Nå er også dommerne for søndagens kamper i EM-kvalifiseringen på plass, og etter å ha fått med to norske dommerteam de første to dagene, er det ingen overraskelse at det ikke er nordmenn på lista for søndagen. Det vil si, Nils Fisketjønn er UEFA-delegat i kampen i Ukraina.

Fra et skandinavisk synspunkt, tar vi med at Kenn Hansen (Foto:Catherine Kõrtsmik) skal ut i kampen Slovakia – Makedonia.

Her er dommeroppsettet:

Stadion Stožice, Lubljana (SVN), Group E, 18:00 CET

Slovenia – England
Dommer: Alberto Undiano Mallenco (ESP)
Assistentdommere: Raúl Cabañero Martínez (ESP), Angel Nevado Rodríguez (ESP)
Ekstra assistentdommere: Carlos Clos Gómez (ESP), Juan Martínez Munuera (ESP)
Fjerdedommer: Javier Aguilar Rodríguez (ESP)

Rheinpark Stadion, Vaduz (LIE), Group G, 18:00 CET

Liechtenstein – Moldova
Dommer: Libor Kovarik (CZE)
Assistentdommere: Jiri Molacek (CZE), Ivo Nadvornik (CZE)
Ekstra assistentdommere: Petr Ardeleanu (CZE), Karel Hrubes (CZE)
Fjerdedommer: Jakub Hrabovsky (CZE)

Arena Lviv, Lviv (UKR), Group C, 18:00 CET

Ukraine – Luxembourg
Dommer: Arnold Hunter (NIR)
Assistentdommere: Richard Storey (NIR), Gareth Eakin (NIR)
Ekstra assistentdommere: Raymond Crangle (NIR), Mervyn Smyth (NIR)
Fjerdedommer: Stephen Bell (NIR)
UEFA-delegat: Nils Fisketjonn (NOR)

A. Le Coq Arena, Tallinn (EST), Group E, 18:00 CET

Estonia – San Marino
Dommer: Ivan Kruzliak (SVK)
Assistentdommere: Roman Slyško (SVK), Tomas Mokos (SVK)
Ekstra assistentdommere: Richard Trutz (SVK), Peter Kralovic (SVK)
Fjerdedommer: Martin Balko (SVK)

Stadion Spartak, Moscow (RUS), Group G, 18:00 CET

Russia – Austria
Dommer: Milorad Mažić (SRB)
Assistentdommere: Milovan Ristić (SRB), Dalibor Djurdjević (SRB)
Ekstra assistentdommere: Danilo Grujić (SRB), Dejan Filipović (SRB)
Fjerdedommer: Dejan Petrović (SRB)

Štadión MŠK Žilina, Zilina (SVK), Group C, 20:45 CET

Slovakia – FYR Macedonia
Dommer: Kenn Hansen (DEN)
Assistentdommere: Lars Rix (DEN), David Vang Andersen (DEN)
Ekstra assistentdommere: Jakob Kehlet (DEN), Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Fjerdedommer: Daniel Richardt Nørgaard (DEN)

Solna Arena, Solna (SWE), Group G, 20:45 CET

Sweden – Montenegro
Dommer: Hüseyin Göçek (TUR)
Assistentdommere: Mustafa Emre Eyisoy (TUR), Orkun Aktaş (TUR)
Ekstra assistentdommere: Barış Şimşek (TUR), Hasan Ceylan (TUR)
Fjerdedommer: Serkan Ok (TUR)

Borisov Arena, Borisov (BLR), Group C, 20:45 CET

Belarus – Spain
Dommer: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistentdommere: Matthias Winsauer (AUT), Roland Brandner (AUT)
Ekstra assistentdommere: Dominik Ouschan (AUT), Rene Eisner (AUT)
Fjerdedommer: Richard Hübler (AUT)

LFF Stadionas, Vilnius (LTU), Group E, 20:45 CET

Lithuania – Switzerland
Dommer: Craig Thomson (SCO)
Assistentdommere: David McGeachie (SCO), Graham Chambers (SCO)
Ekstra assistentdommere: John Beaton (SCO), Andrew Dallas (SCO)
Fjerdedommer: Stuart Stevenson (SCO)