Det er mange kamper hvor lagene på øvre halvdel av tabellen møter lag fra nedre halvdel denne serierunden. En slik kamp skal blant annet Per Erik Haugen (bildet) fra Rælingen dømme når han leder Follo mot Nest Sotra. Follo ligger på andreplass på tabellen, mens Nest Sotra ligger nest nederst (men med en kamp mindre spilt pr. mandag ettermiddag).  Haugen synes han har kommet godt i gang med årets sesong.

– Jeg er godt fornøyd med åpningen av sesongen, og har fått dømme gode kamper der lagene ønsker å spille fotball, sier Haugen til dommere.no.

Alle kampene i den femte serierunden i OBOS-ligaen starter klokken 18.00 torsdag 30. april, og her er oversikten på samtlige dommerteam:


Follo – Nest-Sotra
Sted: Ski stadion
Dommer: Per Erik Haugen, Rælingen
Assistentdommer 1: Erik Hegstad, SK Trygg/Lade
Assistentdommer 2: Tom Kenneth Sandvold, Hauerseter
4. dommer: Sulman Hussain, Manglerud Star Fotball, IL
Dommerveileder: Ole E. Sørdahl, Asker SKK
Kampdelegat: Erik Lohne Reiersen, Larvik Turn & IF

Hødd – Jerv
Sted: Høddvoll
Dommer: Jan Morten Tennøy, Nore Neset IL
Assistentdommer 1: Mads Hagerup-Lyngvær, Nardo FK
Assistentdommer 2: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen, Løten FK
Dommerveileder: Kåre Edmund Erlandsen, Herd, Spk. – Fotball
Kampdelegat: Arne Flemmen, Molde FK

Sogndal – Levanger
Sted: Fosshaugane Campus
Dommer: Anders Gjermshus, Hamar IL
Assistentdommer 1: Kjetil Fallstrøm Andersen, Loddefjord IL
Assistentdommer 2: Frode Ølmheim, Syril IL
Dommerveileder: Helge Roar Åndal, Malmefjorden IL
Kampdelegat: Knut Westly, Haslum IL

Brann – Ranheim TF
Sted: Brann stadion
Dommer: Bjørn Hansen, Kolbotn IL
Assistentdommer 1: Christian Falbach, Gjøvik-Lyn, FK
Assistentdommer 2: Ivar Askeland, Kvernbit, IL
4. dommer: Sivert Ø. Amland, Kringlebotn IL
Dommerveileder: Terje Berentsen, Lyngbø SK
Kampdelegat: Njål Rønning, Valder IL – Fotball

Sandnes Ulf – Kristiansund
Sted: Sandnes stadion
Dommer: Kai Erik Steen, Gneist, IL
Assistentdommer 1: Anders Olav Dale, Nordre Holsnøy IL
Assistentdommer 2: Runar Langseth, Kolstad Fotball
4. dommer: Kim Andersson, Tasta IL
Dommerveileder: Geir Charles Grindheim, Djerv 1919, SK

Bærum – Hønefoss BK
Sted: Sandvika stadion
Dommer: Petter Kristiansen Toppe, Bergen Nord, FK
Assistentdommer 1: Kenneth Johansen, Borgar, IL
Assistentdommer 2: Jim Andre Dyb, Valder IL – Fotball
4. dommer: Anders Overgård Hauglund, Lokomotiv Oslo
Dommerveileder: Jørn Thomas Smedsrud, Drøbak-Frogn IL
Kampdelegat: Odd Arne Vangen, Sylling IF
Fadder: Jan Erik Nordby, Vålerenga Fotball

Fredrikstad – Åsane
Sted: Fredrikstad stadion
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad, Valder IL – Fotball
Assistentdommer 1: Thomas Skaiaa, Sprint-Jeløy, SK
Assistentdommer 2: Kristoffer Ellingsen, Frogner
4. dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen, Kråkerøy IL
Dommerveileder: Glenn Due-Sørensen, Lillestrøm
Kampdelegat: Curt-Arne Lannerstedt, Skrim, IL
Fadder: Jan Leif Braathen, Skeid

Strømmen – Bryne
Sted: Strømmen stadion kg
Dommer: Steinar Hauge, Djerv, SK
Assistentdommer 1: Helge Myklebust, Ready
Assistentdommer 2: Kristoffer Gullhav, Imås, IL
4. dommer: Shervin Heydary, Løten FK
Dommerveileder: Morten Høgberg, Manglerud Star Fotball, IL
Kampdelegat: Wenche Westberg, Kjelsås IL – Fotball