OBOS-runde med skikkelig bunnoppgjør

0
206
Mads Skarsem, her i rollen som fjerdedommer. Foto: Oliver Skaret Barsøe

Mye står på spill når Tromsdalen tar i mot Notodden til kamp søndag kveld. Dommer i oppgjøret er Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK).

Tekst: Tore Myrberg  Foto: Oliver Skaret Barsøe

Begge lagene står med kun ett poeng så langt i sesongen, og står i fare for å bli hektet litt av den andre lagene om det blir tap søndag. Det kan gi en kamp med mye vilje i lagene, noe som blir en morsom utfordring for Mads.

Med seg som assistentdommere har han Imran Tariq (Furuset Fotball IF) og Kevin Bakketun Hjelmseth (Sørreisa IL Fotball), mens Vegar Ballovarre (Skjervøy IK) er fjerddeommer.

Her er dommeroppsettet for sjette runde i OBOS-ligaen:

Aalesund – Sogndal
Color Line Stadion 04.05.2019 15.30
Dommer: Marius Hansen Grøtta (Malmefjorden IL)
Ass.dommer 1: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Ruben Haugland (Tertnes Fotball Herrer)
4. dommer: Torgeir Halsen (Vanylven Fotballklubb)
Dommerveileder: Øyvind Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Fadder: Geir Tjervaag (Moltustranda IL – Fotball)

Sandefjord – Nest-Sotra
Komplett Arena 05.05.2019 15.00
Dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Ass.dommer 1: Steffen Tendvall Abrahamsen (Randesund IL)
Ass.dommer 2: Aleksander Jæger (Åssiden IF)
4. dommer: Stian Røvig Sletner (Bækkelagets SK)
Dommerveileder: Thor Håversen (Solbygg, FK)

KFUM – Jerv
KFUM-Arena 05.05.2019 18.00
Dommer: Christian Moen (Løvenstad)
Ass.dommer 1: Tom Kenneth Sandvold (Hauerseter)
Ass.dommer 2: Kim Minh Nguyen (Abildsø IL)
4. dommer: Sebastian Mikalsen (Rygge IL)
Dommerveileder: Petter Kristiansen Toppe (Bergen Nord, FK – Fotball)
Fadder: Karl Espen Eriksen (Sande Sportsklubb)

Raufoss – Kongsvinger
NAMMO stadion 05.05.2019 18.00
Dommer: Steinar Hauge (Bjarg, IL)
Ass.dommer 1: Thomas Skaiaa (Sprint-Jeløy, SK)
Ass.dommer 2: Erland Hareland (Lesja IL)
4. dommer: Tommy Frydenlund (FK Gjøvik-Lyn)
Dommerveileder: Audun Fremstad (Løten FK)

Tromsdalen – Notodden
TUIL Arena 05.05.2019 18.00
Dommer: Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK)
Ass.dommer 1: Imran Tariq (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Kevin Bakketun Hjelmseth (Sørreisa IL Fotball)
4. dommer: Vegar Ballovarre (Skjervøy IK)
Dommerveileder: Stig Are Sørensen (Ulfstind, IL)

Start – Strømmen
Sparebanken Sør Arena 05.05.2019 18.00
Dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Ass.dommer 1: Kjetil Nordmark (Orstad IL)
Ass.dommer 2: Bjørnar Drtina Bjørnstad (Gimletroll, IK-Fotball)
4. dommer: Sander Magdalon Bråten Johannessen (Randesund IL)
Dommerveileder: Roy Helge Olsen (Fløy – Flekkerøy)

HamKam – Sandnes Ulf
Briskeby 05.05.2019 18.00
Dommer: Ajdin Medic (Trosvik IF)
Ass.dommer 1: Rune Kjørstad (Skrim, IL)
Ass.dommer 2: Ole Johnny Løfald (Rindal IL)
4. dommer: Mohammad Hafezi (Vardal IF)
Dommerveileder: Arnor Geir Dingen (Lyngbø SK)

Ullensaker/Kisa – Skeid
Jessheim Stadion 05.05.2019 18.00
Dommer: Jan Morten Tennøy (Nore Neset IL)
Ass.dommer 1: Alf Olav Rossland (Åkra IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Frank Salbu Brandt Henneman (Bjarg, IL)
4. dommer: Henrik Andreas Grenå Pettersen (Gresvik IF)
Dommerveileder: Ole Ekroll Sørdahl (Asker SKK)
Fadder: Per Axel Nygren (Strømmen)

Tabellen

Lag S P
1 Aalesund 5 13
2 Sandefjord Fotball 5 9
3 Raufoss 5 9
4 Skeid 5 8
5 Kongsvinger 5 8
6 Ullensaker/Kisa 5 7
7 Nest-Sotra 5 7
8 KFUM 5 7
9 Start 5 7
10 Jerv 4 6
11 Sandnes Ulf 5 6
12 Strømmen 5 4
13 Sogndal 4 4
14 HamKam 4 4
15 Notodden 5 1
16 Tromsdalen 4 1