Pedersen til Tsjekkia

0
328

Heller ikke i Europaligakvalifiseringen er det satt opp norske dommere denne runden. Men, Rune Pedersen skal til Tsjekkia og se på italienske Massimiliano Irrati.

Her er dommeroppsettet:

7 August 2018, 18:00 CET – Yerevan (Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht)
FC Pyunik (ARM) – Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
Referee: Pol van Boekel (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Joost van Zuilen (NED)
Fourth Official: Edwin van de Graaf (NED)
UEFA Referee Observer: Geórgios Bíkas (GRE)
UEFA Delegate: Tanya Gravina (MLT)

9 August 2018, 16:00 CET – Ufa (Stadion Neftyanik)
FC Ufa (RUS) – FC Progrès Niederkorn (LUX)
Referee: Stephan Klossner (SUI)
Assistant Referee 1: Marco Zürcher (SUI)
Assistant Referee 2: Jean-Yves Wicht (SUI)
Fourth Official: Urs Schnyder (SUI)
UEFA Referee Observer: Vadims Direktorenko (LVA)
UEFA Delegate: Jaŭhien Traciuk (BLR)

9 August 2018, 18:00 CET – Haifa (Itztadion Sammy Ofer)
Hapoel Haifa FC (ISR) – Atalanta BC (ITA)
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Fourth Official: Julian Weinberger (AUT)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Rudolphe Mannaerts (BEL)

9 August 2018, 18:00 CET – Yerevan (Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht)
Alashkert FC (ARM) – CFR 1907 Cluj (ROU)
Referee: Serhiy Boyko (UKR)
Assistant Referee 1: Viktor Matyash (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Voytyuk (UKR)
Fourth Official: Mykola Balakin (UKR)
UEFA Referee Observer: Miroslav Vitković (CRO)
UEFA Delegate: Siarhiej Iĺič (BLR)

9 August 2018, 18:00 CET – Riga (Skonto stadions)
FK Spartaks Jūrmala (LVA) – FK Sūduva (LTU)
Referee: Þorvaldur Árnason (ISL)
Assistant Referee 1: Jóhann Gunnar Guðmundsson (ISL)
Assistant Referee 2: Birkir Sigurðarson (ISL)
Fourth Official: Þóroddur Hjaltalín (ISL)
UEFA Referee Observer: Karel Bohuněk (CZE)
UEFA Delegate: Svitlana Shkil (UKR)

9 August 2018, 18:30 CET – Leipzig (Red Bull Arena)
RB Leipzig (GER) – U Craiova 1948 CS (ROU)
Referee: Paweł Gil (POL)
Assistant Referee 1: Konrad Sapela (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
Fourth Official: Krzysztof Jakubik (POL)
UEFA Referee Observer: Raymond Ellingham (WAL)
UEFA Delegate: Sándor Berzi (HUN)

9 August 2018, 19:00 CET – Minsk (Nacyjanaĺny Alimpijski stadyjon Dynama)
FC Dinamo Minsk (BLR) – FC Zenit (RUS)
Referee: Anastásios Papapétrou (GRE)
Assistant Referee 1: Trýfon Petrópoulos (GRE)
Assistant Referee 2: Vasílios Kamboúris (GRE)
Fourth Official: Ángelos Evángelou (GRE)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Zoran Cvrk (CRO)

9 August 2018, 19:00 CET – Graz (Merkur Arena)
SK Puntigamer Sturm Graz (AUT) – AEK Larnaca FC (CYP)
Referee: Mohammed Al-Hakim (SWE)
Assistant Referee 1: Peter Magnusson (SWE)
Assistant Referee 2: Fredrik Klyver (SWE)
Fourth Official: Magnus Lindgren (SWE)
UEFA Referee Observer: Emil Božinovski (MKD)
UEFA Delegate: Ariel Kenneth Scheiman (ISR)

9 August 2018, 19:00 CET – Olomouc (Andrův stadion)
SK Sigma Olomouc (CZE) – FC Kairat Almaty (KAZ)
Referee: Massimiliano Irrati (ITA)
Assistant Referee 1: Fabiano Preti (ITA)
Assistant Referee 2: Stefano Liberti (ITA)
Fourth Official: Gianpaolo Calvarese (ITA)
UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)

