Tore Hansen dømmer i Litauen

0
291

Det blir et norsk dommerteam som leder kampen mellom FK Sūduva (LTU) – Maccabi Tel Aviv FC torsdag kveld. Tore Hansen er hoveddommer.

Med seg i kampen har han Øystein Ytterland og Isaak Bashevkin som assistentdommere og Espen Eskås som fjerdedommer.

Dommerveileder i kamen er islandske Þóroddur Hjaltalín.

Her er dommeroppsettet for kampene:

13 August 2019, 18:00 CET – Tallinn (A. Le Coq Arena)
Nõmme Kalju FC (EST) – F91 Dudelange (LUX) | 1-3
Referee: Sergey Lapochkin (RUS)
Assistant Referee 1: Anton Averyanov (RUS)
Assistant Referee 2: Dmitriy Zhvakin (RUS)
Fourth Official: Vitaliy Meshkov (RUS)
UEFA Referee Observer: Attila Ábrahám (HUN)
UEFA Delegate: Tamara Chichinadze (GEO)

13 August 2019, 20:45 CET – Belfast (Windsor Park)
Linfield FC (NIR) – FK Sutjeska (MNE) | 2-1
Referee: Miroslav Zelinka (CZE)
Assistant Referee 1: Jan Paták (CZE)
Assistant Referee 2: Petr Caletka (CZE)
Fourth Official: Emanuel Marek (CZE)
UEFA Referee Observer: Adrian Azzopardi (MLT)
UEFA Delegate: Łukasz Wachowski (POL)

13 August 2019, 21:00 CET – Dublin (Tallaght Stadium)
Dundalk FC (IRL) – ŠK Slovan Bratislava (SVK) | 0-1
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Markus Gutschi (AUT)
Assistant Referee 2: Santino Schreiner (AUT)
Fourth Official: Alan Kijas (AUT)
UEFA Referee Observer: Salustià Chato Ciprés (AND)
UEFA Delegate: Jan Kořínek (CZE)
Mentor for Delegate: Mark Blackbourne (ENG)

14 August 2019, 18:00 CET – Athens (Dimotikó Stádio Peristeríou)
Atrómitos FC (GRE) – Legia Warszawa (POL) | 0-0
Referee: Bas Nijhuis (NED)
Assistant Referee 1: Bas van Dongen (NED)
Assistant Referee 2: Rogier Honig (NED)
Fourth Official: Siemen Mulder (NED)
UEFA Referee Observer: João Francisco Lopes Ferreira (POR)
UEFA Delegate: Zoran Cvrk (CRO)

14 August 2019, 18:00 CET – Guimarães (Estádio D. Afonso Henriques)
Vitória SC (POR) – FK Ventspils (LVA) | 3-0
Referee: Halil Umut Meler (TUR)
Assistant Referee 1: Mustafa Emre Eyisoy (TUR)
Assistant Referee 2: Cevdet Kömürcüoğlu (TUR)
Fourth Official: Arda Kardeşler (TUR)
UEFA Referee Observer: Matteo Simone Trefoloni (ITA)
UEFA Delegate: Neli Lozeva (BUL)

14 August 2019, 18:00 CET – Tbilisi (Mikheil Meskhis Stadioni)
FC Saburtalo (GEO) – Ararat-Armenia FC (ARM) | 2-1
Referee: Mykola Balakin (UKR)
Assistant Referee 1: Andriy Skrypka (UKR)
Assistant Referee 2: Ihor Alʹokhin (UKR)
Fourth Official: Oleksandr Derdo (UKR)
UEFA Referee Observer: Michális Argyroú (CYP)
UEFA Delegate: Vasko Dojčinovski (MKD)

15 August 2019, 18:00 CET – Helsinki (Telia 5G -areena)
HJK Helsinki (FIN) – Riga FC (LVA) | 1-1
Referee: Mohammed Al-Hakim (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Klyver (SWE)
Assistant Referee 2: Mahbod Beigi (SWE)
Fourth Official: Glenn Nyberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Eugen Strigel (GER)
UEFA Delegate: Alberto Pacchioni (SMR)
Mentor for Delegate: Wolfgang Thierrichter (AUT)

15 August 2019, 18:30 CET – Tbilisi (Boris Paichadzis Dinamo Arena)
FC Dinamo Tbilisi (GEO) – Feyenoord (NED) | 0-4
Referee: Sascha Stegemann (GER)
Assistant Referee 1: Marco Achmüller (GER)
Assistant Referee 2: Christian Gittelmann (GER)
Fourth Official: Robert Schröder (GER)
UEFA Referee Observer: Miroslav Liba (CZE)
UEFA Delegate: Ariel Kenneth Scheiman (ISR)

