Tre norske veiledere/delegater

0
282

Rosenborg spiller om kort tid andre kamp i tredje kvalifiseringsrunde til Champions League. Men, det er flere nordmenn i aksjon.

For også på veileder- og delegatsiden er det norsk deltakelse i kveld.

Rune Pedersen er i København og skal se på Gediminas Mažeika fra Littauen dømme FC København  – FK Crvena zvezda.

Terje Hauge er i Hellas og ser Robert Madden fra Skottland i kampen Olympiakós FC – Medipol Başakşehir FK.

Nina Hedlund er UEFA-delegat i Portugal og kampen mellom FC Porto  – FC Krasnodar.

Her er dommeroppdettet i kveld:

13 August 2019, 18:30 CET – Baku (Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionu)
Qarabağ FK (AZE) – APOEL FC (CYP) | 2-1
Referee: Daniel Siebert (GER)
Assistant Referee 1: Jan Seidel (GER)
Assistant Referee 2: Lasse Koslowski (GER)
Fourth Official: Martin Petersen (GER)
UEFA Referee Observer: Jørn West Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Velid Imamović (BIH)

13 August 2019, 19:00 CET – Trodnheim (Lerkendal Stadion)
Rosenborg BK (NOR) – NK Maribor (SVN) | 3-1
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Charles Schaap (NED)
Assistant Referee 2: Jan de Vries (NED)
Fourth Official: Jeroen Manschot (NED)
UEFA Referee Observer: Bo Karlsson (SWE)
UEFA Delegate: Marina Tashchyan (ARM)

13 August 2019, 19:30 CET – Kyiv (Natsionalʹnyy sportyvnyy kompleks «Olimpiysʹkyy»)
FC Dynamo Kyiv (UKR) – Club Brugge (BEL) | 0-1
Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Goran Pataki (CRO)
Assistant Referee 2: Bojan Zobenica (CRO)
Fourth Official: Mario Zebec (CRO)
UEFA Referee Observer: Stefan Messner (AUT)
UEFA Delegate: Adrian Ixari (MDA)

13 August 2019, 20:00 CET – Budapest (Groupama Aréna)
Ferencvárosi TC (HUN) – GNK Dinamo (CRO) | 1-1
Referee: Ruddy Buquet (FRA)
Assistant Referee 1: Guillaume Debart (FRA)
Assistant Referee 2: Julien Pacelli (FRA)
Fourth Official: Frank Schneider (FRA)
UEFA Referee Observer: Mehmet Murat Ilgaz (TUR)
UEFA Delegate: Michael Foster (ENG)

13 August 2019, 20:00 CET – Copenhagen (Telia Parken)
FC København (DEN) – FK Crvena zvezda (SRB) | 1-1
Referee: Gediminas Mažeika (LTU)
Assistant Referee 1: Vytautas Šimkus (LTU)
Assistant Referee 2: Vytenis Kazlauskas (LTU)
Fourth Official: Robertas Šmitas (LTU)
UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Delegate: Jacques Antenen (SUI)

13 August 2019, 20:30 CET – Amsterdam (Johan Cruijff ArenA)
AFC Ajax (NED) – PAOK FC (GRE) | 2-2
Referee: Craig Pawson (ENG)
Assistant Referee 1: Lee Betts (ENG)
Assistant Referee 2: Ian Hussin (ENG)
Fourth Official: Andrew Madley (ENG)
UEFA Referee Observer: Kóstas Kapitanís (CYP)
UEFA Delegate: Eduard Dervishaj Nelaj (ESP)

13 August 2019, 20:30 CET – Piraeus (Stádio Geórgios Karaïskákis)
Olympiakós FC (GRE) – Medipol Başakşehir FK (TUR) | 1-0
Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: Douglas Ross (SCO)
Assistant Referee 2: David Roome (SCO)
Fourth Official: Gregory Aitken (SCO)
UEFA Referee Observer: Terje Hauge (NOR)
UEFA Delegate: Claude Runavot (FRA)

13 August 2019, 20:30 CET – Linz (Stadion der Stadt Linz)
Linzer ASK (AUT) – FC Basel 1893 (SUI) | 2-1
Referee: Əliyar Ağayev (AZE)
Assistant Referee 1: Zeynal Zeynalov (AZE)
Assistant Referee 2: Akif Əmirəli (AZE)
Fourth Official: Orxan Məmmədov (AZE)
UEFA Referee Observer: Haim Jakov (ISR)
UEFA Delegate: Ivan Lekov (BUL)

13 August 2019, 20:45 CET – Glasgow (Celtic Park)
Celtic FC (SCO) – CFR 1907 Cluj (ROU) | 1-1
Referee: Andris Treimanis (LVA)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonņikovs (LVA)
Fourth Official: Aleksandrs Golubevs (LVA)
UEFA Referee Observer: Luciano Luci (ITA)
UEFA Delegate: Geir Þorsteinsson (ISL)

13 August 2019, 21:00 CET – Porto (Estádio do Dragão)
FC Porto (POR) – FC Krasnodar (RUS) | 1-0
Referee: Marco Guida (ITA)
Assistant Referee 1: Ciro Carbone (ITA)
Assistant Referee 2: Daniele Bindoni (ITA)
Fourth Official: Fabio Maresca (ITA)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Nina Hedlund (NOR)