9 August 2018, 19:00 CET – Odessa (Stadion Chornomoretsʹ)
FC Mariupol (UKR) – FC Girondins de Bordeaux (FRA)
Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrović (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgić (CRO)
Fourth Official: Marin Vidulin (CRO)
UEFA Referee Observer: David Malcolm (NIR)
UEFA Delegate: Kuanysh Kanapyanov (KAZ)

9 August 2018, 19:00 CET – Žilina (Štadión MŠK Žilina)
AS Trenčín (SVK) – Feyenoord (NED)
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Markus Gutschi (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Staudinger (AUT)
Fourth Official: Walter Altmann (AUT)
UEFA Referee Observer: Alieh Čykun (BLR)
UEFA Delegate: Rainer Koch (GER)

9 August 2018, 19:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
Apollon Limassol FC (CYP) – FC Dinamo Brest (BLR)
Referee: Carlos Miguel Taborda Xistra (POR)
Assistant Referee 1: Nuno Filipe dos Santos Tomás Pereira (POR)
Assistant Referee 2: Álvaro Daniel Carvalho Mesquita (POR)
Fourth Official: João Carlos dos Santos Capela (POR)
UEFA Referee Observer: Vasyl Melnychuk (UKR)
UEFA Delegate: Vito Di Gioia (ITA)

9 August 2018, 19:00 CET – Razgrad (Ludogorets Arena)
PFC Ludogorets 1945 (BUL) – HŠK Zrinjski (BIH)
Referee: Vitaliy Meshkov (RUS)
Assistant Referee 1: Anton Averyanov (RUS)
Assistant Referee 2: Rashid Abusuyev (RUS)
Fourth Official: Sergey Lapochkin (RUS)
UEFA Referee Observer: Drago Kos (SVN)
UEFA Delegate: Bujar Kasmi (ALB)

9 August 2018, 19:00 CET – Tiraspol (Stadionul Sheriff)
FC Sheriff Tiraspol (MDA) – Valur Reykjavík (ISL)
Referee: Arnold Hunter (NIR)
Assistant Referee 1: Richard Storey (NIR)
Assistant Referee 2: David Anderson (NIR)
Fourth Official: Tim Marshall (NIR)
UEFA Referee Observer: Marco Borg (MLT)
UEFA Delegate: Könül Mehtiyeva (AZE)

9 August 2018, 19:00 CET – Beer Sheva (Itztadion Yaakov Turner Toto)
Hapoel Beer-Sheva FC (ISR) – APOEL FC (CYP)
Referee: Aleksey Yes’kov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitriy Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Dmitriy Safyan (RUS)
Fourth Official: Vladimir Moskalev (RUS)
UEFA Referee Observer: Ján Fašung (SVK)
UEFA Delegate: Angelo Chetcuti (MLT)

9 August 2018, 19:00 CET – Tbilisi (Mikheil Meskhis Stadioni)
FC Torpedo Kutaisi (GEO) – FK Kukësi (ALB)
Referee: Alan Mario Sant (MLT)
Assistant Referee 1: Edward Spiteri (MLT)
Assistant Referee 2: Roberto Vella (MLT)
Fourth Official: Matthew De Gabriele (MLT)
UEFA Referee Observer: Aleksey Spirin (RUS)
UEFA Delegate: Aurel Mihail Ionescu (ROU)

9 August 2018, 19:20 CET – Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok (POL) – KAA Gent (BEL)
Referee: Ali Palabıyık (TUR)
Assistant Referee 1: Kerem Ersoy (TUR)
Assistant Referee 2: Serkan Olguncan (TUR)
Fourth Official: Koray Gençerler (TUR)
UEFA Referee Observer: Alexandru Deaconu (ROU)
UEFA Delegate: Nebojša Ivković (SRB)

9 August 2018, 19:45 CET – Farum (Right to Dream Park)
FC Nordsjælland (DEN) – FK Partizan (SRB)
Referee: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
Assistant Referee 1: Teodoro Sobrino Magán (ESP)
Assistant Referee 2: José Enrique Naranjo Pérez (ESP)
Fourth Official: José Luis Munuera Montero (ESP)
UEFA Referee Observer: António Manuel Almeida da Costa (POR)
UEFA Delegate: Thura Win (ENG)

