Saggi til Tromsø for sekspoengsoppgjør

0
863
Rohit Saggi

Det er så jevnt i Eliteserien at 10 av 16 fortsatt kjemper for å unngå nedrykksstriden. Det gjør noen av kampene ekstra spennende.

Et slikt oppgjør går i Tromsø søndag kveld, når LSK kommer på besøk. Tromsø ligger på den utsatte kvalifiseringsplassen, og har henholdsvis tre og fire poeng forsprang på Sarpsborg og Strømsgodset.

Samtidig er det ikke mer enn fire poeng opp til Lillestrøm på tiendeplass og seks poeng opp til syvendeplassen til Kristiansund.

Kampen i Tromsø dømmes av Rohit Saggi, og han har med seg Dag Roger Nebben og Kristoffer Gullhav som assistenter og Harald Røvig Sletner som fjerdedommer.

Her er dommeroppsettet for runde 18:

Odd – Rosenborg
Skagerak Arena 17.08.2019 18.00
Dommer: Tommy Skjerven (Kaupanger IL)
Ass.dommer 1: Kim André Johnsen (Frogner)
Ass.dommer 2: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
4. dommer: Tom Harald Hagen (Brandval IL)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Helge Breilid (Start, IK)

Stabæk – Kristiansund
Nadderud stadion 18.08.2019 16.00
Dommer: Svein Oddvar Moen (Haugar, SK)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
4. dommer: Sigurd Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Dommerveileder: Arild Haugstad (Faaberg Fotball)
Kampdelegat: Roald Magne Johansen (Storfjord IL)

Ranheim – Molde
EXTRA Arena 18.08.2019 18.00
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Gneist, IL)
Ass.dommer 2: Geir-Oskar Isaksen (Ramfjord Ungdoms- og Idrettslag)
4. dommer: Mathias Støfringshaug (Verdal IL)
Dommerveileder: Kjell Gunnar Alseth (Stjørdals-Blink Fotball)
Kampdelegat: Arild Rudolf Thorp (Stabæk Fotball)

Tromsø – Lillestrøm
Alfheim stadion 18.08.2019 18.00
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Harald Røvig Sletner (Rustad IL)
Dommerveileder: Jan Petter Randen (Hof IL)
Kampdelegat: Kjell Hulby (Frogner)

Vålerenga – Haugesund
Intility Arena 18.08.2019 18.00
Dommer: Dag Vidar Hafsås (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 1: Runar Langseth (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 2: Jim Andre Alnes Dyb (Valder, IL – Fotball)
4. dommer: Christian Moen (Løvenstad)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)
Kampdelegat: Ole Andreas Glette (Sportsklubben Vard Haugesund)

Mjøndalen – Brann
Consto Arena 18.08.2019 18.00
Dommer: Trond Ivar Døvle (Fjellhamar)
Ass.dommer 1: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (Ready)
Ass.dommer 2: Ivar Michael Bergum Jahr (Raufoss Fotball)
4. dommer: Harald Magnus Børresen (Helgerød IL)
Dommerveileder: Morten Bjørnstad Høgberg (Manglerud Star Fotball,IL)
Kampdelegat: Rolf Inge Holøien (Sarpsborg 08 Fotballforening)

Viking – Strømsgodset
SR-Bank Arena 18.08.2019 20.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Trond Henry Tengesdal (Egersunds Idrettsklubb)

Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt
Sarpsborg st KG 19.08.2019 19.00
Dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Ass.dommer 1: Reidar Mørkestøl Gundersen (Frisk Asker, IF)
Ass.dommer 2: Ivar Askeland (Kvernbit, IL)
4. dommer: Abdulhadi Al-Fahad (Ekholt BK)
Dommerveileder: Rune Pedersen (Sprint-Jeløy, SK)
Kampdelegat: Vidar Hilmen (Øystre Slidre IL)

 

Tabellen

Lag S P
1 Bodø/Glimt 17 38
2 Molde 17 36
3 Odd 17 33
4 Brann 17 29
5 Rosenborg 17 28
6 Vålerenga 17 26
7 Kristiansund 17 23
8 Viking 17 22
9 Haugesund 17 21
10 Lillestrøm 17 21
11 Ranheim TF 17 18
12 Mjøndalen 17 17
13 Stabæk 17 17
14 Tromsø 17 17
15 Sarpsborg 08 17 14
16 Strømsgodset 17 13