Kvalifiseringen til Champions League for kvinner er godt i gang, og i dag spilles finalene i første runde. Dessverre er det ingen norske dommere med, men vi har RBK med som norsk lag.

Foto: Stein Langørgen

Rosenborg spiller mot Minsk fra Belarus i ettermiddag, og har fått polsk hoveddommer i Ewa Augustyn.

Vinnerne i finalene under skal ut i en ny kvalifiseringsrunde med 24 lag, hvor man trekker motstander og spiller dobbeltkamp hjemme/borte. Vinneren av de oppgjørene går til gruppespillet som består av 16 lag. Lyon, Barcelona, Chelsea og Wolfsburg er allerede kvalifisert til gruppespillet.

Group 1

Match for Third Place
21 August 2022, 11:00 CET – Radenci, Slovenia (Športni park Radenci)
ŽNK Pomurje (SVN) – FC Hayasa (ARM)
Referee: Ioánna Allagiótou (CYP, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Theodóra Myrianthéa (CYP)
Assistant Referee 2: Veronica Vettorel (ITA)
Fourth Official: Silvia Gasperotti (ITA)
UEFA Referee Observer: Anelia Sinabova (BUL)
UEFA Delegate: Nermina Hadžibajrić (BIH)

Final
21 August 2022, 17:30 CET – Murska Sobota, Slovenia (Mestni stadion Fazanerija)
Shelbourne Ladies FC (IRL) – Valur Reykjavík (ISL)
Referee: Voĺha Blockaja (BLR, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Nastassia Dančanka (BLR)
Assistant Referee 2: Sidsel Fabricius Dall (DEN)
Fourth Official: Frederikke Lydia Søkjær (DEN)
UEFA Referee Observer: Anelia Sinabova (BUL)
UEFA Delegate: Nermina Hadžibajrić (BIH)

Group 2

Match for Third Place
21 August 2022, 20:30 CET – Katerini, Greece (Dimotikó Stádio Katerínis)
Swansea City Ladies FC (WAL) – Ferencvárosi TC (HUN)
Referee: Kateryna Usova (UKR, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Svitlana Hrushko (UKR)
Assistant Referee 2: Lena Hirtl (AUT)
Fourth Official: Olivia Tschon (AUT)
UEFA Referee Observer: Snježana Fočić (CRO)
UEFA Delegate: Barbara Moschini (ITA)

Final
21 August 2022, 15:30 CET – Katerini, Greece (Dimotikó Stádio Katerínis)
AS PAOK (GRE) – Rangers LFC (SCO)
Referee: Ionela Alina Peșu (ROU, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Mihaela Elena Țepușă (ROU)
Assistant Referee 2: Ugnė Šmitaitė (LTU)
Fourth Official: Jurgita Mačikunytė (LTU)
UEFA Referee Observer: Snježana Fočić (CRO)
UEFA Delegate: Barbara Moschini (ITA)

Group 3

Match for Third Place
21 August 2022, 11:00 CET – Varaždin, Croatia (Nogometni stadion “Varteks”)
ŽNK Split (CRO) – KSK Lanchkhuti (GEO)
Referee: Emanuela Rusta (ALB, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Erinda Kume (ALB)
Assistant Referee 2: May Moalem (ISR)
Fourth Official: Meitar Shemesh (ISR)
UEFA Referee Observer: Miroslava Migaľová (SVK)
UEFA Delegate: Ingrida Siliūnienė (LTU)

Final
21 August 2022, 18:00 CET – Varaždin, Croatia (Nogometni stadion “Varteks”)
BIİK-Qazyǵurt (KAZ) – ZhFK Zhytlobud-2 Kharkiv (UKR)
Referee: Minka Vekkeli (FIN, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Heini Hyvönen (FIN)
Assistant Referee 2: Vasilía Tsiklitári (GRE)
Fourth Official: Anastasía Mylopoúlou (GRE)
UEFA Referee Observer: Miroslava Migaľová (SVK)
UEFA Delegate: Ingrida Siliūnienė (LTU)

