Jon Skjervold blir det norske bidraget i torsdagens kamper i Europaligaen. Han skal være dommerveileder i kampen mellom Standard Liege og Panathinaikos i Belgia.

Her er kampene med dommerteam:

Group G, 20 October 2016, 19:00 CET
Balaídos, Vigo (ESP)
RC Celta de Vigo – AFC Ajax
Referee: Ivan Kruzliak (SVK)
Assistant Referee 1: Martin Balko (SVK)
Assistant Referee 2: Tomas Somolani (SVK)
Additional Assistant Referee 1: Peter Kralovic (SVK)
Additional Assistant Referee 2: Filip Glova (SVK)
Fourth Official: Ondrej Brendza (SVK)
UEFA Referee Observer: Alexandru Deaconu (ROU)
UEFA Delegate: Adrian Titcombe (ENG)

Group G, 20 October 2016, 19:00 CET
Stade Maurice Dufrasne, Liege (BEL)
R. Standard de Liège – Panathinaikos FC
Referee: Daniel Stefanski (POL)
Assistant Referee 1: Marcin Boniek (POL)
Assistant Referee 2: Dawid Igor Golis (POL)
Additional Assistant Referee 1: Zbigniew Dobrynin (POL)
Additional Assistant Referee 2: Krzysztof Jakubik (POL)
Fourth Official: Rafal Rostkowski (POL)
UEFA Referee Observer: Jon Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Mark Blackbourne (ENG)

Group H, 20 October 2016, 19:00 CET
Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya (TUR)
Konyaspor – SC Braga
Referee: Aliyar Aghayev (AZE)
Assistant Referee 1: Rza Mammadov (AZE)
Assistant Referee 2: Zeynal Zeynalov (AZE)
Additional Assistant Referee 1: Orkhan Mammadov (AZE)
Additional Assistant Referee 2: Rahim Hasanov (AZE)
Fourth Official: Mubariz Hashimov (AZE)
UEFA Referee Observer: Nikolai Levnikov (RUS)
UEFA Delegate: Michael Appleby (ENG)

Group H, 20 October 2016, 19:00 CET
Arena Lviv, Lviv (UKR)
FC Shakhtar Donetsk – KAA Gent
Referee: Anthony Taylor (ENG)
Assistant Referee 1: Stephen Child (ENG)
Assistant Referee 2: Adam Nunn (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Martin Atkinson (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Lee Mason (ENG)
Fourth Official: Harry Lennard (ENG)
UEFA Referee Observer: Bo Karlsson (SWE)
UEFA Delegate: Andreas Akkelides (CYP)

Group I, 20 October 2016, 19:00 CET
Krasnodar Stadium, Krasnodar (RUS)
FC Krasnodar – FC Schalke 04
Referee: Mark Clattenburg (ENG)
Assistant Referee 1: Jake Collin (ENG)
Assistant Referee 2: Simon Bennett (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Andre Marriner (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Stuart Attwell (ENG)
Fourth Official: Ian Hussin (ENG)
UEFA Referee Observer: Miroslav Tulinger (CZE)
UEFA Delegate: Danilo Filacchione (ITA)

Group I, 20 October 2016, 19:00 CET
Stadion Salzburg, Salzburg (AUT)
FC Salzburg – OGC Nice
Referee: Ievgenii Aranovskyi (UKR)
Assistant Referee 1: Sergii Bekker (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Voytyuk (UKR)
Additional Assistant Referee 1: Anatoliy Abdula (UKR)
Additional Assistant Referee 2: Anatoliy Zhabchenko (UKR)
Fourth Official: Semen Shlonchak (UKR)
UEFA Referee Observer: Costas Kapitanis (CYP)
UEFA Delegate: Romano Clavadetscher (SUI)

Group J, 20 October 2016, 19:00 CET
U Nisy, Liberec (CZE)
Slovan Liberec – ACF Fiorentina
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Bas van Dongen (NED)
Additional Assistant Referee 1: Pol van Boekel (NED)
Additional Assistant Referee 2: Ed Janssen (NED)
Fourth Official: Erwin Zeinstra (NED)
UEFA Referee Observer: Manuel Enrique Mejuto González (ESP)
UEFA Delegate: Paul Krähenbühl (SUI)

Group J, 20 October 2016, 19:00 CET
Tofig Bahramov Republican stadium, Baku (AZE)
Qarabağ FK – PAOK FC
Referee: Alon Yefet (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Nissan Davidy (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Roi Reinshreiber (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Ziv Adler (ISR)
Fourth Official: Kiril Balikin (ISR)
UEFA Referee Observer: Igor Ischenko (UKR)
UEFA Delegate: Rudolphe Mannaerts (BEL)

