Ingen nordiske dommere er tildelt kamp i returoppgjørene i åttendelsfinalen i Europa League. De to kampene hvor lag fra samme land møtes blir dømt av tyrkiske Cüneyt Çakır og engelskmannen Martin Atkinson (bildet) 

Atkinson skal til Spania for å dømme Sevilla FC – Villarreal CF. Sevilla vant bortekampen 3-1, og er store favoritt til å gå videre. Çakır skal til Italia for å lede kampen mellom Roma og Fiorentina. Første oppgjør endte 1-1, så denne kampen er helt åpen.

Norge har en representant i kampen mellom Besiktas og Club Brugge. Der er nemlig Dag Vestlund oppnevnt som UEFA-delegat.

Her er dommeroppsettet for torsdagens (19.mars) kamper:

18:00
Dinamo Moskva – SSC Napoli
Dommer: Bas Nijhuis (NED)
Assistentdommer 1: Rob Van de Ven (NED)
Assistentdommer 2: Charles Schaap (NED)
Esktra Assistentdommer 1: Kevin Blom (NED)
Esktra Assistentdommer 2: Ed Janssen (NED)
Fjerdedommer: Bas Van Dongen (NED)
UEFA Dommerobservatør: Manuel Mejuto González (ESP)
UEFA Delegate: Duško Grabovac (CRO)

19:00
AS Roma – ACF Fiorentina
Dommer: Cüneyt Çakır (TUR)
Assistentdommer 1: Bahattin Duran (TUR)
Assistentdommer 2: Tarık Ongun (TUR)
Esktra Assistentdommer 1: Halis Özkahya (TUR)
Esktra Assistentdommer 2: Süleyman Abay (TUR)
Fjerdedommer: Cem Satman (TUR)
UEFA Dommerobservatør: Jean Lemmer (LUX)
UEFA Delegate: Balázs Makray (HUN)

19:00
Dynamo Kyiv – Everton
Dommer: Deniz Aytekin (GER)
Assistentdommer 1: Guido Kleve (GER)
Assistentdommer 2: Holger Henschel (GER)
Esktra Assistentdommer 1: Marco Fritz (GER)
Esktra Assistentdommer 2: Robert Hartmann (GER)
Fjerdedommer: Christoph Bornhorst (GER)
UEFA Dommerobservatør: Ikka Koho (FIN)
UEFA Delegate Ivan Lekov (BUL)

19:00
Ajax – Dnipro
Dommer: Aleksei Kulbakov (BLR)
Assistentdommer 1: Dzmitry Zhuk (BLR)
Assistentdommer 2: Vitali Maliutsin (BLR)
Esktra Assistentdommer 1: Siarhei Tsynkevich (BLR)
Esktra Assistentdommer 2: Dzianis Shcharbakou (BLR)
Fjerdedommer: Aleh Maslianka (BLR)
UEFA Dommerobservatør: Gylfi Thór Orrason (ISL)
UEFA Delegate: Eggert Magnússon (ISL)

21:05
Torino – Zenit
Dommer: Matej Jug (SVN)
Assistentdommer 1: Matej Žunić (SVN)
Assistentdommer 2: Bojan Ul (SVN)
Esktra Assistentdommer 1: Mitja Žganec (SVN)
Esktra Assistentdommer 2: Dejan Balažic (SVN)
Fjerdedommer: Gregor Rojko (SVN)
UEFA Dommerobservatør: Hans Reijgwart (NED)
UEFA Delegate: Jean-François Crucke (BEL)

21:05
FC Internazionale – VfL Wolfsburg
Dommer: Mark Clattenburg (ENG)
Assistentdommer 1: Simon Beck (ENG)
Assistentdommer 2: Jake Collin (ENG)
Esktra Assistentdommer 1: Anthony Taylor (ENG)
Esktra Assistentdommer 2: Kevin Friend (ENG)
Fjerdedommer: Stuart Burt (ENG)
UEFA Dommerobservatør: Peter Fröjdfeldt (SWE)
UEFA Delegate: David Griffiths (WAL)

21:05
Sevilla FC – Villarreal CF
Dommer: Martin Atkinson (ENG)
Assistentdommer 1: Michael Mullarkey (ENG)
Assistentdommer 2: Stephen Child (ENG)
Esktra Assistentdommer 1: Craig Pawson (ENG)
Esktra Assistentdommer 2: Lee Probert (ENG)
Fjerdedommer: Darren England (ENG)
UEFA Dommerobservatør: Luciano Luci (ITA)
UEFA Delegate:  Sergio Di Cesare (ITA)

21:05
Beşiktaş JK – Club Brugge
Dommer: Sergei Karasev (RUS)
Assistentdommer 1: Anton Averyanov (RUS)
Assistentdommer 2: Tikhon Kalugin (RUS)
Esktra Assistentdommer 1: Sergey Lapochkin (RUS)
Esktra Assistentdommer 2: Sergey Ivanov (RUS)
Fjerdedommer: Nikolai Golubev (RUS)
UEFA Dommerobservatør: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Dag Vestlund (NOR)