Group 4

Match for Third Place
21 August 2022, 21:00 CET – Nicosia, Cyprus (Makário Stádio)
KÍ Klaksvík (FRO) – SFK Rīga (LVA)
Referee: Réka Molnár (HUN, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Petra Majorné Nagy (HUN)
Assistant Referee 2: Vjolca Izeiri (MKD)
Fourth Official: Irena Velevačkoska-Ristevski (MKD)
UEFA Referee Observer: Christine Frai (GER)
UEFA Delegate: Sanja Bosanac-Perišić (MNE)

Final
21 August 2022, 16:30 CET – Nicosia, Cyprus (Makário Stádio)
FC Zürich Frauen (SUI) – Apóllon Ladies FC (CYP)
Referee: Eléni Andoníou (GRE, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Chrysoúla Kourombýlia (GRE)
Assistant Referee 2: Liana Grigoryan (ARM)
Fourth Official: Sofik Torosyan (ARM)
UEFA Referee Observer: Christine Frai (GER)
UEFA Delegate: Sanja Bosanac-Perišić (MNE)

Group 5

Match for Third Place
21 August 2022, 12:00 CET – Łódź, Poland (Stadion Miejski im. Władysława Króla)
UKS SMS Łódź (POL) – FC Gintra (LTU)
Referee: Alexandra Collin (FRA, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Clémentine Dubreil (FRA)
Assistant Referee 2: Aida Jusufović (BIH)
Fourth Official: Tanja Račić (BIH)
UEFA Referee Observer: Sofía Karagiórgi (CYP)
UEFA Delegate: Aleksandra Ana Raspopović (MNE)

Final
21 August 2022, 18:00 CET – Łódź, Poland (Stadion Miejski im. Władysława Króla)
RSC Anderlecht (BEL) – KuPS Kuopio (FIN)
Referee: Jelena Cvetković (SRB, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Danijela Mitrović (SRB)
Assistant Referee 2: Victoria Finlay (NIR)
Fourth Official: Louise Thompson (NIR)
UEFA Referee Observer: Sofía Karagiórgi (CYP)
UEFA Delegate: Aleksandra Ana Raspopović (MNE)

Group 6

Match for Third Place
21 August 2022, 15:30 CET – Turin, Italy (Juventus Training Ground)
Racing FC Union Luxembourg (LUX) – Tallinna FC Flora (EST)
Referee: Ana Maria Alexandra Terteleac (ROU, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Daniela Constantinescu (ROU)
Assistant Referee 2: Ivona Pejić (CRO)
Fourth Official: Jelena Kumer (CRO)
UEFA Referee Observer: Dilan Deniz Gökcek İşcan (TUR)
UEFA Delegate: Ghislaine Labbé (FRA)

Final
21 August 2022, 20:30 CET – Turin, Italy (Juventus Training Ground)
Juventus (ITA) – FC Kiryat Gat (ISR)
Referee: María Dolores Martínez Madrona (ESP, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Rocío Puente Pino (ESP)
Assistant Referee 2: Tamara Došen (BIH)
Fourth Official: Merima Čelik (BIH)
UEFA Referee Observer: Dilan Deniz Gökcek İşcan (TUR)
UEFA Delegate: Ghislaine Labbé (FRA)

Group 7

Match for Third Place
21 August 2022, 10:00 CET – Cluj-Napoca, Romania (Cluj Arena)
Glentoran Women (NIR) – Birkirkara FC (MLT)
Referee: Anastasiya Romanyuk (UKR, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Oleksandra Vdovina (UKR)
Assistant Referee 2: Ana Ciobotaru (MDA)
Fourth Official: Oxana Cruc (MDA)
UEFA Referee Observer: Hilda McDermott (IRL)
UEFA Delegate: Edlira Jaupaj (ALB)

