Dessverre ingen norske team i returkampene i tredje kvalik til Europaligaen, men Jon Skjervold skal være dommerveileder i Estland og Espen Eriksen delegat i Hellas.

Her er dommeroppsettet for kampene torsdag

 

04/08/2016 (18:00 CET, Helsinki)
HJK Helsinki (FIN) – IFK Göteborg (SWE)
Referee: Anatolii Zhabchenko (UKR)
Assistant Referee 1: Igor Al’okhin (UKR)
Assistant Referee 2: Andrii Skrypka (UKR)
4th Official: Anatoliy Abdula (UKR)
UEFA Referee Observer: Kristinn Jakobsson (ISL)
UEFA Delegate: Camelia Nicolae (ROU)

04/08/2016 (18:00 CET, Tallinn)
JK Nõmme Kalju (EST) – Osmanlıspor (TUR)
Referee: Christian Dingert (GER)
Assistant Referee 1: Holger Henschel GER)
Assistant Referee 2: Tobias Christ (GER)
4th Official: Guido Winkmann (GER)
UEFA Referee Observer: Jon Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)

04/08/2016 (18:00 CET, Herning)
FC Midtjylland (DEN) – Videoton FC (HUN)
Referee: Marco Guida (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Valentino Fiorito (ITA)
4th Official: Carmine Russo (ITA)
UEFA Referee Observer: Vítor Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Roland Coquard (FRA)

04/08/2016 (18:00 CET, Liberec)
FC Slovan Liberec (CZE) – VfB Admira Wacker Mödling (AUT)
Referee: Radu Marian Petrescu (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Adrian Stefan Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Mircea Mihail Grigoriu (ROU)
4th Official: Marcel Birsan (ROU)
UEFA Referee Observer: Rodger Gifford (WAL)
UEFA Delegate: Anton Fagan (SCO)

04/08/2016 (18:30 CET, Moscow)
FC Spartak Moskva (RUS) – AEK Larnaca FC (CYP)
Referee: Alexander Harkam (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Witschnigg (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Staudinger (AUT)
4th Official: Andreas Kollegger (AUT)
UEFA Referee Observer: Alan Freeland (SCO)
UEFA Delegate: Dariusz Paweł Dziekanowski (POL)

04/08/2016 (18:30 CET, Trnava)
FC Spartak Trnava (SVK) – FK Austria Wien (AUT)
Referee: Ivan Bebek (CRO)
Assistant Referee 1: Tomislav Petrović (CRO)
Assistant Referee 2: Miro Grgić (CRO)
4th Official: Mario Zebec (CRO)
UEFA Referee Observer: Adrian D. Casha (MLT)
UEFA Delegate: George Fantaros (CYP)

04/08/2016 (18:30 CET, Krasnodar)
FC Krasnodar (RUS) – Birkirkara FC (MLT)
Referee: Äliyar Ağayev (AZE)
Assistant Referee 1: Zeynal Zeynalov (AZE)
Assistant Referee 2: Rza Mammadov (AZE)
4th Official: Rauf Jabarov (AZE)
UEFA Referee Observer: Gylfi Thor Orrason (ISL)
UEFA Delegate: Anuar Bidanov (KAZ)

04/08/2016 (19:00 CET, Poltava)
FC Vorskla Poltava (UKR) – NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
Referee: Orel Grinfeeld (ISR)
Assistant Referee 1: Amihay Yehoshua Mozes (ISR)
Assistant Referee 2: Roy Hassan (ISR)
4th Official: Guy Berger (ISR)
UEFA Referee Observer: Miroslav Radoman (SRB)
UEFA Delegate: Léon Schelings (BEL)

04/08/2016 (19:00 CET, Nicosia)
Apollon Limassol FC (CYP) – Grasshopper Club Zürich (SUI)
Referee: Andre Marriner (ENG)
Assistant Referee 1: Simon Beck (ENG)
Assistant Referee 2: Harry Lennard (ENG)
4th Official: Kevin Friend (ENG)
UEFA Referee Observer: Alexey Spirin (RUS)
UEFA Delegate: Charles Schaack (LUX)

