OBOS-runden starter med toppkamp

0
364

Lagene på andre- og tredjeplass på tabellen åpner runde 17 av OBOS-ligaen. Sandefjord tar i mot Start i et «sekspoengsoppgjør» allerede fredag kveld.

Kampen dømmes av Sivert Øksnes Amland, som har med seg Thomas Skaiaa og Bjørnar Drtina Bjørnstad som assistentdommere og Sebastian Mikalsen som fjerdedommer.

Sandefjord – Start
Komplett Arena 09.08.2019 19.00
Dommer: Sivert Øksnes Amland (Fana Fotball)
Ass.dommer 1: Thomas Skaiaa (Sprint-Jeløy, SK)
Ass.dommer 2: Bjørnar Drtina Bjørnstad (Gimletroll, IK-Fotball)
4. dommer: Sebastian Mikalsen (Rygge IL)
Dommerveileder: Roy Helge Olsen (Fløy – Flekkerøy)
Fadder: Morten Engebretsen (Sørumsand)

KFUM – Sandnes Ulf
KFUM-Arena 10.08.2019 15.30
Dommer: Christian Moen (Løvenstad)
Ass.dommer 1: Tom Kenneth Sandvold (Ådalsbruk Fotballklubb)
Ass.dommer 2: Sondre Dahle (Heimdal Fotballklubb)
4. dommer: Anders Bodding (Haga)

Kongsvinger – Raufoss
Gjemselund 1 kunstgress 11.08.2019 15.00
Dommer: Harald Røvig Sletner (Rustad IL)
Ass.dommer 1: Helge Myklebust (Freidig, SPK)
Ass.dommer 2: Philip Askjer (Eik IF Tønsberg)
4. dommer: Mohammad Hafezi (Vardal IF)
Dommerveileder: Svein Haugom (Ottestad IL)
Fadder: Rune Strand (Ridabu IL)

Aalesund – Strømmen
Color Line Stadion 11.08.2019 18.00
Dommer: Ajdin Medic (Trosvik IF)
Ass.dommer 1: Erland Hareland (Lesja IL)
Ass.dommer 2: Ruben Haugland (Tertnes Fotball Herrer)
4. dommer: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
Dommerveileder: Helge Roar Åndal (Molde FK)
Fadder: Geir Tjervaag (Moltustranda IL – Fotball)

Tromsdalen – Skeid
TUIL Arena 11.08.2019 18.00
Dommer: Marius Lien (Otra IL)
Ass.dommer 1: Ole Johnny Løfald (Rindal IL)
Ass.dommer 2: Frank Salbu Brandt Henneman (Bjarg, IL)
4. dommer: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
Dommerveileder: Bernt Håvard Bruheim (Sprint-Jeløy, SK)
Fadder: Roald Magne Johansen (Storfjord IL)

Notodden – Sogndal
Idrettsparken KG Notodden 11.08.2019 18.00
Dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Ass.dommer 1: Rune Kjørstad (Skrim, IL)
Ass.dommer 2: Aleksander Jæger (Åssiden IF)
4. dommer: Henrik Andreas Grenå Pettersen (Gresvik IF)
Dommerveileder: Egil Oseth (Steinberg IF)

Jerv – HamKam
Levermyr stadion 11.08.2019 18.00
Dommer: Magnus Nicolai Koløy (Bjørndal IF)
Ass.dommer 1: Kristian Solvang Johannessen (Falk, SK)
Ass.dommer 2: Kim Minh Nguyen (Abildsø IL)
4. dommer: Hussein Al-Kharasani (Tveit IL)
Dommerveileder: Espen Berntsen (Fart, FL)
Fadder: Tom Edvardsen (Norge – Fotball)

Ullensaker/Kisa – Nest-Sotra
Jessheim Stadion 11.08.2019 18.00
Dommer: Nordisk utveksling
Ass.dommer 1: Imran Tariq (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Nordisk utveksling
4. dommer: Ola Kellerhals (Vaulen IL- fotball)
Dommerveileder: Morten Bjørnstad Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)

Tabellen

Lag S P
1 Aalesund 16 41
2 Sandefjord Fotball 16 36
3 Start 16 34
4 Raufoss 16 28
5 KFUM 16 27
6 Sogndal 16 24
7 Kongsvinger 16 24
8 Sandnes Ulf 16 23
* Nest-Sotra 16 21
10 Ullensaker/Kisa 16 20
11 HamKam 16 19
12 Jerv 16 16
13 Skeid 16 14
14 * Strømmen 16 14
15 Notodden 16 13
16 Tromsdalen 16 2
SHARE
Previous articleMoen til Kypros
Next articleVernoika dømmer i Trondheim