15 August 2019, 18:45 CET – Moscow (Otkrytiye Arena)
FC Spartak Moskva (RUS) – FC Thun (SUI) | 3-2
Referee: Bojan Pandzic (SWE)
Assistant Referee 1: Joakim Amri Nilsson (SWE)
Assistant Referee 2: Daniel Gustavsson (SWE)
Fourth Official: Kaspar Sjöberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Sabri Çelik (TUR)
UEFA Delegate: Michal Mertinyák (SVK)
Delegate Trainee: Vyacheslav Semyonov (RUS)

15 August 2019, 19:00 CET – Minsk (Nacyjanaĺny Alimpijski stadyjon Dynama)
FC Šachcior Salihorsk (BLR) – Torino FC (ITA) | 0-5
Referee: Radu Marian Petrescu (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Adrian Ștefan Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Mircea Mihail Grigoriu (ROU)
Fourth Official: Marcel Bîrsan (ROU)
UEFA Referee Observer: David Fernández Borbalán (ESP)
UEFA Delegate: Milovan Đukanović (MNE)

15 August 2019, 19:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
Apóllon Limassol FC (CYP) – FK Austria Wien (AUT) | 2-1
Referee: Paweł Gil (POL)
Assistant Referee 1: Konrad Sapela (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
Fourth Official: Tomasz Kwiatkowski (POL)
UEFA Referee Observer: Petteri Kari (FIN)
UEFA Delegate: Miguel María García Caba (ESP)
Mentor for Delegate: Adrian Titcombe (ENG)

15 August 2019, 19:00 CET – Mladá Boleslav (Lokotrans Aréna)
FK Mladá Boleslav (CZE) – FCSB (ROU) | 0-0
Referee: Jonathan Lardot (BEL)
Assistant Referee 1: Florian Lemaire (BEL)
Assistant Referee 2: Romain Devillers (BEL)
Fourth Official: Nathan Verboomen (BEL)
UEFA Referee Observer: Vlado Svilokos (CRO)
UEFA Delegate: Charles John Grundie (NIR)

15 August 2019, 19:00 CET – Malatya (Yeni Malatya Stadyumu)
Yeni Malatyaspor (TUR) – FK Partizan (SRB) | 1-3
Referee: Christopher Kavanagh (ENG)
Assistant Referee 1: Daniel Cook (ENG)
Assistant Referee 2: Neil Davies (ENG)
Fourth Official: David Coote (ENG)
UEFA Referee Observer: René Temmink (NED)
UEFA Delegate: Leonid Kaloshin (RUS)

15 August 2019, 19:00 CET – Široki Brijeg (Stadion Pecara)
HŠK Zrinjski (BIH) – Malmö FF (SWE) | 0-3
Referee: Artyom Kuchin (KAZ)
Assistant Referee 1: Yevgeniy Belskiy (KAZ)
Assistant Referee 2: Sergey Vasyutin (KAZ)
Fourth Official: Daniyar Sakhi (KAZ)
UEFA Referee Observer: Kaj Østergaard (DEN)
UEFA Delegate: Aurel Mihail Ionescu (ROU)

15 August 2019, 19:00 CET – Zaporizhia (Slavutych-Arena)
FC Zorya Luhansk (UKR) – PFC CSKA-Sofia (BUL) | 1-1
Referee: Amaury Delerue (FRA)
Assistant Referee 1: Frédéric Haquette (FRA)
Assistant Referee 2: Philippe Jeanne (FRA)
Fourth Official: Olivier Thual (FRA)
UEFA Referee Observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate: Armen Minasyan (ARM)

15 August 2019, 19:00 CET – Petah Tikva (Itztadion HaMoshava)
Bnei Yehuda Tel Aviv FC (ISR) – Neftçi PFK (AZE) | 2-2
Referee: Daniele Doveri (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Costanzo (ITA)
Assistant Referee 2: Alessio Tolfo (ITA)
Fourth Official: Fabrizio Pasqua (ITA)
UEFA Referee Observer: Stéphane Lannoy (FRA)
UEFA Delegate: Targo Kaldoja (EST)

15 August 2019, 19:00 CET – Marijampolė (ARVI futbolo arena)
FK Sūduva (LTU) – Maccabi Tel Aviv FC (ISR) | 2-1
Referee: Tore Hansen (NOR)
Assistant Referee 1: Øystein Simon Ytterland (NOR)
Assistant Referee 2: Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (NOR)
Fourth Official: Espen Andreas Eskås (NOR)
UEFA Referee Observer: Þóroddur Hjaltalín (ISL)
UEFA Delegate: Peter Lundström (FIN)