9 August 2018, 19:45 CET – Sofia (Natsionalen Stadion Vasil Levski)
PFC CSKA Sofia (BUL) – FC København (DEN)
Referee: Bart Vertenten (BEL)
Assistant Referee 1: Rien Vanyzere (BEL)
Assistant Referee 2: Thibaud Nijssen (BEL)
Fourth Official: Bram Van Driessche (BEL)
UEFA Referee Observer: Manuel Díaz Vega (ESP)
UEFA Delegate: Ivan Tsitovich (RUS)

9 August 2018, 20:00 CET – Istanbul (Başakşehir Fatih Terim Stadyumu)
İstanbul Başakşehir (TUR) – Burnley FC (ENG)
Referee: Srđan Jovanović (SRB)
Assistant Referee 1: Uroš Stojković (SRB)
Assistant Referee 2: Milan Mihajlović (SRB)
Fourth Official: Ilija Brdar (SRB)
UEFA Referee Observer: Vítor Manuel Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Pavel Kolev (BUL)

9 August 2018, 20:00 CET – Genk (Luminus Arena)
KRC Genk (BEL) – KKS Lech Poznań (POL)
Referee: Ionuț Marius Avram (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Cristian Mircea Orbuleț (ROU)
Fourth Official: Horațiu Mircea Feșnic (ROU)
UEFA Referee Observer: Zoran Petrović (SRB)
UEFA Delegate: Graham Hover (ENG)

9 August 2018, 20:00 CET – Arnhem (GelreDome)
Vitesse (NED) – FC Basel 1893 (SUI)
Referee: Georgi Kabakov (BUL)
Assistant Referee 1: Martin Margaritov (BUL)
Assistant Referee 2: Diyan Valkov (BUL)
Fourth Official: Nikola Popov (BUL)
UEFA Referee Observer: László Vágner (HUN)
UEFA Delegate: Łukasz Wachowski (POL)

9 August 2018, 20:00 CET – Piraeus (Stádio Geórgios Karaïskákis)
Olympiakos FC (GRE) – FC Luzern (SUI)
Referee: François Letexier (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Mehdi Rahmouni (FRA)
Fourth Official: Thomas Léonard (FRA)
UEFA Referee Observer: Eugen Strigel (GER)
UEFA Delegate: Haris Gvozden (BIH)

9 August 2018, 20:00 CET – Istanbul (Vodafone Park)
Beşiktaş JK (TUR) – LASK Linz (AUT)
Referee: Bartosz Frankowski (POL)
Assistant Referee 1: Marcin Boniek (POL)
Assistant Referee 2: Jakub Winkler (POL)
Fourth Official: Zbigniew Dobrynin (POL)
UEFA Referee Observer: Matteo Simone Trefoloni (ITA)
UEFA Delegate: David McDowell Zor (SVN)

9 August 2018, 20:00 CET – Ljubljana (Stadion Stožice)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) – HJK Helsinki (FIN)
Referee: Benoît Millot (FRA)
Assistant Referee 1: Frédéric Haquette (FRA)
Assistant Referee 2: Stephan Luzi (FRA)
Fourth Official: Éric Wattellier (FRA)
UEFA Referee Observer: Robert Małek (POL)
UEFA Delegate: Borja Bilbao (ESP)

9 August 2018, 20:30 CET – Zaporizhia (Slavutych-Arena)
FC Zorya Luhansk (UKR) – SC Braga (POR)
Referee: Tobias Welz (GER)
Assistant Referee 1: Eduard Beitinger (GER)
Assistant Referee 2: Martin Thomsen (GER)
Fourth Official: Sören Storks (GER)
UEFA Referee Observer: Edward Foley (IRL)
UEFA Delegate: Sergiu Lisnic (MDA)

9 August 2018, 20:45 CET – Sarpsborg (Sarpsborg Stadion)
Sarpsborg 08 FF (NOR) – HNK Rijeka (CRO)
Referee: Kevin Clancy (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Douglas Ross (SCO)
Fourth Official: Donald Robertson (SCO)
UEFA Referee Observer: Bo Karlsson (SWE)
UEFA Delegate: Róbert Barczi (HUN)