Group K, 20 October 2016, 19:00 CET
Turner Stadium, Beer Sheva (ISR)
Hapoel Beer-Sheva – AC Sparta Praha
Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrovic (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgic (CRO)
Additional Assistant Referee 1: Tihomir Pejin (CRO)
Additional Assistant Referee 2: Goran Gabrilo (CRO)
Fourth Official: Goran Pataki (CRO)
UEFA Referee Observer: Michel Piraux (BEL)
UEFA Delegate: Christian Kofoed (DEN)

Group K, 20 October 2016, 19:00 CET
Stadio San Siro, Milan (ITA)
FC Internazionale Milano – Southampton FC
Referee: Gediminas Mazeika (LTU)
Assistant Referee 1: Vytautas Simkus (LTU)
Assistant Referee 2: Vytenis Kazlauskas (LTU)
Additional Assistant Referee 1: Sergejus Slyva (LTU)
Additional Assistant Referee 2: Donatas Rumsas (LTU)
Fourth Official: Dovydas Suziedelis (LTU)
UEFA Referee Observer: Jaap Uilenberg (NED)
UEFA Delegate: Danijel Jošt (SVN)

Group L, 20 October 2016, 19:00 CET
Osmanlı Stadı, Ankara (TUR)
Osmanlıspor FK – Villarreal CF
Referee: Liran Liany (ISR)
Assistant Referee 1: David Elias Bitton (ISR)
Assistant Referee 2: Dvir Shimon (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Eitan Shmuelevitz (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Menashe Masiah (ISR)
Fourth Official: Oren Bornshtain (ISR)
UEFA Referee Observer: Lassin Isaksen (FRO)
UEFA Delegate: Patrick Wattlebed (FRA)

Group L, 20 October 2016, 19:00 CET
Arena Națională, Bucharest (ROU)
FC Steaua Bucureşti – FC Zürich
Referee: Tamás Bognar (HUN)
Assistant Referee 1: Balazs Buzas (HUN)
Assistant Referee 2: Zsolt Varga (HUN)
Additional Assistant Referee 1: Adám Farkas (HUN)
Additional Assistant Referee 2: Peter Solymosi (HUN)
Fourth Official: Theodoros Georgiou (HUN)
UEFA Referee Observer: Vladimir Antonov (MDA)
UEFA Delegate: Radenko Mijatović (SVN)

Group A, 20 October 2016, 21:05 CET
Old Trafford, Manchester (ENG)
Manchester United FC – Fenerbahçe SK
Referee: Benoît Bastien (FRA)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Frédéric Haquette (FRA)
Additional Assistant Referee 1: Benoît Millot (FRA)
Additional Assistant Referee 2: Jérôme Miguelgorry (FRA)
Fourth Official: Julien Pacelli (FRA)
UEFA Referee Observer: Matteo Simone Trefoloni (ITA)
UEFA Delegate: Petr Fousek (CZE)

Group A, 20 October 2016, 21:05 CET
Stadion Feijenoord, Rotterdam (NED)
Feyenoord – FC Zorya Luhansk
Referee: Andris Treimanis (LVA)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonnikovs (LVA)
Additional Assistant Referee 1: Aleksandrs Golubev (LVA)
Additional Assistant Referee 2: Edgars Malcevs (LVA)
Fourth Official: Raimonds Tatriks (LVA)
UEFA Referee Observer: Juan Antonio Fernández Marín (ESP)
UEFA Delegate: Peter Lundström /(FIN)

Group B, 20 October 2016, 21:05 CET
Stade de Suisse, Berne (SUI)
BSC Young Boys – APOEL FC
Referee: Tobias Welz (GER)
Assistant Referee 1: Rafael Foltyn (GER)
Assistant Referee 2: Holger Henschel (GER)
Additional Assistant Referee 1: Marco Fritz (GER)
Additional Assistant Referee 2: Robert Hartmann (GER)
Fourth Official: Christian Gittelmann (GER)
UEFA Referee Observer: Miroslav Radoman (SRB)
UEFA Delegate: Denis Bastari (ALB)

Group B, 20 October 2016, 21:05 CET
Stadio Georgios Karaiskakis, Piraeus (GRE)
Olympiacos FC – FC Astana
Referee: Tobias Stieler (GER)
Assistant Referee 1: Mike Pickel (GER)
Assistant Referee 2: Jan Seidel (GER)
Additional Assistant Referee 1: Sascha Stegemann (GER)
Additional Assistant Referee 2: Patrick Ittrich (GER)
Fourth Official: Marco Achmüller (GER)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Pertti Alaja (FIN)