Final
21 August 2022, 17:00 CET – Cluj-Napoca, Romania (Cluj Arena)
Olimpia Cluj-Napoca (ROU) – SFK 2000 Sarajevo (BIH)
Referee: Lucie Šulcová (CZE, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Nikola Šafránková (CZE)
Assistant Referee 2: Sabrina Keinersdorfer (SUI)
Fourth Official: Michèle Schmölzer (SUI)
UEFA Referee Observer: Hilda McDermott (IRL)
UEFA Delegate: Edlira Jaupaj (ALB)

Group 8

Match for Third Place
21 August 2022, 12:00 CET – Enschede, Netherlands (Sportcampus Diekman)
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – KFF EP-Hajvalia (KOS)
Referee: Kristina Georgieva (BUL, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Dorieta Valeva (BUL)
Assistant Referee 2: Deybet Gök (TUR)
Fourth Official: Gamze Durmuş Pakkan (TUR)
UEFA Referee Observer: Emilia Wnuk (POL)
UEFA Delegate: Roxana Berceanu (ROU)

Final
21 August 2022, 18:00 CET – Enschede, Netherlands (Sportcampus Diekman)
FC Twente (NED) – SL Benfica (POR)
Referee: Maria Marotta (ITA, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Veronica Martinelli (ITA)
Assistant Referee 2: Georgía Komisopoúlou (GRE)
Fourth Official: Andromáchi Tsioflíki (GRE)
UEFA Referee Observer: Emilia Wnuk (POL)
UEFA Delegate: Roxana Berceanu (ROU)

Group 9

Match for Third Place
21 August 2022, 17:00 CET – Skopje, North Macedonia (Trening centar “Petar Miloševski”)
FK Lokomotiv Stara Zagora (BUL) – ŽFK Ljuboten (MKD)
Referee: Zoí Stávrou (CYP, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: María Christodoúlou (CYP)
Assistant Referee 2: Giulia Tempestilli (ITA)
Fourth Official: Martina Molinaro (ITA)
UEFA Referee Observer: Olga Tanschi (MDA)
UEFA Delegate: Knarik Abelyan (ARM)

Final
21 August 2022, 11:00 CET – Skopje, North Macedonia (Trening centar “Petar Miloševski” – small stadium)
FK Dynama-BDUFK (BLR) – SKN St. Pölten Frauen (AUT)
Referee: Rasa Grigonė (LTU, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Irina Pozdejeva (LTU)
Assistant Referee 2: Silvia Fernández Pérez (ESP)
Fourth Official: Olatz Rivera Olmedo (ESP)
UEFA Referee Observer: Olga Tanschi (MDA)
UEFA Delegate: Knarik Abelyan (ARM)

Group 10

Final
21 August 2022, 18:00 CET – Budva, Montenegro (Stadion Mitar Mićo Goliš)
KFF Vllaznia (ALB) – Spartak Myjava (SVK)
Referee: Tatıana Sorokopýdova (KAZ, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Nargıs Maǵaý (KAZ)
Assistant Referee 2: Iryna Chayka (UKR)
Fourth Official: Lyudmyla Telʹbukh (UKR)
UEFA Referee Observer: Andonía Kókotou (GRE)
UEFA Delegate: Ewa Gajewska (POL)

Group 11

Final
21 August 2022, 19:00 CET – Subotica, Serbia (Gradski stadion Subotica)
ŽFK Spartak Subotica (SRB) – ALG Spor (TUR)
Referee: Viola Raudziņa (LVA, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Diāna Vanaga-Araja (LVA)
Assistant Referee 2: Irmgard Van Meirvenne (BEL)
Fourth Official: Caroline Lanssens (BEL)
UEFA Referee Observer: Sjoukje de Jong (NED)
UEFA Delegate: Neli Lozeva (BUL)