9 August 2018, 20:45 CET – Edinburgh (Easter Road Stadium)
Hibernian FC (SCO) – Molde FK (NOR)
Referee: Ádám Farkas (HUN)
Assistant Referee 1: Péter Kóbor (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Szert (HUN)
Fourth Official: Ferenc Karakó (HUN)
UEFA Referee Observer: Cyril Zimmermann (SUI)
UEFA Delegate: Fiona Pförtke (GER)

9 August 2018, 20:45 CET – Split (Stadion Poljud)
HNK Hajduk Split (CRO) – FC FCSB (ROU)
Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
Assistant Referee 1: Luís André Ferreira Pinto Campos (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Miguel Mota Almeida (POR)
Fourth Official: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel (POR)
UEFA Referee Observer: Nikolay Ivanov (RUS)
UEFA Delegate: Per Svärd (SWE)

9 August 2018, 20:45 CET – Glasgow (Ibrox Stadium)
Rangers FC (SCO) – NK Maribor (SVN)
Referee: Roy Reinshreiber (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: David Elias Biton (ISR)
Fourth Official: Eitan Shmuelevitz (ISR)
UEFA Referee Observer: Jaap Uilenberg (NED)
UEFA Delegate: Bernhard Neuhold (AUT)

9 August 2018, 20:45 CET – Belgrade (Stadion Rajko Mitić)
FK Spartak Subotica (SRB) – Brøndby IF (DEN)
Referee: Kevin Blom (NED)
Assistant Referee 1: Rob van de Ven (NED)
Assistant Referee 2: Charles Schaap (NED)
Fourth Official: Siemen Mulder (NED)
UEFA Referee Observer: Gaetano De Gabriele (MLT)
UEFA Delegate: Paul Lyon (GIB)

9 August 2018, 20:45 CET – Cork (Turner’s Cross)
Cork City FC (IRL) – Rosenborg BK (NOR)
Referee: Petr Ardeleánu (CZE)
Assistant Referee 1: Tomáš Mokrusch (CZE)
Assistant Referee 2: Jakub Hrabovský (CZE)
Fourth Official: Karel Hrubeš (CZE)
UEFA Referee Observer: Ioánnis Tsachilídis (GRE)
UEFA Delegate: Ísak Mikladal (FRO)

9 August 2018, 20:45 CET – Cardiff (Cardiff City Stadium)
The New Saints FC (WAL) – FC Midtjylland (DEN)
Referee: Peter Kráľovič (SVK)
Assistant Referee 1: Miroslav Benko (SVK)
Assistant Referee 2: Erik Weiss (SVK)
Fourth Official: Boris Marhefka (SVK)
UEFA Referee Observer: Helmut Fleischer (GER)
UEFA Delegate: Michel Schafroth (SUI)

9 August 2018, 21:00 CET – Warsaw (Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego)
Legia Warszawa (POL) – F91 Dudelange (LUX)
Referee: Halis Özkahya (TUR)
Assistant Referee 1: Ekrem Kan (TUR)
Assistant Referee 2: Hakan Yemişken (TUR)
Fourth Official: Alper Ulusoy (TUR)
UEFA Referee Observer: Jari Maisonlahti (FIN)
UEFA Delegate: Peadar Ryan (IRL)

9 August 2018, 21:05 CET – Bratislava (Štadión Pasienky)
ŠK Slovan Bratislava (SVK) – SK Rapid Wien (AUT)
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Michał Obukowicz (POL)
Assistant Referee 2: Radosław Siejka (POL)
Fourth Official: Tomasz Musiał (POL)
UEFA Referee Observer: Jens Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Michael Foster (ENG)

9 August 2018, 21:45 CET – Seville (Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán)
Sevilla FC (ESP) – FK Žalgiris Vilnius (LTU)
Referee: Bojan Pandzic (SWE)
Assistant Referee 1: Magnus Sjöblom (SWE)
Assistant Referee 2: Mikael Hallin (SWE)
Fourth Official: Kaspar Sjöberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Miroslav Tulinger (CZE)
UEFA Delegate: Vasko Dojčinovski (MKD)