Den norske deltakelsen i Europa League er stor, men begrenset til Rosenborg, Molde, observatører og en delegat. Rosenborg får polsk dommer denne runden i sin bortekamp mot Lazio, mens Molde har russisk dommer i sin hjemmekamp mot Celtic.

Group C, 22 October 2015, 17:00 CET
Bakcell Arena, Baku (AZE)
Qəbələ – Borussia Dortmund
Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrović (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgić (CRO)
Additional Assistant Referee 1: Marijo Strahonja (CRO)
Additional Assistant Referee 2: Goran Gabrilo (CRO)
Fourth Official: Goran Pataki (CRO)
UEFA Referee Observer: Nikolay Levnikov (RUS)
UEFA Delegate: Philippe Prudhon (FRA)

Group G, 22 October 2015, 19:00 CET
Stadio Olimpico, Rome (ITA)
SS Lazio – Rosenborg
Referee: Pawel Gil (POL)
Assistant Referee 1: Piotr Sadczuk (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
Additional Assistant Referee 1: Bartosz Frankowski (POL)
Additional Assistant Referee 2: Krzysztof Jakubik (POL)
Fourth Official: Konrad Sapela (POL)
UEFA Referee Observer: Oguz Sarvan (TUR)
UEFA Delegate: Irakli Nakaidze (GEO)

Group G, 22 October 2015, 19:00 CET
Dnipro Arena, Dnipropetrovsk (UKR)
Dnipro – AS Saint-Étienne
Referee: Alon Yefet (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Nissan Davidy (ISR)
Additional Assistant Referee 1: Ziv Adler (ISR)
Additional Assistant Referee 2: Daniel Bar Natan (ISR)
Fourth Official: Dvir Shimon (ISR)
UEFA Referee Observer: John Ward (IRL)
UEFA Delegate: Gerhard Sager (SWE)

Group H, 22 October 2015, 19:00 CET
Stadion Lokomotiv, Moscow (RUS)
Lokomotiv Moskva – Beşiktaş
Referee: Serge Gumienny (BEL)
Assistant Referee 1: Jimmy Cremers (BEL)
Assistant Referee 2: Thibaud Nijssen (BEL)
Additional Assistant Referee 1: Bart Vertenten (BEL)
Additional Assistant Referee 2: Wim Smet (BEL)
Fourth Official: Dirk Gilon (BEL)
UEFA Referee Observer:Aleh Chykun (BLR)
UEFA Delegate: Virgar Hvidbro (FRO)

Group H, 22 October 2015, 19:00 CET
José Alvalade, Lisbon (POR)
Sporting CP – Skënderbeu
Referee: Clayton Pisani (MLT)
Assistant Referee 1: Alan Camilleri (MLT)
Assistant Referee 2: Mitchell Scerri (MLT)
Additional Assistant Referee 1: Marco Borg (MLT)
Additional Assistant Referee 2: Philip Farrugia (MLT)
Fourth Official: Edward Spiteri (MLT)
UEFA Referee Observer: Volodymyr Petrov (UKR)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)

Group I, 22 October 2015, 19:00 CET
St. Jakob-Park, Basel (SUI)
Basel – Belenenses
Referee: Simon Lee Evans (WAL)
Assistant Referee 1: Philip Thomas (WAL)
Assistant Referee 2: Gareth Wyn Jones (WAL)
Additional Assistant Referee 1: Bryn Markham-Jones (WAL)
Additional Assistant Referee 2: Huw Jones (WAL)
Fourth Official: John Bryn Roberts (WAL)
UEFA Referee Observer: Plarent Kotherja (ALB)
UEFA Delegate: Adrian Ixari (MDA)

Group I, 22 October 2015, 19:00 CET
Stadio Artemio Franchi, Florence (ITA)
ACF Fiorentina – Lech Poznań
Referee: Gediminas Mažeika (LTU)
Assistant Referee 1: Vyautas Šimkus (LTU)
Assistant Referee 2: Vytenis Kazlauskas (LTU)
Additional Assistant Referee 1: Sergejus Slyva (LTU)
Additional Assistant Referee 2: Jurij Paskovskij (LTU)
Fourth Official: Dovydas Sužiedėlis (LTU)
UEFA Referee Observer: Jean Lemmer (LUX)
UEFA Delegate: Christian Schmölzer (AUT)

