Levanger ligger nest nederst i OBOS-ligaen, men kan med seier borte mot Sandnes Ulf faktisk klatre over streken. Rohit Saggi (bildet) er kampens dommer, og han har med seg Philip Askjer, Eik IF Tønsberg, og Christer Solheim Jørgensen, Bergen Nord, FK – Fotball, som assistentdommere.

Lagene som sliter nederst i OBOS-ligaen går absolutt ingen enkel helg i møte. Bunnlaget Hønefoss møter serieleder Sogndal, Levanger, som ligger nest nederst møter fjerdeplasserte Sandnes Ulf, Nest -Sotra på 14- plass har vanskelig bortekamp mot Jerv som ligger på kvalikplass, og Bærum spiller borte mot Brann. (Se tabell under dommeroppsettet)

Dette er kamper og dommere i den 28. serierunden på nest øverste nivå i norsk herrefotball:

Jerv – Nest-Sotra
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 15:00
Sted: Levermyr stadion
Dommer: Torkjell Jonsson Trædal, Gjelleråsen
Assistentdommer 1: Rune Kjørstad, Skrim, IL
Assistentdommer 2: Tom Kenneth Sandvold, Hauerseter
4. dommer: Jon Romuld Håversen, Solbygg, FK
Dommerveileder: Rolf Erik Mauritzson, Lier IL
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard, Mjøndalen IF

Strømmen – Ranheim TF
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 15:00
Sted: Strømmen stadion kg
Dommer: Espen Eskås, Bækkelagets SK
Assistentdommer 1: Morten Jensen, Fjellhamar
Assistentdommer 2: Isaak Bashevkin, Ready
4. dommer: Ali Iqbal Tahir, Holmlia SK
Dommerveileder: Jørn Thomas Smedsrud, Drøbak-Frogn IL
Kampdelegat: Geir Tjervåg, Haddal IL – Fotball

Åsane – Kristiansund
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 15:00
Sted: Myrdal gress
Dommer: Omar Rafiq, Teisen IF
Assistentdommer 1: Ivar Askeland, Kvernbit, IL
Assistentdommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve, Fram, IL
4. dommer: Sivert Ø. Amland, Kringlebotn IL
Kampdelegat: Heine Nordahl Wilhelmsen, Luna, FK

Hønefoss BK – Sogndal
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 15:30
Sted: Aka Arena
Dommer: Per Erik Haugen, Rælingen
Assistentdommer 1: Helge Myklebust, Ready
Assistentdommer 2: Ole Johnny Løfald, Tiller IL
4. dommer: Haakon Magan, Ål IL
Dommerveileder: Ole E. Sørdahl, Asker SKK
Kampdelegat: Curt-Arne Lannerstedt, Skrim, IL

Fredrikstad – Hødd
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 18:00
Sted: Fredrikstad stadion
Dommer: Jan Morten Tennøy, Nore Neset IL
Assistentdommer 1: Mads Hagerup-Lyngvær, Nardo FK
Assistentdommer 2: Imran Tariq, Furuset Fotball IF
4. dommer: Sebastian Mikalsen, Spydeberg IL
Dommerveileder: Johnny Westby, Berg IL
Kampdelegat: Odd Arne Vangen, Sylling IF

Sandnes Ulf – Levanger
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 18:00
Sted: Sandnes stadion
Dommer: Rohit Saggi, Ski og ballklubben Skiold – Fotball
Assistentdommer 1: Philip Askjer, Eik IF Tønsberg
Assistentdommer 2: Christer Solheim Jørgensen, Bergen Nord, FK – Fotball
4. dommer: Ivan Djuric, Hana IL
Dommerveileder: Morten Høgberg, Manglerud Star Fotball, IL
Kampdelegat: Jan Reinert Barth, Runar, IL

Bryne – Follo
Dato: søndag 18. oktober 2015 kl. 18:00
Sted: Bryne stadion
Dommer: Kai Erik Steen, Gneist, IL
Assistentdommer 1: Anders Olav Dale, Nordre Holsnøy IL
Assistentdommer 2: Runar Langseth, Kolstad Fotball
4. dommer: Kim Andersson, Tasta IL
Dommerveileder: Tore Kristian Nybø, Vaulen IL- fotball
Kampdelegat: Njål Rønning, Valder, IL – Fotball

Brann – Bærum
Dato: mandag 19. oktober 2015 kl. 19:00
Sted: Brann stadion
Dommer: Ole Gya, Helleland IL
Assistentdommer 1: Atle Larsen, Brodd, Idrettslaget fotballgr.
Assistentdommer 2: Frode Ølmheim, Syril IL
4. dommer: Andre Knudsen Arnholt, Erdal IL
Kampdelegat: Bernt Karl Ødegård, Giv Akt, IL

1 Sogndal 26 15 8 3 47 – 21 53
2 Brann 26 13 10 3 40 – 29 49
3 Kristiansund 26 13 7 6 33 – 23 46
4 Sandnes Ulf 27 12 8 7 45 – 35 44
5 Hødd 26 12 5 9 38 – 36 41
6 Jerv 26 10 10 6 38 – 24 40
7 Ranheim 26 10 8 8 36 – 32 38
8 Strømmen 27 9 6 12 29 – 34 33
9 Fredrikstad 26 8 9 9 36 – 51 33
10 Follo 27 8 8 11 39 – 37 32
11 Åsane 27 7 9 11 38 – 40 30
12 Bryne 27 8 6 13 38 – 45 30
13 Bærum 27 8 6 13 41 – 59 30
14 Nest-Sotra 27 7 6 14 38 – 46 27
15 Levanger 27 7 6 14 39 – 49 27
16 Hønefoss 26 6 6 14 29 – 43 24