04/08/2016 (19:00 CET, Stockholm)
AIK Solna (SWE) – Panathinaikos FC (GRE)
Referee: Tony Chapron (SWE)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Alexandre Viala (FRA)
4th Official: Olivier Thual (FRA)
UEFA Referee Observer: Nicolae Grigorescu (ROU)
UEFA Delegate: Maksimas Bechterevas (LTU)

04/08/2016 (19:00 CET, Jerusalem)
Beitar Jerusalem FC (ISR) – FK Jelgava (LVA)
Referee: Hugo Miguel (POR)
Assistant Referee 1: Ricardo Santos (POR)
Assistant Referee 2: Nuno Pereira (POR)
4th Official: Bruno Esteves (POR)
UEFA Referee Observer: Peter Fröjdfeldt (SWE)
UEFA Delegate: Dennis Cruise (IRL)

04/08/2016 (19:00 CET, Arouca)
FC Arouca (POR) – Heracles Almelo (NED)
Referee: Adrien Jaccottet (SUI)
Assistant Referee 1: Vital Jobin (SUI)
Assistant Referee 2: Raffael Zeder (SUI)
4th Official: Fedayi San (SUI)
UEFA Referee Observer: Costas Kapitanis (CYP)
UEFA Delegate: Christian Kofoed (DEN)

04/08/2016 (19:00 CET, Baku)
Qəbələ FK (AZE) – LOSC Lille (FRA)
Referee: Aleksei Eskov (RUS)
Assistant Referee 1: Dmitrii Mosiakin (RUS)
Assistant Referee 2: Igor Demeshko (RUS)
4th Official: Vladimir Moskalev (RUS)
UEFA Referee Observer: Aleh Chykun (BLR)
UEFA Delegate: Vasko Dojcinovski (MKD)

04/08/2016 (19:00 CET, Mladá Boleslav)
FK Mladá Boleslav (CZE) – KF Škendija (MKD)
Referee: Simon Lee Evans (WAL)
Assistant Referee 1: Lewis Ross Edwards (WAL)
Assistant Referee 2: Ian Bird (WAL)
4th Official: Huw Jones (WAL)
UEFA Referee Observer: António Manuel Almeida Costa (POR)
UEFA Delegate: Leonid Kaloshin (RUS)

04/08/2016 (19:15 CET, Haderslev)
SønderjyskE (DEN) – Zagłębie Lubin (POL)
Referee: Tamás Bognár (HUN)
Assistant Referee 1: Zsolt Varga (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Buzás (HUN)
4th Official: Péter Solymosi (HUN)
UEFA Referee Observer: Jari Maisonlahti (FIN)
UEFA Delegate: Bernd Barutta (GER)

04/08/2016 (19:30 CET, Netanya)
Maccabi Tel Aviv FC (ISR) – CS Pandurii Târgu Jiu (ROU)
Referee: Serge Gumienny (BEL)
Assistant Referee 1: Jimmy Cremers (BEL)
Assistant Referee 2: Thibaud Nijssen (BEL)
4th Official: Jan Boterberg (BEL)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)
UEFA Delegate: Campbell Ogilvie (SCO)

04/08/2016 (19:45 CET, Brest)
FC Dinamo Minsk (BLR) – FK Vojvodina (SRB)
Referee: Sébastien Delferiere (BEL)
Assistant Referee 1: Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Jo De Weirdt (BEL)
4th Official: Wim Smet (BEL)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Dimitri Bokeria (GEO)

04/08/2016 (20:00 CET, Athens)
AEK Athens FC (GRE) – AS Saint-Étienne (FRA)
Referee: Alon Yefet (ISR)
Assistant Referee 1: Nissan Davidy (ISR)
Assistant Referee 2: Kiril Balikin (ISR)
4th Official: Daniel Bar Natan (ISR)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)

04/08/2016 (20:00 CET, Athens)
PAS Giannina FC (GRE) – AZ Alkmaar (NED)
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Riedel (AUT)
4th Official: Rene Eisner (AUT)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: David Roger Griffiths (WAL)