15 August 2019, 19:00 CET – Barysaŭ (Barysaŭ-Arena)
FC BATE Barysaŭ (BLR) – FK Sarajevo (BIH) | 2-1
Referee: Kevin Blom (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Johan Balder (NED)
Fourth Official: Allard Lindhout (NED)
UEFA Referee Observer: Raymond Ellingham (WAL)
UEFA Delegate: Johny Vanspauwen (BEL)

15 August 2019, 19:00 CET – Solna (Friends Arena)
AIK (SWE) – FC Sheriff Tiraspol (MDA) | 2-1
Referee: Roi Reinshreiber (ISR)
Assistant Referee 1: David Elias Biton (ISR)
Assistant Referee 2: Dvir Shimon (ISR)
Fourth Official: Ziv Adler (ISR)
UEFA Referee Observer: Antonio Damato (ITA)
UEFA Delegate: Irakli Nakaidze (GEO)

15 August 2019, 19:30 CET – Be’er Sheva (Itztadion Ya’akov Turner Toto)
Hapoel Be’er Sheva FC (ISR) – IFK Norrköping (SWE) | 1-1
Referee: Anastásios Papapétrou (GRE)
Assistant Referee 1: Iordánis Aptósoglou (GRE)
Assistant Referee 2: Trýfon Petrópoulos (GRE)
Fourth Official: Ángelos Evangélou (GRE)
UEFA Referee Observer: Goran Mihaljević (MNE)
UEFA Delegate: Jozef Kliment (SVK)

15 August 2019, 19:30 CET – Trabzon (Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu)
Trabzonspor (TUR) – AC Sparta Praha (CZE) | 2-2
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Hummelgaard (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Fourth Official: Jens Grabski Maae (DEN)
UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Delegate: Alojzije Šupraha (CRO)

15 August 2019, 19:30 CET – Wrexham (Racecourse Ground)
The New Saints FC (WAL) – PFC Ludogorets 1945 (BUL) | 0-5
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Silver Kõiv (EST)
Assistant Referee 2: Aron Härsing (EST)
Fourth Official: Joonas Jaanovits (EST)
UEFA Referee Observer: Luc Wouters (BEL)
UEFA Delegate: José Guilherme Saraiva de Oliveira Aguiar (POR)

15 August 2019, 20:00 CET – Plzeň (Doosan Arena)
FC Viktoria Plzeň (CZE) – Royal Antwerp FC (BEL) | 0-1
Referee: Davide Massa (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Giallatini (ITA)
Assistant Referee 2: Damiano Di Iorio (ITA)
Fourth Official: Rosario Abisso (ITA)
UEFA Referee Observer: Aleksey Spirin (RUS)
UEFA Delegate: Felix Grigore (ROU)
Mentor for Delegate: Tormod Larsen (NOR)

15 August 2019, 20:00 CET – Athens (Olympiakó Athlitikó Kéntro Athinón «Spýros Loúis»)
AEK Athens FC (GRE) – FC Universitatea Craiova (ROU) | 2-0
Referee: Jérôme Brisard (FRA)
Assistant Referee 1: Benjamin Pagès (FRA)
Assistant Referee 2: François Boudikian (FRA)
Fourth Official: Johan Hamel (FRA)
UEFA Referee Observer: Jaap Uilenberg (NED)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)

15 August 2019, 20:00 CET – Ta’ Qali (National Stadium)
Valletta FC (MLT) – FC Astana (KAZ) | 1-5
Referee: Stephan Klossner (SUI)
Assistant Referee 1: Remy Zgraggen (SUI)
Assistant Referee 2: Marco Zürcher (SUI)
Fourth Official: Stefan Horisberger (SUI)
UEFA Referee Observer: Viktor Shvetsov (UKR)
UEFA Delegate: Desislava Ralkova (BUL)

15 August 2019, 20:30 CET – Thessaloniki (Stádio Kleánthis Vikelídis)
Áris Thessaloniki FC (GRE) – Molde FK (NOR) | 0-3
Referee: Robert Harvey (IRL)
Assistant Referee 1: Wayne McDonnell (IRL)
Assistant Referee 2: Mark Gavin (IRL)
Fourth Official: Paul McLaughlin (IRL)
UEFA Referee Observer: Alain Hamer (LUX)
UEFA Delegate: David Avanesyan (ARM)
Mentor for Delegate: Scott Struthers (SCO)

