dommerklikkCathrine Eide (bildet) tar hånd om lokaloppgjøret mellom Røa og Kolbotn, mens Marte Sørø dømmer toppkampen mellom LSK og Avaldsnes.

Vi har kommet til niende spillerunde av Toppserien, og det er viktige poeng det skal kjempes om. Kolbotn trenger tre poeng for å henge med oppe i medaljekampen, mens motstander Røa nok er like sultne på å vinne for å få god avstand til nedrykksstriden.

Oppgjøret i LSK-hallen sier det seg selv at blir spennende. Avaldsnes leder Toppserien med to poeng og en kamp mer spilt. Om LSK benytter hjemmefordelen til å vinne vil de ta over tabelltoppen, og samtidig ha en kamp å gå på. Ikke rart NFF har valgt FIFA-dommer Marte Sørø til å lede kampen.

Her er kampene i niende runde i Toppserien:

Lørdag 28. mai 2016 kl.14:00
Arna-Bjørnar – Vålerenga
Dommer: Tone Lise Berghøi
Assistentdommer 1: Bjørn-Ketil Olsen
4. dommer: Andre Knudsen Arnholt
Veileder: Terje Berentsen
Kampdelegat: Svein Erik Waters

Lørdag 28. mai 2016 kl.15:00
Røa – Kolbotn
Dommer: Cathrine Eide
Assistentdommer 1: Rikke Helene Melby
Assistentdommer 2: Maliha Ahmady
4. dommer: Morten Andersen-Gott
Veileder: Jane Myran
Kampdelegat: Johan Jørstad

Lørdag 28. mai 2016 kl.17:00
LSK – Avaldsnes
Dommer: Marte Sørø
Assistentdommer 1: Linda Andresen
Assistentdommer 2: Elisabeth Thoresen
4. dommer: Hakan Catalgøl
Veileder: Vibeke Karlsen
Kampdelegat: Arild Rudolf Thorp

Søndag 29. mai 2016 kl. 15:00
Trondheims/Ørn – Klepp
Dommer: Ann Wenche Kleven
Assistentdommer 1: Irene Renate Aunaas
Assistentdommer 2: Line Cathrine Nymoen
4. dommer: Stian Wiggen Hansen
Veileder: Pål Espen Sarheim
Kampdelegat: Torstein Egil Kvam

Medkila – Stabæk
Dommer: Emilie Rodahl Dokset
Assistentdommer 1: Helene Johansen
Assistentdommer 2: Karoline Marie Jensen
4. dommer: Marius Jespersen
Veileder: Vibeké Larsen
Kampdelegat: Roald Magne Johansen

Søndag 29. mai 2016 kl. 15:30
Urædd – Sandviken
Dommer: Ingvild Langnes Aarland
Assistentdommer 1: Mohammed Nabhani
Assistentdommer 2: Zeynel Alp Aras
4. dommer: Rune Holtan Flathus
Veileder: Ole Kamben
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard