Endelig er Team Moen tilbake i Europa med kamp. Torsdag leder Svein Oddvar Moen oppgjøret mellom Alkmaar og Zenit i Europaligaen.

Kim Thomas Haglund og Frank Andås er assistentdommere, mens Svein Erik Edvartsen og Tore Hansen er ekstra assistentdommere. Sven Erik Midthjell er fjerdedommer i kampen.

Hjemmelaget er avhengig av seier for å være sikret sluttspill, og det kan bli tøft. Zenit vant med hele 5-0 hjemme i Russland og har 15 poeng etter fem kamper. Alkmaar innehar andreplassen med fem poeng, men det er kun ett poeng ned til de to øvrige lagene i gruppa, Dundalk FC og Maccabi Tel-Aviv.

Norge har for øvrig tre representanter ute som veileder eller delegat i denne runden. Sjekk lista under.

Her er kampene og dommerne i Europaligaen førstkommende torsdag:

8. desember klokken 17:00

Estadio El Madrigal, Villarreal (ESP)
Villarreal CF – FC Steaua Bucureşti

Referee: Manuel Gräfe (GER)
Assistant Referee 1: Mike Pickel (GER)
Assistant Referee 2: Holger Henschel (GER)
Additional Assistant Referee 1: Marco Fritz (GER)
Additional Assistant Referee 2: Robert Hartmann (GER)
Fourth Official: Christian Gittelmann (GER)
UEFA Referee Observer: Michel Piraux (BEL)
UEFA Delegate: Marina Tashchyan (ARM)

Osmanlı Stadı, Ankara (TUR)
Osmanlıspor FK – FC Zürich 

Referee: Matej Jug (SVN)
Assistant Referee 1: Matej Žunič (SVN)
Assistant Referee 2: Manuel Vidali (SVN)
Additional Assistant Referee 1: Rade Obrenović (SVN)
Additional Assistant Referee 2: Dragoslav Perič (SVN)
Fourth Official: Andraž Kovačič (SVN)
UEFA Referee Observer: Shmuel Shteif (ISR)
UEFA Delegate: Andrey Medintsev (BUL)

Group J, 8 December 2016, 17:00 CET

Stadio Toumba, Salonika (GRE) 
PAOK FC – FC Slovan Liberec

Referee: Andre Marriner (ENG)
Assistant Referee 1: Simon Beck (ENG)
Assistant Referee 2: Harry Lennard (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Robert Madley (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Kevin Friend (ENG)
Fourth Official: Edward Smart (ENG)
UEFA Referee Observer: Hervé Piccirillo (FRA)
UEFA Delegate: Kuanysh Kanapyanov (KAZ) 

Tofig Bahramov Republican stadium, Baku (AZE) 
Qarabağ FK – ACF Fiorentina

Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrović (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgić (CRO)
Additional Assistant Referee 1: Ante Vučemilović-Šimunović (CRO)
Additional Assistant Referee 2: Goran Gabrilo (CRO)
Fourth Official: Goran Pataki (CRO)
UEFA Referee Observer: Vasily Melnychuk (UKR)
UEFA Delegate: Michael Zoratti (AUT)

Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya (TUR) 
Konyaspor – KAA Gent

Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Larsen (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Michael Tykgaard (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Jens Maae (DEN)
Fourth Official: Lars Rix (DEN)
UEFA Referee Observer: Vladimir Antonov (MDA)
UEFA Delegate: Ionel Piscanu (ROU)

Estádio Municipal de Braga, Braga (POR)
SC Braga – FC Shakhtar Donetsk

Referee: Ali Palabiyik (TUR)
Assistant Referee 1: Cem Satman (TUR)
Assistant Referee 2: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Alper Ulusoy (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Yasar Kemal Uğurlu (TUR)
Fourth Official: Ekrem Kan (TUR)
UEFA Referee Observer: Jari Maisonlahti (FIN)
UEFA Delegate: Michael Steen Dahrup (DEN)

8. desember klokken 19:00:

Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia (ITA)
US Sassuolo Calcio – KRC Genk

Referee: Orel Grinfeeld (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Roy Hassan (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Erez Papir (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Eli Hacmon (ISR)
Fourth Official: Nissan Davidy (ISR)
UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Delegate: Patrik Filipek (CZE)

Group F, 8 December 2016, 19:00 CET

Weststadion, Vienna (AUT) 
SK Rapid Wien – Athletic Club

Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Bas van Dongen (NED)
Additional Assistant Referee 1: Pol van Boekel (NED)
Additional Assistant Referee 2: Ed Janssen (NED)
Fourth Official: Erwin Zeinstra (NED)
UEFA Referee Observer: Andrejs Sipailo (LVA)
UEFA Delegate: Trefor Lloyd Hughes (WAL)

Arena Națională, Bucharest (ROU)
FC Astra Giurgiu – AS Roma

Referee: Hüseyin Göçek (TUR)
Assistant Referee 1: Mustafa Emre Eyisoy (TUR)
Assistant Referee 2: Kemal Yilmaz (TUR)
Additional Assistant Referee 1: Mete Kalkavan (TUR)
Additional Assistant Referee 2: Tolga Özkalfa (TUR)
Fourth Official: Serkan Ok (TUR)
UEFA Referee Observer: Vladimír Medveď (SVK)
UEFA Delegate: Johny Vanspauwen (BEL)

Doosan Arena, Plzen (CZE)
FC Viktoria Plzeň – FK Austria Wien

Referee: Sergii Boiko (UKR)
Assistant Referee 1: Volodymyr Volodin (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Korniyko (UKR)
Additional Assistant Referee 1: Anatoliy Abdula (UKR)
Additional Assistant Referee 2: Anatolii Zhabchenko (UKR)
Fourth Official: Igor Al’okhin (UKR)
UEFA Referee Observer: Ioannis Tsachilidis (GRE)
UEFA Delegate: Kari Iuell (NOR)

Group D, 8 December 2016, 19:00 CET

AZ Stadion, Alkmaar (NED) 
AZ Alkmaar – Football Club Zenit 

Referee: Svein Oddvar Moen (NOR)
Assistant Referee 1: Kim Thomas Haglund (NOR)
Assistant Referee 2: Frank Andås (NOR)
Additional Assistant Referee 1: Svein Erik Edvartsen (NOR)
Additional Assistant Referee 2: Tore Hansen (NOR)
Fourth Official: Sven Erik Midthjell (NOR)
UEFA Referee Observer: Rodger Gifford (WAL)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)

Netanya Municipal Stadium, Netanya (ISR) 
Maccabi Tel-Aviv FC – Dundalk FC

Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Riedel (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Dominik Ouschan (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Rene Eisner (AUT)
Fourth Official: Stefan Kühr (AUT)
UEFA Referee Observer: Miroslav Liba (CZE)
UEFA Delegate: Bujar Kasmi (ALB)

Constant Vanden Stock Stadium, Brussels (BEL) 
RSC Anderlecht – AS Saint-Étienne

Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Vasile Florin Marinescu (ROU)
Assistant Referee 2: Mihai Ovidiu Artene (ROU)
Additional Assistant Referee 1: Pavel Cristian Balaj (ROU)
Additional Assistant Referee 2: Ionuț Marius Avram (ROU)
Fourth Official: Valentin Gabriel Avram (ROU)
UEFA Referee Observer: Jon Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Pertti Alaja (FIN)

Mainz Arena, Mainz (GER) 
1. FSV Mainz 05 – Qəbələ SC

Referee: Simon Lee Evans (WAL)
Assistant Referee 1: Gareth Wyn Jones (WAL)
Assistant Referee 2: Lewiss Ross Edwards (WAL)
Additional Assistant Referee 1: Bryn Markham-Jones (WAL)
Additional Assistant Referee 2: Nick Pratt (WAL)
Fourth Official: Daniel Beckett (WAL)
UEFA Referee Observer: Are Habicht (EST)
UEFA Delegate: Eamon Naughton (IRL)

GSP, Nicosia (CYP) 
APOEL FC – Olympiacos FC

Referee: Carlos Del Cerro Grande (ESP)
Assistant Referee 1: Juan Carlos Yuste Jiménez (ESP)
Assistant Referee 2: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Additional Assistant Referee 1: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
Additional Assistant Referee 2: Iñaki Vicandi Garrido (ESP)
Fourth Official: Miguel Martínez Munuera (ESP)
UEFA Referee Observer: Luciano Luci (ITA)
UEFA Delegate: Dr. Rainer Koch (GER)

