Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK) dømmer Jervs hjemmekamp på bortebane da OBOS-ligaen har sin 17. spillerunde kommende helg.

Det legges nemlig nytt gress på Jervs hjemmebane, Levermyr, noe som gjør at sørlandsklubben må flytte sin hjemmekamp fra Grimstad til Arendal. Med et par mil mellom byene blir det trolig like mange som kommer for å se kampen.

Assistentdommere i kampen er Steffen Tendvall Abrahamsen (Randesund IL) og Kristian Solvang Johannessen (Falk, SK). Fjerdedommer er Jørgen Haga (Ekholt BK).

Her er oppsettet for den 17. serierunden (du finner tabellen for OBOS under dommeroppsettet):

Florø – Tromsdalen
Florø stadion 29.07.2018 18:00
Dommer: Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK)
Ass.dommer 1: Kristoffer Glenne Ellingsen (Frogner)
Ass.dommer 2: Erland Hareland (Lesja IL)
4. dommer: Jonny Skjerven (Kaupanger IL)
Dommerveileder: Øyvind Kringstad (Valder, IL – Fotball)

Sandnes Ulf – Ullensaker/Kisa
Sandnes stadion 29.07.2018 18:00
Dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Ass.dommer 1: Atle Larsen (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Ass.dommer 2: Alf Olav Myklebust Rossland (Åkra IL – Fotball)
4. dommer: André Bjørgen Birkeland (Djerv 1919, SK)
Dommerveileder: Tore Kristian Nybø (Vaulen IL- fotball)

Levanger – Åsane
TOBB ARENA Levanger 29.07.2018 18:00
Dommer: Eivind Bodding (Haga)
Ass.dommer 1: Helge Myklebust (Ready)
Ass.dommer 2: Ole Johnny Løfald (Rindal IL)
4. dommer: Thomas Solum Lystad (Kolstad Fotball)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)

Nest-Sotra – Mjøndalen
Ågotnes gress 29.07.2018 18:00
Dommer: Daniel Higraff (Brodd Fotballklubb Stavanger)
Ass.dommer 1: Kjetil Fallstrøm Andersen (Loddefjord IL)
Ass.dommer 2: Christer Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Andre Arnholt (Østsiden Askøy FK)
Dommerveileder: Terje Berentsen (Lyngbø SK)

Strømmen – Kongsvinger
Strømmen stadion kg 29.07.2018 18:00
Dommer: Sivert Øksnes Amland (Fana Fotball)
Ass.dommer 1: Frank Salbu Brandt Henneman (Bjarg, IL)
Ass.dommer 2: Kevin Bakketun Hjelmseth (Sørreisa IL Fotball)
4. dommer: Anders Gjermshus (Hamar IL)
Dommerveileder: Arnor Dingen (Lyngbø SK)

Notodden – Aalesund
Idrettsparken KG Notodden 29.07.2018 18:00
Underlag: Kunstgress m/gummispon
Dommer: Christian Moen (Løvenstad)
Ass.dommer 1: Tom Kenneth Sandvold (Hauerseter)
Ass.dommer 2: Imran Tariq (Furuset Fotball IF)
4. dommer: Herman Leiulfsrud Aass (Fossum IF Skien)
Dommerveileder: Ole Ekroll Sørdahl (Asker SKK)

Jerv – Sogndal
Norac stadion 29.07.2018 18:00
Dommer: Svein Tore Sinnes (Flekkefjord FK)
Ass.dommer 1: Steffen Tendvall Abrahamsen (Randesund IL)
Ass.dommer 2: Kristian Solvang Johannessen (Falk, SK)
4. dommer: Jørgen Haga (Ekholt BK)

HamKam – Viking
Briskeby 31.07.2018 19:00
Dommer: Steinar Hauge (Bjarg, IL)
Ass.dommer 1: Magnus Tranholt (Haslum IL)
Ass.dommer 2: Thomas Skaiaa (Sprint-Jeløy, SK)
4. dommer: Shervin Enger Heydary (Ridabu IL)
Dommerveileder: Audun Fremstad (Løten FK)
Fadder: Kjell Hulby (Frogner)

Tabellen

Lag S P
1 Aalesund 15 35
2 Sogndal 16 32
3 Viking 16 31
4 Mjøndalen 16 29
5 Ullensaker/Kisa 16 26
6 Tromsdalen 16 25
7 Kongsvinger 16 23
8 Sandnes Ulf 16 22
9 Jerv 15 20
10 Notodden 16 20
11 Nest-Sotra 16 19
12 Åsane 16 19
13 HamKam 16 17
14 Strømmen 16 13
15 Levanger 16 12
16 Florø 16 11

De to beste klubbene etter endt sesong rykker opp i Eliteserien, mens lagene tre til seks spiller kvalifisering om å få møte tredje dårligste laget i Eliteserien i playoff.

De to nederste klubbene ved endt sesong rykker ned, mens det tredje nederste spiller kvalifisering.