Rune Pedersen skal ut i internasjonalt veilederoppdrag på den siste dagen av EM-kvalifiseringens gruppespill. Der skal Gianluca Rocchi dømme kampen mellom Tyrkia og Island. Island er allerede klare for EM i Frankrike i 2016, mens Tyrkia håper å komme til playoff.

Her er kampene i EM-kvalifiseringen 13. oktober:

13 October 2015

Skonto Stadions, Riga (LVA), Group A, 20:45 CET 
Latvia – Kazakhstan

Referee: Steven McLean (SCO)
Assistant Referees: Graeme Stewart (SCO), David McGeachie (SCO)
Additional Assistant Referees: Kevin Clancy (SCO), Donald Robertson (SCO)
Fourth Official: Stuart Stevenson (SCO)
UEFA Delegate: Dimitri Bokeria (GEO)

UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Referee Liaison Officer: Aleksandrs Anufrijevs (LVA)

Amsterdam ArenA, Amsterdam (NED), Group A, 20:45 CET 
Netherlands – Czech Republic

Referee: Damir Skomina (SVN)
Assistant Referees: Jure Praprotnik (SVN), Robert Vukan (SVN)
Additional Assistant Referees: Slavko Vinčić (SVN), Mitja Žganec (SVN)
Fourth Official: Manuel Vidali (SVN)
UEFA Delegate: Adrian Titcombe (ENG)

UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Referee Liaison Officer: Jef L. F. van Vliet (NED)

Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya (TUR), Group A, 20:45 CET 
Turkey – Iceland

Referee: Gianluca Rocchi (ITA)
Assistant Referees: Elenito Di Liberatore (ITA), Mauro Tonolini (ITA)
Additional Assistant Referees: Antonio Damato (ITA), Carmine Russo (ITA)
Fourth Official: Andrea Padovan (ITA)
UEFA Delegate: Ivan Borissov Lekov (BUL)

UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Referee Liaison Officer: Alper Dogmen (TUR)

King Baudouin Stadium, Brussels (BEL), Group B, 20:45 CET 
Belgium – Israel

Referee: Anastasios Sidiropoulos (GRE)
Assistant Referees: Damianos Efthimiadis (GRE), Polychronis Kostaras (GRE)
Additional Assistant Referees: Michael Koukoulakis (GRE), Stavros Tritsonis (GRE)
Fourth Official: Christos Akrivos (GRE)
UEFA Delegate: Jim Stjerne Hansen (DEN)

UEFA Referee Observer: Hans Reijgwart (NED)
UEFA Referee Liaison Officer: Kris Bellon (BEL)

GSP, Nicosia (CYP), Group B, 20:45 CET 
Cyprus – Bosnia and Herzegovina

Referee: Anthony Taylor (ENG)
Assistant Referees: John Brooks (ENG), Lee Betts (ENG)
Additional Assistant Referees: Mark Clattenburg (ENG), Robert Madley (ENG)
Fourth Official: Jake Collin (ENG)
UEFA Delegate: Markus Stenger (GER)

UEFA Referee Observer: Roberto Rosetti (ITA)
UEFA Referee Liaison Officer: Panayiotis Kailis (CYP)

Cardiff City Stadium, Cardiff (WAL), Group B, 20:45 CET 
Wales – Andorra

Referee: Kevin Blom (NED)
Assistant Referees: Patrick Langkamp (NED), Rob van de Ven (NED)
Additional Assistant Referees: Serdar Gözübüyük (NED), Jochem Kamphuis (NED)
Fourth Official: Charles Schaap (NED)
UEFA Delegate: Luca Zorzi (SUI) 

UEFA Referee Observer: Charles Agius (MLT)
UEFA Referee Liaison Officer:

Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia (BUL), Group H, 20:45 CET 
Bulgaria – Azerbaijan

Referee: Tamás  Bognár (HUN)
Assistant Referees: Peter Berettyán (HUN), Gabor Erös (HUN)
Additional Assistant Referees: István Vad (HUN), Zsolt Szabó (HUN)
Fourth Official: Theodoros Georgiou (HUN)
UEFA Delegate: Ariel Kenneth Scheiman (ISR)

UEFA Referee Observer: John Fleming (SCO)
UEFA Referee Liaison Officer: Ivo Kolev (BUL)

Stadio Olimpico, Rome (ITA), Group H, 20:45 CET 
Italy – Norway

Referee: Felix Brych (GER)
Assistant Referees: Mark Borsch (GER), Stefan Lupp (GER)
Additional Assistant Referees: Bastian Dankert (GER), Marco Fritz (GER)
Fourth Official: Marco Achmüller (GER)
UEFA Delegate: Barry W. Bright (ENG)

UEFA Referee Observer: Patrick Kelly (IRL)
UEFA Referee Liaison Officer: Giovanni Rantucci (ITA)

National Stadium, Ta’ Qali (MLT), Group H, 20:45 CET 
Malta – Croatia

Referee: Andre Marriner (ENG)
Assistant Referees: Stephen Child (ENG), Michael Salisbury (ENG)
Additional Assistant Referees: Craig Pawson (ENG), Lee Mason (ENG)
Fourth Official: Michael Mullarkey (ENG)
UEFA Delegate: Borja Santana (ESP)

UEFA Referee Observer: Alain Hamer (LUX)
UEFA Referee Liaison Officer: Roberto Vella (MLT)