Group J, 22 October 2015, 19:00 CET
Stade Louis II, Monaco (MON)
AS Monaco – Qarabağ
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Larsen (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Michael Tykgaard (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Jens Maae (DEN)
Fourth Official: Lars Hummelgaard (DEN)
UEFA Referee Observer: Gylfi Thor Orrason (ISL)
UEFA Delegate: John Taylor (SCO)

Group J, 22 October 2015, 19:00 CET
Constant Vanden Stock Stadium, Brussels (BEL)
Anderlecht – Tottenham Hotspur
Referee: Pol van Boekel (NED)
Assistant Referee 1: Sander van Roekel (NED)
Assistant Referee 2: Angelo Boonman (NED)
Additional Assistant Referee 1: Richard Liesveld (NED)
Additional Assistant Referee 2: Martin van den Kerkhof (NED)
Fourth Official: Jan de Vries ((NED)
UEFA Referee Observer: Emil Bozhinovski (MKD)
UEFA Delegate: Andrey Medintsev (BUL)

Group K, 22 October 2015, 19:00 CET
Veltins Arena, Gelsenkirchen (GER)
Schalke 04 – Sparta Praha
Referee: Artur Dias (POR)
Assistant Referee 1: Rui Tavares (POR)
Assistant Referee 2: Paulo Soares (POR)
Additional Assistant Referee 1: Miguel Moreira (POR)
Additional Assistant Referee 2: Cosme Machado (POR)
Fourth Official: Nuno Pereira (POR)
UEFA Referee Observer: Matteo Simone Trefoloni (ITA)
UEFA Delegate: Jevgeņijs Miļevskis (LVA)

Group K, 22 October 2015, 19:00 CET
GSP, Nicosia (CYP)
APOEL – Asteras
Referee: Aleksei Eskov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitrii Mosiakin (RUS)
Assistant Referee 2: Valeriy Danchenko (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Sergey Lapochkin (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Kiril Levnikov (RUS)
Fourth Official: Igor Demeshko (RUS)
UEFA Referee Observer: Leif Lindberg (SWE)
UEFA Delegate: Gijs de Jong (NED)

Group L, 22 October 2015, 19:00 CET
AZ Stadion, Alkmaar (NED)
AZ Alkmaar – Augsburg
Referee: Miroslav Zelinka (CZE)
Assistant Referee 1: Ondrej Pelikan (CZE)
Assistant Referee 2: Jan Paták (CZE)
Additional Assistant Referee 1: Zbynek Proske (CZE)
Additional Assistant Referee 2: Jan Jilek (CZE)
Fourth Official: Ivo Nádvorník (CZE)
UEFA Referee Observer: Igor Ischenko (UKR)
UEFA Delegate: Pavel Kolev (BUL)

Group L, 22 October 2015, 19:00 CET
Stadion FK Partizan, Belgrade (SRB)
Partizan – Athletic
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Tomasz Listkiewicz (POL)
Assistant Referee 2: Michał Obukowicz (POL)
Additional Assistant Referee 1: Marcin Borski (POL)
Additional Assistant Referee 2: Tomasz Kwiatkowski (POL)
Fourth Official: Pawel Sokolnicki
UEFA Referee Observer: Terje Hauge (NOR)
UEFA Delegate: Jean-Louis Piette (FRA)

Group D, 22 October 2015, 21:05 CET
Stadion Wojska Polskiego, Warsaw (POL)
Legia – Club Brugge
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Heidenreich (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Alexander Harkam (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Julian Weinberger (AUT)
Fourth Official: Andreas Staudinger (AUT)
UEFA Referee Observer:Vaclav Krondl (CZE)
UEFA Delegate: Harry Been (NED)

Group D, 22 October 2015, 21:05 CET
Arena Herning, Herning (DEN)
FC Midtjylland – SSC Napoli
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Bas Van Dongen (NED)
Assistant Referee 2: Davide Goossens (NED)
Additional Assistant Referee 1: Dennis Highler (NED)
Additional Assistant Referee 2: Jochem Kamphuis (NED)
Fourth Official: Patrick Langkamp (NED)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Campbell Ogilvie (SCO)

Group E, 22 October 2015, 21:05 CET
Estadio El Madrigal, Villarreal (ESP)
Villarreal – Dinamo Minsk
Referee: Sergii Boiko (UKR)
Assistant Referee 1: Oleksandr Voytyuk (UKR)
Assistant Referee 2: Sergii Bekker (UKR)
Additional Assistant Referee 1: Anatoliy Abdula (UKR)
Additional Assistant Referee 2: Vitaliy Romanov (UKR)
Fourth Official: Semen Shlonchak (UKR)
UEFA Referee Observer: Draženko Kovačić (CRO)
UEFA Delegate: Aleš Zavrl (SVN)