LEAGUE PATH

Group 1

Match for Third Place
21 August 2022, 13:00 CET – Glasgow, Scotland (Petershill Park)
Servette FC Chênois Féminin (SUI) – Glasgow City FC (SCO)
Referee: Frida Mia Klarlund (DEN, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Fie Bruun (DEN)
Assistant Referee 2: Zuzana Špindlerová (CZE)
Fourth Official: Veronika Kovářová (CZE)
UEFA Referee Observer: Claudine Brohet (BEL)
UEFA Delegate: Desislava Ralkova (BUL)

Final
21 August 2022, 19:00 CET – Glasgow, Scotland (Petershill Park)
Paris FC (FRA) – AS Roma (ITA)
Referee: Angelika Söder (GER, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Melissa Joos (GER)
Assistant Referee 2: Matilde Esteves-García Biajakue (ESP)
Fourth Official: Ainara Andrea Acevedo Dudley (ESP)
UEFA Referee Observer: Claudine Brohet (BEL)
UEFA Delegate: Desislava Ralkova (BUL)

Group 2

Match for Third Place
21 August 2022, 11:00 CET – Trondheim, Norway (Koteng Arena)
1. FC Slovácko (CZE) – Breiðablik (ISL)
Referee: Reelika Turi (EST, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Helen Käosaar (EST)
Assistant Referee 2: Lucy-Anne Briggs (ENG)
Fourth Official: Abigail Byrne (ENG)
UEFA Referee Observer: Ivana Vlaić (BIH)
UEFA Delegate: Sabine Bonnin (FRA)

Final
21 August 2022, 17:00 CET – Trondheim, Norway (Koteng Arena)
FK Minsk (BLR) – Rosenborg BK Kvinner (NOR)
Referee: Ewa Augustyn (POL, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Aleksandra Ulanowska (POL)
Assistant Referee 2: Maria-Yoanna Vasileva (BUL)
Fourth Official: Galia Echeva (BUL)
UEFA Referee Observer: Ivana Vlaić (BIH)
UEFA Delegate: Sabine Bonnin (FRA)

Group 3

Match for Third Place
21 August 2022, 18:00 CET – Hjørring, Denmark (Nord Energi Arena)
Kristianstads DFF (SWE) – Fortuna Hjørring (DEN)
Referee: Justina Lavrenovaitė-Perez (LTU, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Ieva Ramanauskienė (LTU)
Assistant Referee 2: Jennifer Maubacq (FRA)
Fourth Official: Victoria Beyer (FRA)
UEFA Referee Observer: Ana Minić (SRB)
UEFA Delegate: Ánna Kapásoglou (GRE)

Final
21 August 2022, 13:00 CET – Hjørring, Denmark (Nord Energi Arena)
AFC Ajax (NED) – Eintracht Frankfurt (GER)
Referee: Sabina Bolić (CRO, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Maja Petravić (CRO)
Assistant Referee 2: Judit Gavalla-Kulcsár (HUN)
Fourth Official: Katalin Sipos (HUN)
UEFA Referee Observer: Ana Minić (SRB)
UEFA Delegate: Ánna Kapásoglou (GRE)

Group 4

Match for Third Place
21 August 2022, 11:00 CET – Madrid, Spain (Campo 11)
SK Sturm Graz Damen (AUT) – Tomırıs-Turan (KAZ)
Referee: Maria Sole Ferrieri Caputi (ITA, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Francesca Di Monte (ITA)
Assistant Referee 2: Staša Špur (SVN)
Fourth Official: Aleksandra Česen (SVN)
UEFA Referee Observer: Gyöngyi Krisztína Gaál (HUN)
UEFA Delegate: Ginta Pēce (LVA)

Final
21 August 2022, 21:00 CET – Madrid, Spain (Estadio Alfredo Di Stéfano)
Real Madrid CF (ESP) – Manchester City Women FC (ENG)
Referee: Shona Shukrula (NED, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Laura Cordani (SMR)
Assistant Referee 2: Andrea Milošević (SRB)
Fourth Official: Marina Živković (SRB)
UEFA Referee Observer: Gyöngyi Krisztína Gaál (HUN)
UEFA Delegate: Ginta Pēce (LVA)