Søndagens EM-kvalifisering

0
283

Søndagens EM-kvalifiseringskamper har fått sine dommeroppsett. Det viser blant annet at vi har en norsk UEFA-delegat som skal i aksjon.

Espen Eriksen blir sendt til Ljubljana for kontrollere at alt går riktig for seg i kampen mellom Slovenia og Makedonia.

Bildet er for øvrig av William Collum, som leder oppgjøret mellom Ungarn og Kroatia.

Her er dommeroppsettet for søndagens kamper:

Kilde: http://law5-theref.blogspot.com/

Group E
24 March 2019, 15:00 CET – Cardiff (Cardiff City Stadium)
WALES – SLOVAKIA
Referee: Felix Zwayer (GER)
Assistant Referee 1: Thorsten Schiffner (GER)
Assistant Referee 2: Marco Achmüller (GER)
Fourth Official: Marco Fritz (GER)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Georg Lüchinger (LIE)

Group I
24 March 2019, 15:00 CET – Astana (Astana Arena)
KAZAKHSTAN – RUSSIA
Referee: Slavko Vinčič (SVN)
Assistant Referee 1: Tomaž Klančnik (SVN)
Assistant Referee 2: Andraž Kovačič (SVN)
Fourth Official: Rade Obrenovič (SVN)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Bakar Zhordania (GEO)

Group E
24 March 2019, 18:00 CET – Budapest (Groupama Aréna)
HUNGARY – CROATIA
Referee: William Collum (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Graeme Stewart (SCO)
Fourth Official: Robert Madden (SCO)
UEFA Referee Observer: Sergey Zuyev (RUS)
UEFA Delegate: João Morais (POR)

Group G
24 March 2019, 18:00 CET – Haifa (Itztadion Sammy Ofer)
ISRAEL – AUSTRIA
Referee: Yevhen Aranovs’kyy (UKR)
Assistant Referee 1: Andriy Skrypka (UKR)
Assistant Referee 2: Volodymyr Volodin (UKR)
Fourth Official: Vitaliy Romanov (UKR)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Scott Struthers (SCO)

Group I
24 March 2019, 18:00 CET – Serravalle (San Marino Stadium)
SAN MARINO – SCOTLAND
Referee: Manuel Schüttengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Stefan Kühr (AUT)
Fourth Official: Christopher Jäger (AUT)
UEFA Referee Observer: Zbigniew Przesmycki (POL)
UEFA Delegate: Florian Prunea (ROU)

Group C
24 March 2019, 20:45 CET – Amsterdam (Johan Cruijff ArenA)
NETHERLANDS – GERMANY
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Ángel Nevado Rodríguez (ESP)
Assistant Referee 2: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Fourth Official: Juan Martínez Munuera (ESP)
UEFA Referee Observer: Vítor Manuel Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Peadar Ryan (IRL)

Group C
24 March 2019, 20:45 CET – Belfast (Windsor Park)
NORTHERN IRELAND – BELARUS
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Michał Obukowicz (POL)
Assistant Referee 2: Radosław Siejka (POL)
Fourth Official: Krzysztof Jakubik (POL)
UEFA Referee Observer: Manuel Díaz Vega (ESP)
UEFA Delegate: Jevgeņijs Miļevskis (LVA)

Group G
24 March 2019, 20:45 CET – Warsaw (PGE Narodowy)
POLAND – LATVIA
Referee: Əliyar Ağayev (AZE)
Assistant Referee 1: Rza Məmmədov (AZE)
Assistant Referee 2: Namiq Hüseynov (AZE)
Fourth Official: Rəhim Həsənov (AZE)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Aleksandr Keplin (KAZ)

Group G
24 March 2019, 20:45 CET – Ljubljana (Stadion Stožice)
SLOVENIA – FYR MACEDONIA
Referee: Xavier Estrada Fernández (ESP)
Assistant Referee 1: Javier Aguilar Rodríguez (ESP)
Assistant Referee 2: Teodoro Sobrino Magán (ESP)
Fourth Official: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Yuriy Baskakov (RUS)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)

Group I
24 March 2019, 20:45 CET – Nicosia (Stádio GSP)
CYPRUS – BELGIUM
Referee: François Letexier (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Mehdi Rahmouni (FRA)
Fourth Official: Jérôme Brisard (FRA)
UEFA Referee Observer: Nicolae Grigorescu (ROU)
UEFA Delegate: Geir Þorsteinsson (ISL)