Group E, 22 October 2015, 21:05 CET
Ernst-Happel-Stadion, Vienna (AUT)
Rapid Wien – Viktoria Plzeň
Referee: Craig Pawson (ENG)
Assistant Referee 1: Peter Kirkup (ENG)
Assistant Referee 2: Lee Betts (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Robert Madley (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Lee Mason (ENG)
Fourth Official: Simon Bennett ((ENG)
UEFA Referee Observer: Jon Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Martin Sturkenboom (NED)

Group F, 22 October 2015, 21:05 CET
Estádio Municipal de Braga, Braga (POR)
Braga – Oympique de Marseille
Referee: Alexandru Dan Tudor (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Adrian Stefan Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Vasile Florin Marinescu (ROU)
Additional Assistant Referee 1: Pavel Cristian Balaj (ROU)
Additional Assistant Referee 2: Radu Marian Petrescu (ROU)
Fourth Official: Mihai Ovidiu Artene (ROU)
UEFA Referee Observer: Kostadin Gerginov (BUL)
UEFA Delegate: Roland Tis (BEL)

Group F, 22 October 2015, 21:05 CET
U Nisy, Liberec (CZE)
Slovan Liberec – Groningen
Referee: Christian Dingert (GER)
Assistant Referee 1: Mike Pickel (GER)
Assistant Referee 2: Christoph Bornhorst (GER)
Additional Assistant Referee 1: Bastian Dankert (GER)
Additional Assistant Referee 2: Robert Hartmann (GER)
Fourth Official: Frank Willenborg (GER)
UEFA Referee Observer: Sergey Zuev (RUS)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)

Group A, 22 October 2015, 21:05 CET
Molde Stadion, Molde (NOR)
Molde – Celtic
Referee: Vladislav Bezborodov (RUS)
Assistant Referee 1: Nikolai Gobulev (RUS)
Assistant Referee 2: Maksim Gavrilin (RUS)
Additional Assistant Referee 1: Sergey Ivanov (RUS)
Additional Assistant Referee 2: Igor Fedotov (RUS)
Fourth Official: Aleksei Lebedev (RUS)
UEFA Referee Observer: Michel Praux (BEL)
UEFA Delegate: Jozef Kliment (SVK)

Group A, 22 October 2015, 21:05 CET
Şükrü Saracoğlu, Istanbul (TUR)
Fenerbahçe – Ajax
Referee: David Fernández Borbalán (ESP)
Assistant Referee 1: Pau Cebrián Devís (ESP)
Assistant Referee 2: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Additional Assistant Referee 1: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
Additional Assistant Referee 2: Juan Martínez Munuera (ESP)
Fourth Official: Teodoro Sobrino Magán (ESP)
UEFA Referee Observer: Ioannis Tsachilidis (GRE)
UEFA Delegate: Patrick Wattebled (FRA)

Group B, 22 October 2015, 21:05 CET
Anfield, Liverpool (ENG)
Liverpool – Rubin Kazan
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Matthias Winsaeur (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Brandner (AUT)
Additional Assistant Referee 1: Dominik Ouschan (AUT)
Additional Assistant Referee 2: Dieter Muckenhammer (AUT)
Fourth Official: Richard Hübler (AUT)
UEFA Referee Observer: Dani Koren (ISR)
UEFA Delegate: Guðmundur Pétursson (ISL)

Group B, 22 October 2015, 21:05 CET
Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux (FRA)
Girondins de Bordeaux – FC Sion
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (MKD)
Additional Assistant Referee 1: Dimitar Meckarovski (MKD)
Additional Assistant Referee 2: Dejan Jakimovski (MKD)
Fourth Official: Goce Petreski (MKD)
UEFA Referee Observer: Miroslav Tulinger (CZE)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)

Group C, 22 October 2015, 21:05 CET
Stadio Toumba, Salonika (GRE)
PAOK – Krasnodar
Referee: Stefan Johannesson (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Nilsson (SWE)
Assistant Referee 2: Magnus Sjöblom (SWE)
Additional Assistant Referee 1: Mohammed Al Hakim (SWE)
Additional Assistant Referee 2: Andreas Ekberg (SWE)
Fourth Official: Stefan Hallberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Zoran Petrović (SRB)
UEFA Delegate: Jānis Mežeckis (LVA)