

Dommer: Andre Knudsen ArnholtErdal IL

Assistentdommer 1: Martin DavitianNymark IL

Assistentdommer 2: Alexander Åsvang EriksenTertnes Fotball Herrer

 

Lørdag 12. september 2015 kl. 16:00

Sola – Vindbjart

Sted: Sola stadion

Dommer: Ørjan VikeneDjerv 1919, SK

Assistentdommer 1: Kjell Arne LundinRandaberg IL – Fotball

Assistentdommer 2: Ivan DjuricHana IL

Dommerveileder: Tore Kristian NybøVaulen IL- fotball

 

Søndag 13. september 2015 kl. 15:00

Vard Haugesund – Ullensaker/Kisa

Sted: Haugesund stadion

Dommer: Sivert Ø. AmlandKringlebotn IL

Assistentdommer 1: Sabri CetintasSandnes Ulf

Assistentdommer 2: Yasin OkutanVaulen IL- fotball

Dommerveileder: Arve FløysvikDjerv 1919, SK

 

Søndag 13. september 2015 kl. 16:00

Egersunds – Eidsvold TF

Sted: Idrettsparken

Dommer: Ola KellerhalsVaulen IL- fotball

Assistentdommer 1: Mischa KellerhalsOrre IL fotball

Assistentdommer 2: Kjell Arne LundinRandaberg IL – Fotball

 

Søndag 13. september 2015 kl. 17:00

Fyllingsdalen – Arendal

Sted: Varden Amfi

Dommer: Svein Tore SinnesFlekkefjord FK

Assistentdommer 1: Bjørn Tore TvedtEidsvåg IL

Assistentdommer 2: Ørjan StrandBjarg, IL

 

Fløy – Fana

Sted: Flekkerøy kunstgress Colorlinebanen

Dommer: Mohammad Usman AslamLier IL

Assistentdommer 1: Sten Kristian Kalleberg MydlandGiv Akt, IL

Assistentdommer 2: Marcin KowalskiDjerv 1919, SK

 

Mandag 14. september 2015 kl. 19:00

Odd 2 – Donn

Sted: Skagerak Arena

Dommer: Rohit SaggiSki og ballklubben Skiold – Fotball

Assistentdommer 1: Terje RønningUrædd FK

Assistentdommer 2: Herman Leiulfsrud AassUrædd FK

 

Avdeling 4

Lørdag 12. september 2015 kl. 14:00

Rødde – Florø

Sted: Heimdal kunstgress

Dommer: Rikhard Haugen LyngKolstad Fotball

Assistentdommer 1: Sondre DahleHeimdal Fotballklubb

Assistentdommer 2: Jørgen Rønning ValstadsveFram, 

 

Førde – Brumunddal

Sted: Førde stadion

Dommer: Anders Bjerk HansenBjarg, IL

Assistentdommer 1: Andreas SandalHaugen IL

Assistentdommer 2: Brede NymarkSogndal IL

Dommerveileder: Inge SeglemÅrdal FK

 

Lørdag 12. september 2015 kl. 15:00

Træff – Elverum

Sted: Reknesbanen

Dommer: Mathias Smehus KringstadValder, IL – Fotball

Assistentdommer 1: Øyvind Nesdal BirkelandHerd, Spk. – Fotball

Assistentdommer 2: Martin SolheimSpjelkavik IL – Fotball

Dommerveileder: Bjørn Magne MyklebustMolde FK

 

Lørdag 12. september 2015 kl. 16:00

Byåsen TF – Stjørdals-Blink

Sted: Byåsen Arena

Dommer: Kristian AuneMelhus IL

Assistentdommer 1: Elias HavenvidKolstad Fotball

Assistentdommer 2: Aleksander RøkkeFram, IL

Dommerveileder: Arild SundetAstor Fotballklubb

 

Søndag 13. september 2015 kl. 16:00

HamKam – Strindheim TF

Sted: Briskeby

Dommer: Tommy FrydenlundGjøvik-Lyn, FK

Assistentdommer 1: Erland HarelandLesja IL

Assistentdommer 2: Kim André ØsthagenStange SK

 

Mandag 14. september 2015 kl. 16:30

Aalesund 2 – Nardo

Sted: Color Line Stadion

Dommer: Marius Hansen GrøttaGneist, IL

Assistentdommer 1: Martin SolheimSpjelkavik IL – Fotball

Assistentdommer 2: Fredrik LøkenBrattvåg IL – Fotball

 

Mandag 14. september 2015 kl. 18:00

Kongsvinger – Molde 2

Sted: Gjemselund

Dommer: Tore Olsen HagelundReady

Assistentdommer 1: Kristian RandenHof IL

Assistentdommer 2: Yahya SwajetGrue IL