Mange spennende oppgjør på gang i OBOS-ligaen når lagene møtes i åttende spillerunde. For enkelte lag er det ekstra viktig å ta tre poeng for ikke å bli hektet av i bunn allerede før sommerferien.

På Jessheim stadion tar Ullensaker/Kisa i mot Mjøndalen med Dommer: Jan Morten Tennøy som hoveddommer, Magnus Tranholt og Philip Askjer (bildet) som assistentdommere og Sulman Hussain som fjerdedommer. Hjemmelaget står med kun to poeng på sju kamper, og trenger seier mot fjorårets tippeligalag.

Her er kampene og dommerne for runde 8 i OBOS-ligaen:

16. mai 2016 kl. 15:00

Sandefjord – Åsane
Dommer: Christian Moen
Assistentdommer 1: Erik Hegstad
Assistentdommer 2: Kristoffer Gullhav
4. dommer: Nedim Brbovic
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen
Kampdelegat: Terje Næss

Sandnes Ulf – Jerv
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad
Assistentdommer 1: Atle Larsen
Assistentdommer 2: Christer Solheim Jørgensen
4. dommer: Ola Kellerhals
Dommerveileder: Terje Berentsen

Levanger – Ranheim
Dommer: Kristoffer Hagenes
Assistentdommer 1: Ivar Askeland
Assistentdommer 2: Jørgen Rønning Valstadsve
4. dommer: Thomas Solum Lystad
Dommerveileder: Arild Sundet
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard

Bryne – KFUM Oslo
Dommer: Per Erik Haugen
Assistentdommer 1: Kjetil Fallstrøm Andersen
Assistentdommer 2: Frank Henneman
4. dommer: Ole Petter Grindheim
Dommerveileder: Tore Kristian Nybø
Kampdelegat: Helge Breilid

16. mai 2016 kl. 18:00

Ullensaker/Kisa – Mjøndalen
Dommer: Jan Morten Tennøy
Assistentdommer 1: Magnus Tranholt
Assistentdommer 2: Philip Askjer
4. dommer: Sulman Hussain
Dommerveileder: Ole E. Sørdahl
Kampdelegat: Rune Strand

Kristiansund – Hødd
Dommer: Anders Gjermshus
Assistentdommer 1: Jim Andre Dyb
Assistentdommer 2: Helge Myklebust
Dommerveileder: Helge Roar Åndal
Kampdelegat: Arne Flemmen

Fredrikstad – Raufoss
Dommer: Torkjell Jonsson Trædal
Assistentdommer 1: Isaak Bashevkin
Assistentdommer 2: Thomas Skaiaa
4. dommer: HENRIK ANDREAS PETTERSEN
Dommerveileder: Johnny Westby
Kampdelegat: Morten Lukacs

Strømmen – Kongsvinger
Dommer: Steinar Hauge
Assistentdommer 1: Rune Kjørstad
Assistentdommer 2: Imran Tariq
4. dommer: Tore Olsen Hagelund
Dommerveileder: Odd Arne Vangen
Kampdelegat: Jan Olav Knutsen