Group C, 20 October 2016, 21:05 CET
Mainz Arena, Mainz (GER)
1. FSV Mainz 05 – RSC Anderlecht
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Angel Nevado Rodríguez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Díaz Pérez Del Palomar (ESP)
Additional Assistant Referee 1: Carlos Clos Gómez (ESP)
Additional Assistant Referee 2: Alejandro Hernández Hernández (ESP)
Fourth Official: Miguel Martínez Munuera (ESP)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Jozef Kliment (SVK)

Group C, 20 October 2016, 21:05 CET
Stade Geoffroy Guichard, Saint-Étienne (FRA)
AS Saint-Étienne – Qəbələ FK
Referee: Ali Palabiyik (TUR)
Assistant Referee 1: Cem Satman (TUR)
Assistant Referee 2: Ekrem Kan (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Alper Ulusoy (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Volkan Bayarslan (TUR)
Fourth Official: Ceyhun Sesiguzel (TUR)
UEFA Referee Observer: László Vagner (HUN)
UEFA Delegate: Jacob Erel (ISR)

Group D, 20 October 2016, 21:05 CET
AZ Stadion, Alkmaar (NED)
AZ Alkmaar – Maccabi Tel-Aviv
Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Vasile Marinescu (ROU)
Assistant Referee 2: Mihai Artene (ROU)
Additional Assistant Referee 1: Alexandru Tudor (ROU)
Additional Assistant Referee 2: Ionut Marius Avram (ROU)
Fourth Official: Alexandru Cerei (ROU)
UEFA Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)
UEFA Delegate: Targo Kaldoja (EST)

Group D, 20 October 2016, 21:05 CET
Tallaght Stadium, Dublin (IRL)
Dundalk FC – Football Club Zenit
Referee: Miroslav Zelinka (CZE)
Assistant Referee 1: Ondrej Pelikan (CZE)
Assistant Referee 2: Jan Paták (CZE)
Additional Assistant Referee 1: Radek Prihoda (CZE)
Additional Assistant Referee 2: Jan Jilek (CZE)
Fourth Official: Ivo Nadvornik (CZE)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Richard Havrilla (SVK)

Group E, 20 October 2016, 21:05 CET
Stadio Olimpico, Rome (ITA)
AS Roma – FK Austria Wien
Referee: Vladislav Bezborodov (RUS)
Assistant Referee 1: Valeriy Danchenko (RUS)
Assistant Referee 2: Maksim Gavrilin (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Kirill Levnikov (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Igor Fedotov (RUS)
Fourth Official: Andrei Vereteshkin (RUS)
UEFA Referee Observer: Jan Carlsen (DEN)
UEFA Delegate: José Guilherme Aguiar (POR)

Group E, 20 October 2016, 21:05 CET
Doosan Arena, Plzeň (CZE)
FC Viktoria Plzeň – FC Astra Giurgiu
Referee: Aleksei Eskov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitry Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Igor Demeshko (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Aleksei Nikolaev (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Aleksander Egorov (RUS)
Fourth Official: Aleksei Lunev (RUS)
UEFA Referee Observer: Miroslav Vitković (CRO)
UEFA Delegate: Armen Minasyan (ARM)

Group F, 20 October 2016, 21:05 CET
KRC Genk Arena, Genk (BEL)
KRC Genk – Athletic Club
Referee: Stefan Johannesson (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Nilsson (SWE)
Assistant Referee 2: Mehmet Culum (SWE)
Additional Assistant Referee 1: Andreas Ekberg (SWE)
Additional Assistant Referee 2: Kristoffer Karlsson (SWE)
Fourth Official: Magnus Sjöblom (SWE)
UEFA Referee Observer: Rodger Gifford (WAL)
UEFA Delegate: Cenk Cem (TUR)

Group F, 20 October 2016, 21:05 CET
Weststadion, Vienna (AUT)
SK Rapid Wien – US Sassuolo Calcio
Referee: Hugo Miguel (POR)
Assistant Referee 1: Antonio Godinho (POR)
Assistant Referee 2: Luis Ferreira Pinto (POR)
Additional Assistant Referee 1: Joao Capela (POR)
Additional Assistant Referee 2: Fabio Costa Verissimo (POR)
Fourth Official: Rui Martins Teixeira (POR)
UEFA Referee Observer: John Ward (IRL)
UEFA Delegate: Vignir Már Thormódsson (ISL)