04/08/2016 (20:15 CET, Maribor)
NK Maribor (SVN) – Aberdeen FC (SCO)
Referee: Nikola Popov (BUL)
Assistant Referee 1: Veselin Dobriyanov (BUL)
Assistant Referee 2: Georgi Todorov (BUL)
4th Official: Nikolay Yordanov (BUL)
UEFA Referee Observer: Emil Bozhinovski (MKD)
UEFA Delegate: Thibault De Gendt (BEL)

04/08/2016 (20:15 CET, Brøndby)
Brøndby IF (DEN) – Hertha BSC (GER)
Referee: Pawel Gil (POL)
Assistant Referee 1: Piotr Sadczuk (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)
4th Official: Bartosz Frankowski (POL)
UEFA Referee Observer: Luc Wilmes (LUX)
UEFA Delegate: Ginta Pēce (LVA)

04/08/2016 (20:15 CET, Ovidiu)
FC Viitorul Constanta SA (ROU) – KAA Gent (BEL)
Referee: Carlos Del Cerro Grande (ESP)
Assistant Referee 1: Juan Carlos Yuste Jiménez (ESP)
Assistant Referee 2: Abrahám Álvarez Cantón (ESP)
4th Official: Iñaki Vicandi Garrido (ESP)
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Velid Imamović (BIH)

04/08/2016 (20:15 CET, Rijeka)
HNK Rijeka (CRO) – Istanbul Başakşehir (TUR)
Referee: Ionuț Marius Avram (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Cristian Mircea Orbulet (ROU)
4th Official: Iulian Calin (ROU)
UEFA Referee Observer: Iain Robertson Brines (SCO)
UEFA Delegate: Targo Kaldoja (EST)

04/08/2016 (20:30 CET, Reggio Emilia)
US Sassuolo Calcio (ITA) – FC Luzern (SUI)
Referee: Ali Palabiyik (TUR)
Assistant Referee 1: Cem Satman (TUR)
Assistant Referee 2: Ekrem Kan (TUR)
4th Official: Alper Ulusoy (TUR)
UEFA Referee Observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate: Eugène Westerink (NED)

04/08/2016 (20:30 CET, Split)
HNK Hajduk Split (CRO) – FC Olexandryia (UKR)
Referee: John Beaton (SCO)
Assistant Referee 1: Graham Chambers (SCO)
Assistant Referee 2: Alan Mulvanny (SCO)
4th Official: Donald Robertson (SCO)
UEFA Referee Observer: Zbigniew Przesmycki (POL)
UEFA Delegate: Kris Bellon (BEL)

04/08/2016 (20:45 CET, Cork)
Cork City FC (IRL) – KRC Genk (BEL)
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Sten Klaasen (EST)
Assistant Referee 2: Aron Härsing (EST)
4th Official: Eiko Saar (EST)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Gudmundur Petursson (ISL)

04/08/2016 (20:45 CET, London)
West Ham United FC (ENG) – NK Domžale (SVN)
Referee: Fredy Fautrel (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Gringore (FRA)
Assistant Referee 2: Julien Pacelli (FRA)
4th Official: Lionel Jaffredo (FRA)
UEFA Referee Observer: Victor Mintoff (MLT)
UEFA Delegate: Gijs de Jong (NED)

04/08/2016 (21:00 CET, Vila do Conde)
Rio Ave FC (POR) – SK Slavia Praha (CZE)
Referee: Andrew Dallas (SCO)
Assistant Referee 1: Graeme Stewart (SCO)
Assistant Referee 2: Stuart Stevenson (SCO)
4th Official: Nicolas Walsh (SCO)
UEFA Referee Observer: László Vagner (HUN)
UEFA Delegate: Mikael Salzer (SWE)

04/08/2016 (21:05 CET, Vienna)
SK Rapid Wien (AUT) – FC Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)
Referee: Roi Reinshreiber (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Avi Avraham Goldstain (ISR)
4th Official: Eitan Shmuelevitz (ISR)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Orkhan Huseynzade (AZE)