15 August 2019, 20:30 CET – Strasbourg (Stade de la Meinau)
RC Strasbourg Alsace (FRA) – PFC Lokomotiv Plovdiv 1926 (BUL) | 1-0
Referee: John Beaton (SCO)
Assistant Referee 1: Alan Mulvanny (SCO)
Assistant Referee 2: Daniel McFarlane (SCO)
Fourth Official: David Munro (SCO)
UEFA Referee Observer: Robert Małek (POL)
UEFA Delegate: Aristídis Stavrópoulos (GRE)
Delegate Trainee: Silvano Lombardo (SUI)

15 August 2019, 20:30 CET – Alkmaar (AFAS Stadion)
AZ Alkmaar (NED) – FC Mariupol (UKR) | 0-0
Referee: Bartosz Frankowski (POL)
Assistant Referee 1: Marcin Boniek (POL)
Assistant Referee 2: Jakub Winkler (POL)
Fourth Official: Daniel Stefański (POL)
UEFA Referee Observer: Drago Kos (SVN)
UEFA Delegate: Jenni Kennedy (ENG)

15 August 2019, 20:30 CET – Ghent (Ghelamco Arena)
KAA Gent (BEL) – AEK Larnaca FC (CYP) | 1-1
Referee: Martin Strömbergsson (SWE)
Assistant Referee 1: Peter Allheim (SWE)
Assistant Referee 2: Mikael Hallin (SWE)
Fourth Official: Patrik Eriksson (SWE)
UEFA Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)
UEFA Delegate: Jasmin Baković (BIH)
Mentor for Delegate: Harry Been (NED)

15 August 2019, 20:30 CET – Eindhoven (Philips Stadion)
PSV Eindhoven (NED) – FK Haugesund (NOR) | 1-0
Referee: Juan Martínez Munuera (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Assistant Referee 2: César Manuel Noval Font (ESP)
Fourth Official: Guillermo Cuadra Fernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Iain Robertson Brines (SCO)
UEFA Delegate: Per Eliasson (SWE)

15 August 2019, 20:30 CET – Frankfurt am Main (Commerzbank-Arena)
Eintracht Frankfurt (GER) – FC Vaduz (LIE) | 5-0
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Milutin Đukić (MNE)
Assistant Referee 2: Vladan Todorović (MNE)
Fourth Official: Miloš Bošković (MNE)
UEFA Referee Observer: Vladimír Medveď (SVK)
UEFA Delegate: Fívos Konstantinídis (CYP)

15 August 2019, 20:45 CET – Braga (Estádio Municipal de Braga)
SC Braga (POR) – Brøndby IF (DEN) | 4-2
Referee: Aleksey Yes’kov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitriy Mosyakin (RUS)
Assistant Referee 2: Nikolay Yeryomin (RUS)
Fourth Official: Vasiliy Kazartsev (RUS)
UEFA Referee Observer: Alfredo Trentalange (ITA)
UEFA Delegate: Garry O’Hagan (SCO)
Mentor for Delegate: David Roger Griffiths (WAL)

15 August 2019, 20:45 CET – Wolverhampton (Molineux Stadium)
Wolverhampton Wanderers FC (ENG) – FC Pyunik (ARM) | 4-0
Referee: Donatas Rumšas (LTU)
Assistant Referee 1: Dovydas Sužiedėlis (LTU)
Assistant Referee 2: Vytis Snarskis (LTU)
Fourth Official: Donatas Šimenas (LTU)
UEFA Referee Observer: Shmuel Shteif (ISR)
UEFA Delegate: Jean-Paul Mievis (BEL)

15 August 2019, 20:45 CET – Glasgow (Ibrox Stadium)
Rangers FC (SCO) – FC Midtjylland (DEN) | 4-2
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Lorenzo Manganelli (ITA)
Assistant Referee 2: Dario Cecconi (ITA)
Fourth Official: Piero Giacomelli (ITA)
UEFA Referee Observer: Martin Ingvarsson (SWE)
UEFA Delegate: Oleg Harlamov (EST)

15 August 2019, 20:45 CET – Aberdeen (Pittodrie Stadium)
Aberdeen FC (SCO) – HNK Rijeka (CRO) | 0-2
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Fourth Official: Julian Weinberger (AUT)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Patrik Filípek (CZE)

15 August 2019, 21:00 CET – Barcelona (RCDE Stadium)
RCD Espanyol (ESP) – FC Luzern (SUI) | 3-0
Referee: Manuel Jorge Neves Moreira de Sousa (POR)
Assistant Referee 1: Álvaro Daniel de Carvalho Mesquita (POR)
Assistant Referee 2: Nuno Miguel da Silva Manso (POR)
Fourth Official: Cláudio Filipe Ruivo Pereira (POR)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)