Stade de Suisse, Berne (SUI) 
BSC Young Boys – FC Astana

Referee: Clayton Pisani (MLT)
Assistant Referee 1: Alan Camilleri (MLT)
Assistant Referee 2: Edward Spiteri (MLT)
Additional Assistant Referee 1: Fyodor Zammit (MLT)
Additional Assistant Referee 2: Cann Trustin Farrugia (MLT)
Fourth Official: William Debattista (MLT)
UEFA Referee Observer: René Temmink (NED)
UEFA Delegate: Per Svärd (SWE)

Stadion Feijenoord, Rotterdam (NED) 
Feyenoord – Fenerbahçe SK

Referee: David Fernández Borbalán (ESP)
Assistant Referee 1: Raúl Cabañero Martínez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)
Additional Assistant Referee 1: Javier Estrada Fernández (ESP)
Additional Assistant Referee 2: Juan Martínez Munuera (ESP)
Fourth Official: Ángel Nevado Rodríguez (ESP)
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Geir Þorsteinsson (ISL)

Stadion Chornomorets, Odessa (UKR) 
FC Zorya Luhansk – Manchester United FC

Referee: Tamás Bognár (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Zsolt Varga (HUN)
Additional Assistant Referee 1: Ádam Farkas (HUN)
Additional Assistant Referee 2: Péter Solymosi (HUN)
Fourth Official: Theodoros Georgiou (HUN)
UEFA Referee Observer: Kaj Østergaard (DEN)
UEFA Delegate: Dag Steinar Vestlund (NOR)

8. desember klokken 21:05:

Stadio San Siro, Milan (ITA) 
FC Internazionale Milano – AC Sparta Praha

Referee: Bart Vertenten (BEL)
Assistant Referee 1: Rien Vanyzere (BEL)
Assistant Referee 2: Thibaud Nijssen (BEL)
Additional Assistant Referee 1: Erik Lambrechts (BEL)
Additional Assistant Referee 2: Wim Smet (BEL)
Fourth Official: Yves de Neve (BEL)
UEFA Referee Observer: Michael Thomas Ross (NIR)
UEFA Delegate: José Luis Astiazarán Iriondo (ESP)

St Mary’s Stadium, Southampton (ENG) 
Southampton FC – Hapoel Beer-Sheva FC

Referee: Paolo Tagliavento (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Costanzo (ITA)
Assistant Referee 2: Matteo Passeri (ITA)
Additional Assistant Referee 1: Marco Guida (ITA)
Additional Assistant Referee 2: Davide Massa (ITA)
Fourth Official: Mauro Tonolini (ITA)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Jean Paul Mievis (BEL)

Stade de Nice, Nice (FRA) 
OGC Nice – FC Krasnodar

Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Johannes Vogel (SUI)
Assistant Referee 2: Jean-Yves Wicht (SUI)
Additional Assistant Referee 1: Alain Bieri (SUI)
Additional Assistant Referee 2: Sascha Amhof (SUI)
Fourth Official: Bekim Zogaj (SUI)
UEFA Referee Observer: Peter Jones (ENG)
UEFA Delegate: Þórir Hákonarson (ISL)

Stadion Salzburg, Salzburg (AUT) 
FC Salzburg – FC Schalke 04

Referee: Radu Marian Petrescu (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Adrian Ștefan Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Mircea Mihail Grigoriu (ROU)
Additional Assistant Referee 1: Ovidiu Alin Haţegan (ROU)
Additional Assistant Referee 2: Constantin Sebastian Colţescu (ROU)
Fourth Official: Sebastian Eugen Gheorghe (ROU)
UEFA Referee Observer: Markus Nobs (SUI)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)

Apostolos Nikolaidis, Athens (GRE) 
Panathinaikos FC – RC Celta de Vigo

Referee: Andris Treimanis (LVA)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonnikovs (LVA)
Additional Assistant Referee 1: Aleksandrs Golubevs (LVA)
Additional Assistant Referee 2: Edgards Malcevs (LVA)
Fourth Official: Raimonds Tatriks (LVA)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Rotem Kamer (ISR)

Stade Maurice Dufrasne, Liège (BEL) 
R. Standard de Liège – AFC Ajax

Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: Alastair Mather (SCO)
Assistant Referee 2: Stuart Stevenson (SCO)
Additional Assistant Referee 1: John Beaton (SCO)
Additional Assistant Referee 2: Donald Robertson (SCO)
Fourth Official: Graeme Stewart (SCO)
UEFA Referee Observer: Gaetano De Gabriele (MLT)
UEFA Delegate: Aleš Zavrl (SVN)