Tredje runde i OBOS-ligaen

0
394
Steinar Hauge. Foto: Geir Eriksen

Steinar Hauge er først ut i denne runden av OBOS-ligaen når han blåser igang toppkampen mellom Sandefjord og Aalesund klokken 15.30 i ettermiddag.

Foto: Geir Eriksen

De to lagene er de eneste med full pott etter to serierunder, noe som ender for minst en av klubbene i dag.

Her er helgens dommerteam i OBOS-ligaen:

Sandefjord – Aalesund
Komplett Arena 13.04.2019 15.30
Dommer: Steinar Hauge (Bjarg, IL)
Ass.dommer 1: Imran Tariq (Furuset Fotball IF)
Ass.dommer 2: Kristian Solvang Johannessen (Falk, SK)
4. dommer: Henrik Andreas Grenå Pettersen (Gresvik IF)
Dommerveileder: Jørn Thomas Smedsrud (Drøbak-Frogn IL)

Nest-Sotra – HamKam
Ågotnes gress 14.04.2019 15.00
Dommer: Marius Lien (Otra IL)
Ass.dommer 1: Atle Larsen (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Ass.dommer 2: Kjetil Nordmark (Orstad IL)
4. dommer: Adrian Bjørkhaug Gjendemsjø (Tertnes Fotball Herrer)
Dommerveileder: Terje Berentsen (Lyngbø SK)

Kongsvinger – KFUM
Gjemselund 1 kunstgress 14.04.2019 15.00
Dommer: Daniel Higraff (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Ass.dommer 1: Steffen Tendvall Abrahamsen (Randesund IL)
Ass.dommer 2: Kim Minh Nguyen (Abildsø IL)
4. dommer: Abdulhadi Al-Fahad (Ekholt BK)
Dommerveileder: Audun Fremstad (Løten FK)

Strømmen – Sandnes Ulf
Strømmen stadion kg 14.04.2019 15.00
Dommer: Marius Hansen Grøtta (Malmefjorden IL)
Ass.dommer 1: Rune Kjørstad (Skrim, IL)
Ass.dommer 2: Thomas Skaiaa (Sprint-Jeløy, SK)
4. dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen (Kråkerøy IL)
Dommerveileder: Johnny Westby (Berg IL)

Skeid – Jerv
Nordre Åsen kunstgressbane 14.04.2019 15.00
Dommer: Sivert Øksnes Amland (Fana Fotball)
Ass.dommer 1: Sondre Dahle (Heimdal Fotballklubb)
Ass.dommer 2: Aleksander Jæger (Åssiden IF)
4. dommer: Satha Sejoohn Sritharan (Oppsal IF Fotball)
Dommerveileder: Bernt Håvard Bruheim (Sprint-Jeløy, SK)
Fadder: Arild Rudolf Thorp (Stabæk Fotball)

Tromsdalen – Ullensaker/Kisa
TUIL Arena 14.04.2019 18.00
Dommer: Jan Morten Tennøy (Nore Neset IL)
Ass.dommer 1: Frank Salbu Brandt Henneman (Bjarg, IL)
Ass.dommer 2: Kevin Bakketun Hjelmseth (Sørreisa IL Fotball)
4. dommer: Sander Teigen Badar (Kvaløya SK)
Dommerveileder: Arild Sundet (Astor Fotballklubb)

Start – Raufoss
Sparebanken Sør Arena 14.04.2019 18.00
Dommer: Christian Moen (Løvenstad)
Ass.dommer 1: Philip Askjer (Eik IF Tønsberg)
Ass.dommer 2: Bjørnar Drtina Bjørnstad (Gimletroll, IK-Fotball)
4. dommer: Jørgen Haga (Ekholt BK)
Dommerveileder: Øyvind Kringstad (Valder, IL – Fotball)

Sogndal – oNotodden
Fosshaugane Campus 14.04.2019 18.00
Dommer: Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK)
Ass.dommer 1: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen (Askøy FK)
Ass.dommer 2: Ruben Haugland (Tertnes Fotball Herrer)
4. dommer: Jonny Skjerven (Kaupanger IL)
Dommerveileder: Petter Kristiansen Toppe (Bergen Nord, FK – Fotball)
Fadder: Tore Christian Albrechtsen Gjelsvik (Askøy FK)

Tabellen

Lag S P
1 Sandefjord Fotball 2 6
2 Aalesund 2 6
3 Ullensaker/Kisa 2 4
4 Skeid 2 4
5 HamKam 2 3
5 Start 2 3
7 Kongsvinger 2 3
8 Raufoss 2 3
9 Strømmen 2 2
10 Sandnes Ulf 2 2
11 Jerv 1 1
12 Nest-Sotra 2 1
12 Notodden 2 1
14 Sogndal 2 1
15 Tromsdalen 1 0
16 KFUM 2 0